قدردانی امام‌جمعه کرج از حضور پرشکوه مردم البرز در تشییع شهید مدافع امنیت
کد خبر: 1115066
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004g4w
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶
نماز عبادی سیاسی جمعه بیستم آبان ماه شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه اقامه شد.

آیت‌الله حسینی همدانی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه بیستم آبان ماه در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه کرج، بیان داشت: همین اول خطبه باید یک‌بار دیگر تشکر کنم از حضور گرم و حماسی مردم فهیم و موقعیت‌شناس کشورمان بخصوص استان البرز و شهر کرج در راهپیمایی روز ۱۳ آبان که زبان یاوه‌گویان را بست و به مستکبرین نشان داد علیرغم همه مشکلاتی که وجود دارد که قسمت عمده را هم خود آنان به وجود آورده‌اند اما بر سر آرمان‌های اسلام و انقلاب محکم هستند و برای برقراری ارزش‌هایی که خون عزیزانشان را داده‌اند عقب‌نشینی ندارند؛ و برای دفاع از دین و ناموس وطن و به رخ کشیدن ایران قوی ازخودگذشتگی دارند؛ و در این بازار کفر و ایمان، عده‌ای دین فروشی می‌کنند و در مسیر باطلی که حرکت می‌کنند از هم سبقت می‌گیرند.

سرود ملی و پرچم کشور هویت شماست / اگر قبول نداشتید حق نداشتید با این عنوان در مجامع حاضر شوید

وی بابیان اینکه چقدر حقیر و پست و نمک نشناسند آن‌کسانی که با پول ملت و بااعتبار و اقتدار نظام اسلامی به عنوانی رسیده‌اند و در مجامع بین‌المللی با همین اعتبار اجازه حضور پیدا می‌کنند، اما جلوی چشم همه، ذات بی‌هویت خود را نشان می‌دهند، گفت: سرود ملی و پرچم کشور هویت شماست که اجازه دادند در آن جمع حاضر باشید به خاطر همان پرچم و سرود است. اگر قبول نداشتید حق نداشتید با این عنوان در مجامع حاضر شوید.

حق ملت که از جیبش زده تا شما رشد کنی و بدرخشی را ضایع کردید

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه بدانید حق بدنه ملت که از جیبش زده تا شما رشد کنی و بدرخشی را ضایع کردید، عنوان کرد: در دنیا اگر جبران نکنید روسیاه هستید و در آخرت هم باید پاسخگوی همه آن‌کسانی باشید که بیش از هزار سال تلاش کردند و خون دادند و سیاه‌چال رفتند و شکنجه شدند تا این نظام برپا بشود.

مسئولین بیدردی که با توجیه اجازه اصلاح و پاکسازی افراد منفعل واداده را نمیدهند، باید پاسخگو باشند

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه افزود: البته فقط شماها نیستید که باید پاسخگو باشید؛ بلکه مسئولین بی‌دردی که با توجیه و سر در برف کردن اجازه اصلاح و پاک‌سازی افراد منفعل واداده را نمی‌دهند و یا سیاست‌های تدوین‌شده و ابلاغی از طرف حضرت آقا و منویات مترقی رهبر معظم انقلاب که پیش برنده نظام است را در همه موضوعات عملیاتی نمی‌کنند هم باید پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: عده‌ای به‌اصطلاح انقلابی و عده‌ای مسئول و گروهی روحانی در محدوده اختیارات و امکاناتی که داشتند، در دستگاه‌های مختلف چه در تعلیم و تربیت چه در دانشگاه چه در تبلیغ، وظائف خود را انجام ندادند هم باید پاسخگو باشند.

مساجد آباد شوند، کشور آباد خواهد شد

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در ادامه بابیان اینکه خیلی از این امور در محلات و در مساجد قابل‌حل است، گفت: مساجد آباد شوند کشور آباد خواهد شد؛ اما آقا مسجد را گرفته و نه کار می‌کند و نه می‌گذارد دیگران کار کنند. صد عن سبیل الله می‌کنند؛ مناع للخیر هستند. باید به این مسائل توجه بیشتری کرد.

مسئولین تلاش کنند با مدیریت صحیح و برقراری ثبات اقتصادی و رفع مشکلات معیشتی از مردم تشکر کنند

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه مردم در هر مقطعی که لازم باشد باقدرت وارد می‌شوند و انجام‌وظیفه می‌کنند اما لازم است مسئولین هم از مردم تشکر کنند، گفت: مسئولین حمایتشان را از اقشار کم‌درآمد و محروم با تصمیمات درست و اجرای به‌موقع بیشتر کنند. تلاش کنند با مدیریت صحیح و برقراری ثبات اقتصادی و رفع مشکلات معیشتی از مردم تشکر کنند.

دولت انقلابی با عملکرد جهادی از مردم تشکر کند

وی بابیان اینکه دولت انقلابی با عملکرد جهادی و به‌کارگیری مدیران جهادی در مدیریت‌ها که هنوز این اتفاق کامل انجام‌نشده از مردم تشکر کند، گفت: سریع مدیریت کشور را بسپارند به دست انقلابیون و به دست آن‌کسانی که دغدغه کار برای مردم رادارند؛ نه آن‌کسانی که هنوز وضعیت موجود منوط به عملکرد آن‌هاست و عده زیادی از آن‌ها هنوز مسئولیت در اختیارشان است و مانع خیر هستند؛ این تشکر از مردم است. مردم کارشان را انجام می‌دهند؛ دولت‌مردان هم باید کارشان را درست انجام بدهند و تشکر کنند.

قدردانی امام‌جمعه کرج از حضور پرشکوه مردم البرز در تشییع شهید مدافع امنیت

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه تشکر دیگر بنده از شما مردم کرج در رابطه با تکریم و تشییع شهید بزرگواری است که به دست اشرار بدکردار و سفاک با آن شیوه به شهادت رسید، گفت: به ما گفتند اگر خواستید بر عزیزانتان خود بگرید اول بر حسین علیه‌السلام گریه کنید. ما در روایات داریم و امام سجاد علیه‌السلام فرمود پدرم را به قتل صبر کشتند؛ یعنی او را دوره کردند و هر کس هر حربه‌ای داشت به حسین علیه‌السلام وارد کرد. کسی که شمشیر داشت با شمشیر زد، آن‌کسی که نیزه داشت با نیزه زد، آن‌هایی که هیچ‌چیز نداشتند با سنگ زدند. بعضی پیرمردهای آن صحنه با عصا زدند. این روضه را مکرر خوانده‌ایم و شنیده‌ایم؛ و صحنه دل‌خراش شهادت بسیجی عزیزمان هم همین را تداعی کرد.

مردم این افرادی هستند که میلیونی درصحنه‌های مختلف حضور دارند

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه خاطرنشان ساخت: آن‌ها که دم از مردم می‌زنند، مردم این افرادی هستند که میلیونی درصحنه‌های مختلف حضور دارند و البته در این وقایعی هم که پیش می‌آید صبوری می‌کنند تا مسئولین اقدام لازم را داشته باشند و قطعاً و قطعاً خواسته جدی مردم همان‌طور که بارها گفته‌اند برخورد فوری و قاطع دستگاه قضا با مفسدان و خرابکاران و قاتلان و برهم زنندگان آرامش و امنیت مردم است.

باید با قاطعیت قانون را اجرا کرد / تعلل جایز نیست / اگر به قانون عمل بشود همه امور اصلاح می‌شود

وی در ادامه با تأکید بر اینکه اگر از وقتش بگذرد حکم قاطعی هم که باشد اثر خودش را از دست خواهد داد لذا وقت ویژه گذاشته شود و رسیدگی عاجل باشد، گفت: در بقیه اموری هم که افراد خلاف قانون مرتکب می‌شوند باید با قاطعیت قانون را اجرا کرد؛ و تعلل جایز نیست. در هرکجا و هرجایی که هستند، اگر به قانون عمل بشود همه امور اصلاح می‌شود. البته مطلع هستم که عزیزان بررسی می‌کنند و ان‌شاءالله به‌زودی نتیجه را اعلام خواهند کرد.

قدردانی و تشکر امام‌جمعه کرج از اقدامات به‌موقع دستگاه اطلاعاتی کشور و استان البرز

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه تصریح کرد: تشکر سوم من از دستگاه اطلاعاتی کشور بخصوص عزیزانمان در اداره کل اطلاعات استان است؛ که با تلاش بی‌وقفه و دقیق توانستند تا قبل از تدفین شهید بزرگوار از بین تمام کسانی که درصحنه حاضر بودند، مجرمین اصلی را شناسایی و دستگیر کنند بااینکه هرکدام به سمتی متواری بودند؛ و این نشان‌دهنده قدرتمندی است و نحوه عمل و سرعت عمل و دقت عزیزان ستودنی است. بنده تا حدودی مطلع هستم که چه زحمت سنگینی را این دوستان کشیدند. تیم مفصلی آماده شدند تا توانستند در عرض مدت کوتاهی تمام عوامل را به‌درستی شناسایی کنند و مستند کنند با عکس و تفاصیلی که دارند که دیگر راه فراری برای آن‌ها نباشد؛ که به‌موقع اعلام خواهد شد و قسمتی هم اعلام‌شده.

آیت‌الله حسینی همدانی افزود: هم‌زمان مأموریت‌های پیچیده دیگری در زمینه‌های مختلف من‌جمله کشف و ضبط مقدار بالای مواد مخدر و منفجره و سلاح امثال این‌ها هم داشته‌اند که صمیمانه تشکر می‌کنم.

امنیت کشور ما مردم پایه است

وی در ادامه بابیان اینکه قسمت عمده موفقیت عزیزانمان در دستگاه اطلاعاتی کمک شما مردم است، گفت: وقتی یک‌چیزی دیده‌اید و یا شنیده‌اید آن را بی‌اهمیت رها نکنید. گاهی بیان یک مطلب کوچک سرنخی می‌شود و باند بزرگی در دام می‌افتد، همان‌طور که امنیت کشور ما مردم پایه است و این حسن است که هرچه این موضوع تقویت شود امنیت بیشتر و ماناتر می‌شود.

اطلاعات ما هم مردم پایه است

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز بابیان اینکه اطلاعات ما هم مردم پایه است، گفت: لذا دوستان از بیان مطلب به عزیزان دستگاه اطلاعاتی دریغ نداشته باشید و ارتباط خودتان را بیشتر کنید. شماره‌ها در دسترس است. در همین قضیه دستگیری هم گفته‌های مردمی نقش مؤثری در سرعت کار داشته است. همان عکس‌ها و فیلم‌های کوچکی که گرفته‌شده مؤثر بوده.

عمق تخاصم بیگانگان با جمهوری اسلامی

آیت‌الله حسینی همدانی عنوان کرد: این‌همه کشف و ضبط افراد و سلاح و مواد مخدر و مواد منفجره و امثال این‌ها توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی نشان‌دهنده عمق تخاصم بیگانگان با جمهوری اسلامی است که از همه وسایل برای ضربه زدن به اقتدار ملتی که قیام کرده و گفتمان جدیدی را در دنیا به وجود آورده و دل‌های آماده مردم دنیا را به سمت خودش برگردانده و نظام لیبرال دموکراسی غرب را و دیگر مدیریت‌های انسانی را با چالش جدی روبرو کرده فراهم می‌کنند.

اینها از همه کوپنهای خودشان در این دوره دارند استفاده میکنند

وی در ادامه بابیان اینکه این‌ها از همه کوپن‌های خودشان در این دوره دارند استفاده می‌کنند، گفت: می‌بینید که هر کس وابستگی و دل‌بستگی دارد وارد میدان شده و چیزی می‌گوید؛ حتی افرادی که آن‌ها را خاموش نگه‌داشته بودند برای مقاطع خاصی که یک‌وقتی صحبت کنند، از آن‌ها هم استفاده می‌کنند تا شاید مفری پیدا کنند و خود را بازیافت کنند؛ اما ضربه‌ای که انقلاب و گفتمان پیش‌رونده انقلاب به آن‌ها زده و آن‌ها این ضربه را خوردند، آن‌چنان کاری است که با این عملیات چیزی به دستشان نخواهد آمد.

آمریکا کارش تمام‌شده است

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در ادامه افزود: آمریکا که کارش تمام‌شده است و خودش و اذنابش لگد پراکنی می‌کنند و بقیه هم دنباله‌رو او هستند. فرصت تحلیل جامع نیست تا ثابت کنم اینکه می‌گوییم کارش تمام است یعنی چه. بر اساس همان‌ شاخص‌هایی که خودشان‌ در تحلیل موقعیت کشورها می‌گویند بر اساس همان‌ها دیگر کلاهشان پشمی ندارد؛ اما دردسر و گرفتاری درست می‌کنند.

غربی‌ها در صورت شکست مذاکرات برجام، پسا برجام را هم ازدست‌داده‌اند

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با طرح این پرسش که می‌دانید این اضطراب و استیصالی که امروز غربی‌ها دارند و نمی‌توانند تحمل کنند و به درودیوار می‌زنند برای چیست؟، پاسخ داد: چون در صورت شکست مذاکرات برجام، پسا برجام را هم ازدست‌داده‌اند.

امروز روی میز، زیر میز و حتی جیب آمریکایی‌ها خالی است

وی در ادامه بابیان اینکه اگر یادتان باشد آمریکائی‌ها یک‌زمانی دائم از گزینه‌های روی میز و زیر میزشان می‌گفتند؛ اما امروز روی میزشان، زیر میزشان حتی جیبشان هم خالی است، گفت: به قدرت نظامی خود دل‌خوش بودند که در آنجا هم دستشان ‌بالاست. حالا توله‌های‌ دست‌آموزشان ‌رجز بخوانند که می‌زنیم و چکار می‌کنیم که اگر کاری بکنند قطعاً حماقت کرده‌اند و زمان نابودی خود را جلو انداخته‌اند.

موشک دومرحله‌ای سپاه خاک اروپا و پایگاه‌های آمریکا در آن سر دنیا را در اختیار دارد

امام‌جمعه کرج در ادامه گفت: شما ببینید در یک روز ابری که هیچ سرویس اطلاعاتی نمی‌تواند ردگیری زمان پرتاب موشک را داشته باشد، عزیزانمان در سپاه، موشکی را آزمایش کردند که نیویورک و واشنگتن را در دسترس قرار داد. یک موشک دومرحله‌ای با موتور رافع و موتور سلمان خاک اروپا و پایگاه‌های آمریکا در آن سر دنیا را در اختیار دارد. حالا که موشک سه مرحله‌ای آزمایش شد؛ یعنی از آن بالاتر و باقدرت بیشتر.

امروز ایران در موازنه قدرت دست پری دارد

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه در موازنه قدرت امروز ایران دست پری دارد و باید این برتری را حفظ کند، گفت: آن‌ها هم این را می‌دانند. این‌همه سروصدا و هجمه عظیم را می‌بینید که در تاریخ سابقه ندارد که همه این‌ها باهم جمع شوند؛ مگر در جنگ احزاب به آن صورت و در دوران دفاع مقدس در یک مقطعی و حالا با جنگ نرم ادراکی و هیبریدی و ترکیبی و این‌ها دارند کار می‌کنند.

رژیم صهیونیستی زودتر از آن‌که فکر کنیم از بین خواهد رفت

وی در ادامه تأکید کرد: ما باید این برتری را حفظ کنیم بخصوص با توجه به پیروزی راست‌های افراطی جنگ‌طلب و سفاک و نژادپرست در سرزمین‌های اشغالی که برای منطقه خطرآفرین هستند و سران خودشان آن را مرگبار می‌خوانند و برای ایران هم شاخ و شونه می‌کشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه در انتخاباتی که در رژیم صهیونیستی کودک کش واقع شد، صهیونیست‌های افراطی غلبه کردند، گفت: الآن آن‌ها حاکم شدند و بعد کابینه و نیروهایی که می‌خواهند تشکیل بدهند قطعاً آن‌ها انسان‌های عادی نخواهد بود. از همین سفاک‌ها و خون‌ریزها دوباره بالا می‌آیند؛ کما اینکه قبلی‌ها هم همین‌طور بودند ولی کمتر؛ این‌ها بیشتر هستند و افراطی‌تر هستند لذا بنده به نظرم می‌رسد، این قدرت گیری دوباره با شرایط تند و افراطی که دارند سودی برای آنان ندارد و زودتر از آن‌که فکر کنیم از بین خواهد رفت.

امریکا با طول کشیدن جنگ در اکراین سود می‌برد

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری عنوان کرد: مسئله ادعای فروش پهپاد به روسیه را مطرح می‌کنند تا شاید بتوانند امتیازی بگیرند می‌گویند ایران به روسیه پهپاد فروخته و در جنگ اکراین کذا و کذا؛ که آن‌هم دروغ است؛ دیدید بااینکه ایران راضی شد به تحقیقات، جلسه هم تشکیل، ساعتش هم مقرر و جا هم معین شد؛ اما آن‌ها به دستور آمریکا حاضر نشدند و زیر بار نرفتند؛ چون اگر زیر بار می‌رفتند و معلوم می‌شد که ایران نقشی ندارد که معلوم هم هست؛ منافع آمریکا به هم می‌خورد. این‌ها نمی‌دانند که امریکا با طول کشیدن جنگ در آن منطقه دارد سود می‌برد.

فرزندانمان شهد پیروزى را خواهند چشید

وی در ادامه گفت: حسن ختام این مطالب کلام امام راحل (ره) باشد که فرمود: «جهان‌ باید بداند که ایران راه خود را پیداکرده است و تا قطع منافع امریکاى جهان خوار، این دشمن کینه‌توز مستضعفین جهان، با آن مبارزه‌اى آشتى‌ناپذیر دارد و حوادث ایران نه‌تنها ما را براى لحظه‌اى عقب نخواهد نشاند، که ملت ما را در نابودى منافع آن مصمم‌تر خواهد کرد. ما مبارزه سخت و بى‌امان خود را علیه امریکا شروع کرده‌ایم و امیدواریم فرزندانمان با آزادى از زیر یوغ ستمکاران، پرچم توحید را در جهان بیفرازند ما یقین داریم اگر دقیقاً به وظیفه‌مان که مبارزه با امریکاى جنایتکار است ادامه دهیم، فرزندانمان شهد پیروزى را خواهند چشید».

انقلاب رسول خدا هم فرهنگی بود

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه ۲۴ آبان روز کتاب و کتاب‌خوانی است که به همه دوستداران کتاب و اهل مطالعه تبریک عرض می‌کنم، گفت: کسی نقش مهم و حساسی که مطالعه در رشد فردی و اجتماعی بشر دارد را انکار نمی‌کند. در مکتب اسلام همه می‌دانیم که خداوند اولین خطابش را به آخرین پیامبرش با اقرء آغاز کرد؛ و معجزه آخرین فرستاده‌اش را کتاب قرار داد. انقلاب رسول خدا هم فرهنگی بود؛ و ببینید حالا چقدر ظلم می‌کنند به انقلاب پیغمبر.

نسل جوان و نوجوان باید نسبت به کتاب و کتاب‌خوانی ولع داشته باشد

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه یکی از ضعف‌های عمده ما متأسفانه، کمبود سرانه مطالعه است، گفت: اگرچه ممکن است مدت‌ها در فضای مجازی افراد پرسه بزنند اما آنچه مفید است و ارزشمند است مطالعه مفید، هدفمند و سیر مطالعاتی است و نسل جوان و نوجوان باید نسبت به کتاب و کتاب‌خوانی ولع داشته باشد.

کتاب‌خوانی و علم‌آموزى؛ وظیفه ملی و یک واجب دینی

وی در ادامه به بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب در این رابطه پرداخت و گفت: حضرت آقا دربیانی فرمودند: «امروز کتاب‌خوانی و علم‌آموزى نه‌تنها یک وظیفه ملى، که یک واجب دینى است. از همه بیشتر، جوانان و نوجوانان، باید احساس وظیفه کنند، اگرچه آنگاه‌که انس با کتاب رواج یابد، کتاب‌خوانی نه یک تکلیف، که یک کار شیرین و یک نیاز تعلل ناپذیر و یک وسیله براى آراستن شخصیت خویشتن، تلقى خواهد شد و نه‌تنها جوانان، که همه نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد».

پدر و مادرها نقش مهمی در ترغیب فرزندانشان به مطالعه دارند

خطیب نماز جمعه کرج بابیان اینکه پدر و مادرها نقش مهمی در ترغیب فرزندانشان به مطالعه دارند، گفت: شما خودتان چقدر کتاب دستتان می‌گیرید که بچه‌ات ببیند و دست بگیرد؟ اگر مشغول مطالعه باشید آن‌ها هم مطالعه می‌کنند. در خانواده ما نوه آخرم که دو سالش است مادرش به او یاد داده است که کتاب دست بگیرد؛ کتاب‌های سن خودش برای بچه‌ها. بچه‌های ما شب با کتابی که دستشان است خوابشان می‌برد.

سرانه مطالعه در کشور خیلی پایین است / کتاب به ما رشد می‌دهد

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه باید یاد داد؛ این وظیفه پدرها و مادرهاست، گفت: هرکسی چیزی که پدر و مادر یادش می‌دهد را یاد می‌گیرد. ما کوتاهی و کم‌کاری داریم. سرانه مطالعه در کشور خیلی پایین است. البته کتاب گران است و خیلی سخت به دست می‌آید؛ اما کتابخانه‌ها هست، کتاب‌های الکترونیکی هست، کتاب‌های صوتی هست؛ یعنی آن‌کسی که تنبلی دارد که کتاب ورق بزند کسی هست که این کتاب را برای او می‌خواند؛ تو فقط بنشین و گوش کن! حاضریم هزار چیز دیگر که ارزشی برای ما ندارد و چیزی به ما اضافه نمی‌کند را گوش بدهیم اما کتاب نخوانیم. کتاب به ما رشد می‌دهد.

فرصتی را برای مطالعه تاریخ بگذارید

وی در بخش دیگری بابیان اینکه دراین‌بین یکی از مباحث مهم برای مطالعه، مطالعه کتب تاریخ به‌خصوص تاریخ معاصر است؛ که‌ درس‌های فراوانی برای همه اقشار دارد، گفت: با مدیریت زمان خود، فرصتی را برای مطالعه تاریخ بگذارید. در روایات و دستورات دینی ما هم تأکید بر کتاب و مطالعه و علم‌آموزی و خواندن تاریخ شده است. مثلاً خوب است برای تاریخ معاصر ایران از صفویه شروع کنید تا برسید به انقلاب. بعد مجموعه کتبی که ‌جریان شناسی فکری سیاسی معاصر را ترسیم کرده مطالعه کنید و همین‌طور بقیه مباحث دراین‌باره را. مجلات و فصلنامه و ماهنامه‌های مفیدی هم در حوزه تاریخ معاصر مطرح و قابل‌استفاده است؛ که حالا اگر دوستان مطالبه‌ای داشتند به دوستان دفتر می‌گویم روی سایت لیست آن‌ها را بگذارند.

همه باید تلاش کنیم تا فرهنگ مطالعه مفید در جامعه گسترش پیدا کند / کتاب «سواد مطالبه، دستگاه محاسباتی در عدالت‌خواهی امیدآفرین» را بخوانید

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در خاتمه تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم تا فرهنگ مطالعه مفید در جامعه گسترش پیدا کند به‌ویژه که سند نهضت مطالعه مفید هم در ۱۱ ماده و یک تبصره در سال ۸۹ در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده که سند قشنگی است؛ و آثار فراوانی بر آن هست؛ که اگر به جدیت اجرائی شود منشأ آثار فراوان خواهد بود که امیدوارم در استان هم طبق ماده ۹ سند اقدام عاجلی صورت گیرد. ان‌شاءالله. کتابی هم معرفی می‌کنم دوستان اگر میل داشتند تهیه کنند. «سواد مطالبه، دستگاه محاسباتی در عدالت‌خواهی امیدآفرین». نوشته محسن ‌مهدیان؛ ‌نشر معارف؛ این کتاب را می‌توانید مطالعه کنید. کسانی که به دنبال این مباحث هستند سرفصل‌های خیلی خوبی دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار