قهرمان آفریقا کوتاه نمی‌آید
کد خبر: 1117031
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gad
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
سنگال – هلند، بدون سادیو مانه
بازی دوم گروه اول رقابت‌های جام‌جهانی امشب ساعت ۱۹:۳۰ برگزار می‌شود. سنگال و هلند می‌توانست یک نبرد تمام عیار باشد، اما مصدومیت ستاره اول سنگال همه چیز را تحت تأثیر خود قرار داد. با اینحال قهرمان آفریقا به قطر نیامده که زود برود.
فریدون حسن

بازی دوم گروه اول رقابت‌های جام‌جهانی امشب ساعت ۱۹:۳۰ برگزار می‌شود. سنگال و هلند می‌توانست یک نبرد تمام عیار باشد، اما مصدومیت ستاره اول سنگال همه چیز را تحت تأثیر خود قرار داد. با اینحال قهرمان آفریقا به قطر نیامده که زود برود.
سنگال با سادیو مانه سودای حضور در رده‌های بالا جام را داشت، اما حالا اوضاع فرق کرده و قهرمان آفریقا باید بدون مهم‌ترین گلزن خود مقابل یکی از آماده‌ترین تیم‌های اروپا به میدان برود. هر چند که فن دایک کاپیتان هلند معتقد است سنگال حتی بدون مانه هم بسیار خطر ناک است: «هر اتفاقی برای سادیو مانه رخ دهد دشوار خواهد بود، اما آن‌ها بدون سادیو مانه نیز تیم فوق‌العاده‌ای در اختیار دارند. البته من قبل از هر چیز برای خود سادیو بابت این مصدومیت ناراحت هستم. صادقانه به خاطر این اتفاق خوشحال نیستم و خودم نیز موقعیت مشابهی را تجربه کرده و به خاطر مصدومیت رقابت‌های یورو در سال ۲۰۲۱ را از دست دادم. ما بازیکنان برای رسیدن به این مرحله بسیار سخت تلاش می‌کنیم و سادیو مانه شخصیت مهمی در گروه بازیکنان تیم ملی سنگال و برای این کشور محسوب می‌شود. اما این آسیب دیدگی برای مانه دشوار است و من برای او متأسفم. فقط می‌خواهم به خود سادیو بگویم که چه او بازی کند و چه نه، بازی بسیار سختی برابر سنگال در انتظار تیم ملی هلند خواهد بود.»
هر چه اوضاع در اردوی سنگال چندان بر وفق مراد نیست. اما تیم هلند با لوئیز فن‌خال سودای قهرمانی در سر دارد. سرمربی لاله‌های نارنجی می‌گوید: «ما بهترین تیم رقابت‌ها نیستیم و بهترین بازیکنان دنیا را نداریم ولی امیدم به هماهنگی و انسجام تیم است. همچنین تاکتیک خاصی نیز برای مقابله با حریفان داریم. می‌توانیم به مراحل بالاتر جام برسیم؟ البته که می‌توانیم ولی برای این مهم به شانس هم نیاز خواهیم داشت. دوست دارم این در فکر و ذهن بازیکنانم باشد که می‌توان به مراحل بالای جام جهانی رسید. اگر بتوانید تصورش کنید، می‌توانید به آن هم برسید. بازیکنانی دارم که می‌توانند به خوبی برنامه‌های تاکتیکی مدنظرم را در میدان پیاده کنند. من به این تیم خوشبین هستم.»
با این‌حال سنگال در سومین حضور خود به دنبال شگفتی‌سازی است. هرچند مصدومیت مانه ضربه سنگینی برای آن‌ها محسوب می‌شود، اما آلیو سیسه سرمربی جاه طلب قهرمان آفریقا ستاره‌های دیگری را هم در جمع بازیکنان خود دارد که می‌توانند هلند مغرور را به زانو در آورند. ادوارد مندی، عبدو دیالو، کالیدو کولیبالی، فوده بالو توره.
اسماعیل جیکوبز، ادریسا گایه، پاپه مطر سار، نامپالیس مندی، اسماعیل سار، ایلیمان اندیایه و بولایه دیا، ستاره‌هایی هستند که امشب هلند را برای رسیدن به مراحل بالاتر با چالشی جدی روبه‌رو می‌کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار