۴۱ میلیون نفر در جهان عرب در معرض ناامنی غذایی هستند
کد خبر: 1107574
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004e86
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۴
مدیر صندوق بین المللی پول می‌گوید که ۴۱ میلیون نفر در جهان عرب در معرض ناامنی غذایی هستند.

«کریستالینا جورجیوا» مدیرکل صندوق بین المللی پول امروز دوشنبه گفت که ۴۸ کشور در برابر بحران جهانی غذا آسیب‌پذیر هستند و نیمی از آن‌ها در معرض خطر هستند.

جورجیوا در سمیناری در ریاض، پایتخت عربستان سعودی، درباره همکاری‌های بین المللی برای مقابله با ناامنی غذایی گفت که ۴۱ میلیون نفر در جهان عرب در معرض ناامنی غذایی هستند.

وی افزود که صندوق بین المللی پول به تلاش خود برای مبارزه با محدودیت‌ها در تجارت مواد غذایی ادامه می‌دهد تا شرایط ناامنی غذایی را در جهان کاهش دهد.

کریستالینا جورجیوا، مدیر صندوق بین‌المللی پول، در مقاله‌ای در ۳۰ سپتامبر اعلام کرد که با ایجاد یک پنجره جدید برای مقابله با شوک غذایی، موافقت کرده است آن هم با توجه به دو ابزار صندوق برای تامین مالی اضطراری که شامل تسهیلات اعتباری سریع و ابزار تامین مالی سریع است و این نجره برای مدتی باز خواهد ماند.

وی توضیح داد که پنجره جدید تامین مالی به کشور‌هایی که با نیاز‌های فوری برای تامین مالی تراز پرداخت‌ها مواجه هستند و از ناامنی شدید غذایی یا شوک شدید در واردات مواد غذایی یا صادرات غلات رنج می‌برند، امکان دسترسی به منابع بیشتر را در سایه تامین مالی اضطراری فراهم می‌کند.

محمد الجدعان، وزیر دارایی عربستان، روز یکشنبه در توییتر اعلام کرد که با کریستالینا جورجیوا، مدیر صندوق بین‌المللی پول، در مورد زمینه‌های همکاری بین عربستان سعودی و صندوق، از جمله تأسیس دفتر منطقه‌ای صندوق بین المللی پول در ریاض گفتگو کرده است.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار