کد خبر: 1116494
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵
مدیر بخش برخط وب سایت شبکه تلویزیونی المیادین،گفت: همزمان با پوشش واقعیت های اغتشاشات ایران در بخش اختصاص یافته به همین منظور در تارنمای این شبکه تحت عنوان " نمایان شدن چهره های واقعی در پشت نقاب ها توسط ایران " صفحات تارنمای المیادین نیز هک شدند.
بهیه حلاوی افزود: "پوشش واقعیت های مربوط به حوادث اخیر در ایران خشم برخی از طرف ها را برانگیخت ."

شبکه المیادین لبنان پنجشنبه شب از هک شدن حساب‌های این شبکه در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر خبر داد و اعلام کرد که هکرها به اسم این شبکه از وقوع انفجار در فرودگاه بیروت خبر داده‌اند. المیادین در بیانیه‌ای اعلام کرد که این خبر درست نیست.

حلاوی افزود : حساب های المیادین در اثر نفوذ به حساب یکی از ناشران متصل به شبکه هک شد که در عرض چند دقیقه مشکل حل شد و بار دیگر همه چیز تحت کنترل قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد : هک کردن صفحات المیادین یک فرآیند پیچیده و عمدی است که از مدت ها قبل آماده شده بود.

این مدیر شبکه المیادین اظهار داشت: نفوذ صورت گرفته در عرض چند دقیقه کنترل شد و پس از کمتر از یک ساعت، ما تمام اطلاعات فنی مربوط به فرآیند هک شدن را در اختیار گرفتیم.

وی ابراز داشت: تصور نمی کنیم طرف هایی که مسئولیت این امر را برعهده گرفته اند، واقعا عامل هک شدن بوده اند بلکه شواهدی در دست داریم که نشان می دهد موضوع بزرگ تر از این حرف ها است و موقعیت جغرافیایی طرف‌هایی که صفحات المیادین را هک کردند مشخص شده است.

حلاوی یادآور شد: قبل از عملیات اخیر هکرها، تلاش‌ها و حملات زیادی صورت گرفت که پلتفرم‌های ما به ‌ویژه صفحه انگلیسی تارنمای المیادین را هدف قرار دادند.

وی تصریح کرد: شرکت های بزرگ فناوری در حال هک شدن هستند و المیادین اقدامات سریعی برای مهار آن انجام داده است. المیادین با شفافیت کامل با این اقدام غیرقانونی برخورد کرده و اخبار کذب منتشر شده در آن را تکذیب کرد.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار