لبنان با وحدت با محاصره آمریکا مقابله خواهد کرد
کد خبر: 1114702
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004fz4
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
حزب الله:
شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله تاکید کرد : لبنان با وحدت داخلی با محاصره اعمال شده از سوی آمریکا مقابله خواهد کرد.
شیخ نعیم قاسم در مراسم گرامیداشت فقید جهادگر بلال المقداد در مجمع المجتبی این مطلب را ابراز داشت.

وی همچنین تاکید کرد : لبنان می تواند با مواضع سرسختانه و یکپارچه خود در مقابل محاصره آمریکا ایستادگی نماید.

از سوی دیگر شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان دوشنبه گذشته تاکید کرد که این حزب به دنبال تغییر و اصلاح پیمان طائف نیست بلکه خواهان اجرای صحیح آن است.

وی در صفحه توییتر خود نوشت: حزب الله در دوره اخیر به دنبال اصلاح و تغییر نظام سیاسی مربوط به پیمان طائف نبود زیرا این کشور در دوره حساسی قرار دارد.

پیش از این شیخ نبیل قاووق، عضو شورای مرکزی حزب الله در واکنش به خبرهای غیر رسمی درباره درخواست برخی کشورهای اروپایی درباره تغییر پیمان طائف که ۳۳ سال پیش برای پایان دادن به جنگ داخلی لبنان در عربستان به امضا رسید، اشاره کرد و گفت که هیچ یک از طرف‌های ذیربط در کشور پیشنهاد تغییر پیمان طائف را نداده‌اند و ما معتقدیم استفاده از این موضوع برای سرپوش گذاشتن بر مداخلات خارجی است تا مانع از گفت‌وگو بین لبنانی‌ها و جلوگیری از انتخاب رئیس جمهور توافقی شوند.

پیمان طائف به عنوان سند توافق ملی لبنان شناخته می‌شود که اولین مرجع برای مردم این کشور در راستای صلح داخلی بعد از جنگ داخلی ۱۵ ساله لبنان است.

این توافق که در راستای کاهش اختیارات رئیس جمهوری لبنان و واگذاری آن به نخست وزیر تنظیم شد، در ۲۲ اکتبر ۱۹۸۹ در شهر طائف عربستان به امضا رسید. طبق این توافق، مقام ریاست جمهوری در لبنان از قیمومیت بر کشور و تصمیمات دولت کنار رفته و تشخیص صلاحیت نخست‌وزیر به نمایندگان پارلمان سپرده شد.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار