برنامه جهانی غذا ۵.۴ میلیارد دلار به لبنان کمک می کند
کد خبر: 1117481
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ght
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶
دفتر نخست وزیری لبنان دوشنبه شب اعلام کرد که برنامه جهانی غذا با کمک به بیروت برای یک دوره سه ساله پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار موافقت کرده است.
 نجیب میقاتی اعلام کرد که شورای اجرایی برنامه جهانی غذا در نشست اخیر خود در شهر رم ایتالیا تصمیم گرفت که این مبلغ را در سه سال آینده به لبنان کمک کند.

در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی که بین میقاتی و عبدالله الوردات در مرکز بیروت بیان شد، نخست وزیر پیشبرد امور لبنان همچنین از موافقت خود با توزیع مساوی کمک‌های برنامه جهانی غذا میان لبنانی‌ها و آوارگان سوری خبر داد.

المیقاتی گفت که برنامه جهانی غذا وعده داده که تولیدات خود را به صورت کامل از بازار لبنان خریداری خواهد کرد.

نخست وزیر پیشبرد امور لبنان گفت که برنامه جهانی غذا در گذشته، ۷۰ درصد از کمک‌های خود را به سوری‌ها و ۳۰ درصد را به لبنانی‌ها اختصاص میداد که سالانه تقریبا ۷۰۰ میلیون دلار بود، اما مبلغ جدید به صورت مساوی میان شهروندان لبنانی و آوارگان سوری تقسیم خواهد شد.

براساس گزارش دستگاه‌های امنیتی لبنان، این کشور میزبان بیش از ۲ میلیون آواره سوری است، این درحالی است که شمار افراد ثبت شده در سازمان ملل متحد حدود ۸۳۰ هزار نفر هستند.

الوردات به خبرنگاران گفت که وی به اطلاع میقاتی رسانده است که طرح برنامه جهانی غذا برای سالهای ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ تصویب شده است.

وی افزود: برنامه جهانی غذا به ارائه کمک‌های فوری و نقدی ادامه خواهد داد.

الوردات همچنین گفت: امروز از یک میلیون آواره سوری و یک میلیون لبنانی سخن می گوییم که از این طرح بهره مند خواهند شد و شمار ذینفعان این طرح در حال افزایش است.

با فروپاشی اقتصادی، نزدیک به حدود ۸۰ درصد از لبنانی‌ها زیر خقط فقر زندگی می کنند و با کاهش قدرت خرید و برداشته شدن یارانه دولت از کالاهای اساسی مثل سوخت و گندم، قادر به تأمین مایحتاج اولیه خود نیستند.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار