امان از حاشیه‌های خودساخته
کد خبر: 1115438
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gAw
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
شیوا نوروزی

استاد حاشیه ساختن و سوژه درست کردن برای فوتبال هستیم. ماه‌هاست که حرف از حمایت همه‌جانبه از تیم‌ملی در جام‌جهانی زده می‌شود، اما درست یک روز قبل از اعزام تیم به قطر لغو نشست خبری سرمربی موجی از حواشی را علیه تیم کشورمان به راه می‌اندازد.
همه بسیج شده‌اند و همه امکانات در اختیار تیم‌ملی قرار گرفته تا نتیجه‌ای تاریخی در دوحه رقم بخورد. مدت‌هاست حرف از تزریق آرامش به تیم ایران زده می‌شود، ولی تصمیم به برگزاری و سپس لغو نشست خبری هرچه رشته بودیم را پنبه کرد. تا قبل از این نگران محل اقامت تیم در قطر بودیم، ولی دیروز به همه ثابت شد ابتدا به ساکن باید نگران خودی‌ها باشیم. روز گذشته وقتی تعداد زیادی از خبرنگاران و عکاسان در هتل المپیک بیش از یک ساعت منتظر حضور سرمربی بودند، مدیر رسانه‌ای تیم‌ملی خبر از لغو نشست داد! کارلوس کی‌روش به جمع خبرنگاران نیامد تا اصحاب رسانه با ناراحتی و عصبانیت سالن را ترک کنند.
جدا از اینکه یک‌بار دیگر به اصحاب رسانه بی‌احترامی شد و حرمت خبرنگاران و عکاسان با تصمیمات لحظه‌آخری نگه داشته نشد باید به آینده تیم‌ملی اشاره کرد. فاکتور‌های زیادی در نتایج تیم‌ها در جام‌جهانی تأثیرگذارند؛ آرامش و دوری از حاشیه یکی از مهم‌ترین آنهاست. طبق برنامه امروز کاروان پرتعداد ایران راهی قطر می‌شود، اما همه دنیا روی این مسئله زوم کرده و می‌خواهند بدانند سرمربی پرتغالی چرا حاضر به گفتگو با خبرنگاران نشده؟ آیا خودش تصمیم به لغو نشست گرفته یا دستور از جای دیگری آمده است؟ هنوز دقایقی از لغو نشست خبری نگذشته بود که اخبار حاشیه‌ای پیرامون اتفاق رخ داده در فضای مجازی منتشر شد.
قرار بود لیست نهایی نفرات دیروز در حضور خبرنگاران اعلام شود، اما گفته شده کی‌روش هنوز به جمع‌بندی کامل در این خصوص نرسیده و این مسئله دلیل اصلی لغو کنفرانس خبری بوده است! باور این ادعا کمی سخت است، چراکه امروز آخرین مهلت ارسال اسامی به فیفاست، مگر می‌شود یک سرمربی حرفه‌ای هنوز نفرات اصلی را انتخاب نکرده باشد، به‌ویژه کی‌روش که دو دوره با تیم ایران در جام‌جهانی حضور داشته است! اگر هم واقعاً چنین مسئله‌ای بوده فدراسیون و مسئولان تیم‌ملی قبل از دعوت خبرنگاران و تشکیل جلسه تصمیم خود را اعلام می‌کردند، نه اینکه بعد از معطل نگه داشتن اصحاب رسانه تازه یادشان بیفتد که امکان برگزاری کنفرانس وجود ندارد.
تمامی تیم‌های حاضر در جام‌جهانی با تمام قوا سعی می‌کنند تیم‌شان از هرگونه اخبار حاشیه‌ای و جنجالی دور بماند و حتی قوانینی را نیز برای بازیکنان و فعالیت‌هایشان در فضای مجازی وضع کرده‌اند. در عوض ما نیز خودمان تیم‌ملی را به تنور حاشیه انداختیم. با اتفاقی که دیروز افتاد، همه حواس‌ها به شرایط حاکم بر تیم‌ملی ایران جلب شد. درحالی‌که رسانه‌های داخلی و خارجی اوضاع تیم‌های حاضر در قطر را لحظه به لحظه رصد می‌کنند باید دید فدراسیون چه بهانه‌ای برای رفع و رجوع این اتفاق دارد. باید تأسف خورد به حال فوتبالمان که در حساس‌ترین شرایط اسیر تصمیمات حاشیه‌ساز برخی شده است. این اتفاق که در تهران افتاد و طرف حسابمان سرمربی تیم‌ملی بود، حالا چگونه قرار است حواشی احتمالی در دوحه مدیریت شود، مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون و همچنین کی‌روش به عنوان سرمربی باید پاسخگوی افکار عمومی باشند. هنوز بازی‌های شروع نشده معلوم شد توانایی مدیریت یک نشست خبری را هم ندارند. با آغاز مسابقات قطعاً حجم اتفاقات و حواشی بیشتر هم خواهد شد آنجاست که باید منتظر هنر مدیریت بحران آقایان در قطر باشیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار