حقایق امروز در آیینه دفاع مقدس
کد خبر: 1107032
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dzM
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵
مهدی فضائلی

علاوه بر خسارات متعدد و بعضاً غیر قابل جبران اغتشاشات اخیر که به بهانه درگذشت تأسف برانگیز خانم مهسا امینی به کشور تحمیل شد، سالگرد دفاع مقدس نیز به حاشیه رفت و این رویداد بزرگ آنگونه که شایسته بود مورد توجه قرار نگرفت.

دفاع مقدس، نه تنها خودش فصل شورانگیز و درس آموزی است که همچون گنجی پایان ناپذیر باید از آن مراقبت کرد و همواره از آن آموخت، بلکه آیینه‌ای است که برخی حقایق این روز‌ها را نیز می‌توان در آن مشاهده کرد.

از جمله این حقیقت‌ها که رهبر حکیم انقلاب اسلامی نیز در دیدار اخیر با پیشکسوتان جهاد و شهادت به آن اشاره فرمودند، بین المللی بودن (جنگ) دشمنی هاست.

در دفاع مقدس، ظاهرا با صدام مواجه بودیم، اما در واقع همه دشمنان انقلاب اسلامی از غرب و شرق عالم گرفته تا سرسپردگان آن‌ها در منطقه، پشت صدام بودند و تمام قد از او حمایت نظامی، اطلاعاتی، سیاسی، رسانه‌ای و مالی می‌کردند؛ امروز نیز همچون فتنه‌های گذشته ما ظاهراً با تعدادی معدود اغتشاشگر روبرو هستیم، اما در واقع یکبار دیگر همه دشمنان نظام و مردم، برای حمایت از این جماعت، به صف شده اند؛ از دولتمردان آمریکا و اروپا و مقامات رژیم صهیونیستی گرفته تا سرویس‌های امنیتی آن‌ها و رسانه‌های وابسته به انگلیس، آمریکا، وهابیت و همه اپوزیسیون مفلوک خارج نشین؛ و بسی شگفتی و تأسف که برخی جریان‌های سیاسی و غیرسیاسی داخلی، آگاهانه و یا احیانا از روی جهل و احساسات با آن‌ها همصدا شده و بی توجه به ماهیت این حرکت براندازانه و تجزیه طلبانه بر آن دمیدند!

البته این سخن به هیچ عنوان بمعنی یکسان دانستن یا تعمیم آشوب طلبان با بخش مهمی از جامعه که نسبت به فرآیند پلیس امنیت اخلاقی نقد دارند، نیست چراکه روش‌ها و فرآیند‌ها را همواره می‌توان و باید اصلاح کرد.

حقیقت دیگری که این روز‌ها می‌توان آنرا در آیینه دفاع مقدس تماشا کرد، غیرقابل اجتناب بودن چنین دشمنی هاییست.

همانطور که جنگ تحمیلی با بهانه جویی‌های واهی صدام آغاز شد و مستکبران عالم آن بهانه را پشتیبانی و تأیید کردند، آشوب‌های اخیر نیز به بهانه حادثه‌ای تلخ برای یک هموطن آغاز شد و مورد حمایت جبهه سراسری دشمنان قرار گرفت.

کدام عقل سلیمی می‌پذیرد که به بهانه درگذشت یک خانمی که هنوز علت فوتش معلوم نیست، تحریم‌های جدید علیه ما وضع شود، گروهک‌های تجزیه طلب در حال احتضار احیا شوند، تیم‌های تروریستی به کشور اعزام شوند، از سوی کانال‌های ضدانقلاب آموزش خرابکاری داده شود، ده‌ها نفر دیگر کشته و مجروح شوند و صد‌ها میلیارد خسارت به اموال عمومی وارد شود؟!

چه تناسبی بین آن واقعه در حال بررسی با این وقایع می‌توان یافت؟!

آری، دشمنی که منافع نامشروعش را بواسطه انقلاب اسلامی در ایران و منطقه از دست داده یا مورد تهدید میبیند، کینه توزانه در صدد انتقام بوده و هست و از هر فرصتی برای این انتقام استفاده کرده و می‌کند، یک روز در حمایت از صدام و روز دیگر در پشتیبانی از آشوب طلبان.

البته مجدداً تأکید می‌کنم حساب مردمی که بصورت واقعی ابهام و سوال دارند و یا حتی به بعضی رفتار‌ها اعتراض دارند از این جماعتی که ابزار دشمن شده اند جداست و همانگونه که در دوران دفاع مقدس، عده‌ای با شجاعت، خلاقیت و رفتار مجاهدانه راهبرد‌ها و راه کنش‌های دشمن را خنثی کردند و در مقابل، راهبرد‌ها و راه کنش‌های دفاعی و تهاجمی اثربخشی را در میدان پیاده کردند، باید امروز عده‌ای با همان روحیه در برابر جنگ نرم دشمن به میدان بیایند و صحنه نبرد را تغییر دهند.

منبع: فارس
برچسب ها: دفاع مقدس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار