روز شهید؛ دستاورد حزب‌الله لبنان در مسیر زوال رژیم صهیونیستی
کد خبر: 1115036
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004g4S
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۹
عملیات استشهادی که شهید «احمد قصیر» انجام داد آنقدر بزرگ و شوکه کننده بود که دشمن صهیونیست در برابر آن کاملا غافلگیر شد و موج عظیم روانی ناشی از تلفاتی که در این عملیات دادند زمینه ساز اخراج آن‌ها از لبنان را فراهم کرد.

همانطور که همه می‌دانیم و در تاریخ منطقه و جهان هم ثبت شده است «روز شهید» سالروز عملیاتی است که در آن شهید «احمد قصیر» عملیات انتقامی و استشهادی را در سال ۱۹۸۲ برابر با ۲۰ آبان سال ۱۳۶۱ علیه مقر حاکم نظامی اسرائیل اجرا و آن را منهدم کرد. در این عملیات او با خودرویی پر از مواد منفجره به یکی از ساختمان‌های نظامی ارتش رژیم صهیونیستی حمله کرد که در جریان این عملیات ۱۴۱ افسر و سرباز اسرائیلی به هلاکت رسید و ده‌ها نفر دیگر زخمی و یا مفقود شدند.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سالروز چهل سالگی این عملیات موفقیت آمیز و بزرگ ضدصهیونیستی که حالا به نام «روز شهید» نامگذاری شده است سخنرانی کرد و گفت در این روز «امیر استشهادیون» مرکز نظامی رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد و با انهدام کامل آن موجب کشته شده بیش از ۱۰۰ نظامی اسرائیلی در کمتر از یک دقیقه شده است.

با توجه به صحبت‌های دبیرکل حزب‌الله لبنان، باید «احمد قصیر» را یگانه مبارز حزب‌الله لبنان شناخت که دیگر حالا امروز او را «فاتح عصر استشهادی‌ها» و «فاتح دوران پیروزی‌های مقاومت» از سال ۱۹۸۲ تا امروز نام می‌برند. زیرا عملیات استشهادی که او انجام داد آنقدر بزرگ و شوکه کننده بود که دشمن صهیونیست در برابر آن کاملا غافلگیر شد و موج عظیم روانی ناشی از تلفاتی که در این عملیات دادند زمینه ساز اخراج آن‌ها از لبنان را فراهم کرد.

بر اساس صحبت‌های «سید حسن نصرالله» این عملیات آنقدر بزرگ و باعظمت بود که از یک طرف، بنابر اظهارات مقامات حزب‌الله لبنان این عملیات اساس آزادسازی اول شد و از طرف دیگر، سران و مقامات رژیم صهیونیستی به صورت کاملا جدی به فکر عقب نشینی از مناطق اشغالی لبنان افتادند. زیرا نه فقط در آن زمان که حتی امروز هم این رژیم اشغالگر توان پذیرایی و تحمل چنین عملیات و خساراتی را نداشته و نخواهد هم داشت.

اما دبیرکل «حزب‌الله لبنان» در میان صحبت‌های خود حرف بسیار مهم و استراتژیکی زد و آن سخن، نامگذاری روزی به نام «روز شهید» برای پاسداشت و بزرگداشت آن عملیات شهید «احمد قصیر» بود. او در تکمیل سخنان خود روز شهید را برای تمامی شهدای مقاومت دانست و گفت ما هر شهیدی در «محور مقاومت» از «عراق» گرفته تا «یمن» و «سوریه» را شهیدان خود می‌دانیم. این سخن به خوبی بصیرت و دوراندیشی او را به مردم لبنان و مردم منطقه و جهان نشان داد که بی دلیل نیست «سید حسن نصرالله» در راس «حزب‌الله لبنان» تا امروز موفقیت‌ها و پیروزی‌های بسیار فراوانی را در مقابل دشمن سر تا مسلح صهیونیستی به دست آورده است.

البته سید حسن نصرالله در بخش دیگری از سخنان خود به این موضوع اشاره کرد که در روز شهید و در چهلمین بهار این مسیر و روند متوقف نشده است. او به این موضوع حیاتی پرداخت که از ابتدای آغاز مبارزه با رژیم اشغالگر صهیونیستی خانواده‌های فروانی بودند که فرزندان خود را برای رفتن به جبهه تشویق کردند و حتی حامی آن‌ها برای وارد شدن به این مسیر نورانی بودند و از آن مهمتر اینکه زمانی که فرزندان آن‌ها به شهادت رسیدند با صبر کردن به شهدای خود افتخار کردند.

بر اساس سخنان «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان اگر می‌بینیم که امروز لبنان به جایگاه و موقعیت بسیار خوب و سربلندی دست پیدا کرده و دشمن صهیونیست با حمایت و پشتیبانی غرب و آمریکا در برابر آن‌ها تسلیم شده و از موضع تهاجم به موضع دفاعی رسیده همه و همه به برکت ایثار‌ها و ازخودگذشتگی‌های مبارزان حزب‌الله بوده و اقتدار امروز لبنان مدیون خون این شهدا از جمله «احمد قصیر» بوده است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در پایان صحبت‌های خود اشاره‌ای هم به انتخابات رژیم صهیونیستی کرد و افزود: «برای ما تفاوتی نمی‌کند که در انتخابات اسرائیل چه کسی پیروز می‌شود و همه آن‌ها یکی از دیگری بدتر هستند و همه آن‌ها ظالم هستند». سید حسن نصرالله اینجا هم با بصیرت و درایت پیرامون انتخابات اسرائیل به این مهم اشاره کرد که این رویداد مسئله‌ای داخلی برای رژیم صهیونیستی است، اما این حوادث موجب می‌شود که شاهد سرعت گرفتن زوال این رژیم اشغالگر و نامشروع باشیم.

منبع: دفاع پرس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار