با تشکل‌هایی که به دنبال آشوب در دانشگاه هستند، برخورد شود
کد خبر: 1115105
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004g5Z
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶
انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر:
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ با انجمن‌هایی مانند شریف که با امکانات جمهوری اسلامی رشد کرده و علنا به دنبال تهییج دانشجویان و از سرگیری آشوب‌ها در دانشگاه‌ها هستند، طبق قانون برخورد شود.
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر با صدور بیانیه‌ای عنوان کرد: با انجمن‌هایی که به اسم اسلامی و با امکانات جمهوری اسلامی رشد کرده و تشکیلات‌سازی کرده‌اند و در حال حاضر علنا به دنبال تهییج دانشجویان و از سرگیری آشوب‌ها در دانشگاه‌ها هستند، طبق قانون برخورد شود.

متن کامل  این بیانیه به شرح زیر است:

فَأَمَّا الَّذینَ فی قُلُوبِهِمْ زَیغٌ فَیتَّبِعُونَ ما تَشابَهَ مِنْهُ ابْتِغاءَ الْفِتْنَةِ آنان که در دل‌هایشان انحراف است، تنها آیات متشابه را پیروی می‌ کنند تا به این وسیله فتنه به پا کنند.[آل‌عمران/۷]

 با سلام و صلوات به محضر ولی عصر (عج) ودرود بر امام خمینی که بامجاهدت‌های خویش، شجرهٔ طیبهٔ جمهوری اسلامی را پایه‌گذاری کردند و به مردم آرمان‌های والا و افق‌های بلند اسلام را آموختند و درود بر همه شهدای انقلاب که با خون خود آن را به ثمر رسانده و از آفت‌های گوناگون حفظ کرده‌اند.

جمهوری اسلامی ایران، مقتدر و سربلند است. سربلند از این نظر که توانسته با وجود دشمنان داخلی و خارجی با همت جوانان این ملت در عرصه‌های مختلف پیشرفت‌های چمشگیری داشته‌باشد و علی‌رغم ادعاهای توخالی دموکراسی غرب، توانسته مردم‌سالاری دینی را به جهان ارائه و اجرا کند.

هم‌اکنون در دانشگاه‌های ما کسانی مدعی عنوان دانشجوی نخبهٔ معترض هستند که در طی هفته‌های گذشته وقاحت را از حد گذرانده و زبان به ناسزا نسبت به مقدسات و ارکان جمهوری اسلامی ایران گشوده‌اند؛ جریاناتی که با شعار زن، زندگی، آزادی جرقهٔ آشوب را در دانشگاه‌ها روشن کردند ولیکن تنها عملی که از ایشان سر نزد، احترام و حفظ حرمت و کرامت زنان بود؛ بالعکس محتوا و شعارهای بسیار رکیک جنسی و ضدزن تولید کرده و در محیط دانشگاهی به فحاشی پرداختند.

این میان، افراد و تشکل‌هایی که عنوان اسلامی را به دنبال خود یدک می‌کشند، میدان‌دار و پرچم‌دار این آشوب‌ها در برخی دانشگاه‌ها بودند.

تشکل‌هایی که فرزندان نامشروع دولت تدبیر و امید اند و از عمال و سینه‌سوختگان جریان اصلاحات بوده و هستند. این تشکل‌های قارچی که خود از عاملان وضع موجودند و در سالهای ۹۲ و ۹۶ از فعالین ستادهای انتخاباتی آقای روحانی بودند، حال ژست منتقد به خود گرفته و گوش‌به‌فرمان رؤسای خود، وارد تغییر فازی استراتژیک  شده‌اند.

همانان که سابقه‌ای بس طولانی در دادن وعده‌هایی پوشالی به دانشجویان و جمع‌کردن آورده‌های سیاسی خودشان از حضور و همراهی جوانان و دانشجویان دارند، کنون نیز آمده‌اند تا از نارضایتی ناشی از عملکرد‌ پیشین ژنرال‌های سیاسی‌شان، فضایی علیه جمهوری اسلامی ایران ساخته و خود را قهرمانی به دنبال تحقق آزادی‌ معرفی کنند.

هرچند پرواضح است که سران این جریان مانند همیشه به وقت اضطرار و پس از به‌قدرت‌رسیدن، پشت جوانان و دانشجویان حامی خود را خالی کرده و پروژهٔ عبور از آنان را نیز کلید می‌زنند؛ چنانچه حلقهٔ ابتدایی وقایع سال‌های دههٔ هفتاد و ماجرای کوی دانشگاه در دفتر رئیس‌جمهور وقت شکل گرفت؛ لذا توصیه‌مان به پیاده‌نظام فعلی جریانات خاص داخل و البته خارج از کشور این است که از تاریخ عبرت بگیرند.

دانشجو نماهایی که فضای علمی-فرهنگی دانشگاه را با چاله‌میدان اشتباه گرفته و از هیچ ضرب‌وشتم و درگیری ابا ندارند، عاملان وضعیت نابسامان آموزشی امروز دانشگاه‌ها هستند. اشتباه نگفته‌ایم اگر بگوییم اقدامات این افراد در دانشگاه‌ها و خیابان، زمینه‌ساز حملهٔ تروریستی در حرم شاهچراغ و شهادت مظلومانهٔ زائران این حریم الهی بوده؛ لکن خون این شهدا و شهدای مظلوم امنیت نظیر شهید علی‌وردی و شهید عجمیان، حجت را برهمگان تمام کرده‌است.

ما دانشجویان انقلابی انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر، در خصوص موارد فوق‌الذکر به بیان چند نکتهٔ اصلی بسنده می‌کنیم که اگر توسط مسئولین دانشگاه‌ها پیگیری نشود، به وضوح می‌گوییم که با آن‌ها نیز برخورد صورت خواهد گرفت:

۱. دانشگاه‌ها باید با این جماعت اقلیت که دیکتاتور مآبانه فضای علمی و نخبگانی دانشگاه‌ها را ملتهب کرده و با تهدید و ارعاب دیگر دانشجویان، قصد تداوم این آشوب را دارند، برخورد کنند؛ چراکه تاکنون به قدر کافی در دانشگاه‌ها زور گفته‌اند و دیگر نباید اجازه داد به بهانه‌های گوناگون با ملتهب‌سازی فضای دانشگاه‌ها به حق تحصیل دانشجوهای واقعی متعرض شوند.

۲. دانشجوبودن مصونیت نمی‌آورد. باید با اوباش دانشجونمایی که با به‌هم‌ریختن فضای دانشگاه قصد دارند اهداف شوم دشمنان را محقق کنند، متناسب با جرم ایشان برخورد شود. نهادهای مربوطه باید با افراد قانون‌شکنی که در این مدت به ضرب‌و‌شتم دیگر دانشجویان پرداخته و با سلاح سرد قصد آسیب‌رساندن به دانشجوها را داشته‌اند، برخورد کنند.

۳. باید با انجمن‌هایی مانند شریف که به اسم اسلامی و با اساس‌نامه تعریف‌شده در جمهوری اسلامی اجازهٔ فعالیت گرفته‌اند و با امکانات جمهوری اسلامی رشد کرده وتشکیلات‌سازی کرده‌اند و در حال حاضر علنا به دنبال تهییج دانشجویان و از سرگیری آشوب‌ها در دانشگاه‌ها هستند، طبق قانون برخورد شود.

در انتها برای عبور از این شرایط از اساتید محترم و دلسوز و دانشجو‌یان دانشگاه‌ها دعوت می‌کنیم که کمک کنند تا دانشگاه‌ها به ریل علمی خود بازگردند. برای همگان روشن است که گفتگو مسیری صحیح برای تبادل نظرات است و آشوب و شلوغی دانشگاه نتیجه‌ای جز آسیب‌رساندن به فضای علمی-نخبگانی دانشگاه را ندارد؛ به همین منظور ما در انجمن اسلامی امیرکبیر آماده مناظره با هرکسی از تشکل‌های دیگر نظیر انجمن‌ اسلامی شریف هستیم.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار