۱۱۱ هزار شغل دانش‌بنیان در سطح کشور ایجاد شده است
کد خبر: 1117662
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gko
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۷
معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۱۱۱ هزار شغل در حوزه دانش‌بنیان در کشور فعال است که از این مجموع سال گذشته ۳۵ هزار شغل ایجاد شده است.

علی خیرالدین روز سه شنبه در حاشیه جلسه ستاد دانش بنیان بیان کرد: ۵۳ پارک علم و فناوری، ۲۶۵ مرکز رشد و هفت هزار و ۷۵۰ شرکت دانش بنیان در سطح کشور وجود دارد که از مجموع شرکت‌های دانش بنیان ۹۰۰ شرکت دانش بنیان نوع ۳ هستند که توسط پارک‌های علم و فناوری ارزیابی شدند و توسط معاونت علم و فناوری مجوز آن‌ها صادر شده است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان نوع ۳ هم می‌توانند از تسهیلات و امتیازات شرکت‌های نوع یک و ۲ استفاده کنند، اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۴۰۰ واحد فناور در پارک‌های علم و فناوری مستقر هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ مورد شرکت دانش بنیان هستند و از مجموع هفت هزار و ۷۵۰ شرکت دانش بنیان کشور، ۲ هزار و ۷۰۰ شرکت در پارک‌های علم و فناوری و ذیل وزارت علوم هستند.

خیرالدین با اشاره به آئین‌نامه حمایت وزارت علوم گفت: رشد اشتغالزایی در شرکت‌های دانش بنیان حدود ۵۰ درصد است.

معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: حمایت‌های معاونت فناوری وزارت علوم بیشتر حمایت‌های برنامه‌ای است و برنامه‌های خیلی خوب دستیار فناوری، طرح ترویج کارآفرینی و یارانه تجاری سازی تانا اجرا شده است.

خیرالدین افزود: دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی با مشارکت پارک علم و فناوری و پردیس خصوصی اکسیر با همکاری اداره کل صمت و مشارکت پارک علوم فناوری در لرستان راه اندازی می‌شود.

وی اظهار داشت: همچنین یک شهرک فناوری در این استان راه اندازی می‌شود تا شرکت‌های دانش بنیان نیز در این فضا مستقر شوند.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار