مردم علیه اغتشاش
کد خبر: 1105832
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dg0
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
مردم - یعنی ساکنان وطن و جامعه اسلامی ایران- طالب حق و عدالت و آرامش‌اند. اغتشاش آن هم با جنجال و هدایت رسانه‌های صهیونیستی و سعودی، این بار زودتر از همیشه از مردم جواب گرفت و صدهاهزار نفر را در سراسر کشور به خیابان‌ها آورد
کبری فرشچی

آتش‌زدن ماشین آتش‌نشانی و سرنگون کردن ماشین اورژانس نشان داد این رفتار‌ها اعتراض نیست و اغتشاش است. ماجرا وقتی جدی‌تر شد که برخی سلبریتی‌ها هم در کنار شبکه‌های فارسی‌زبان و اپوزیسیون خارج‌نشین، به لیدر‌های اغتشاشات تبدیل شدند و به جای تلاش و مطالبه‌گری در فضای آرامش، شروع به تحریک برای اغتشاش و ایجاد نا‌امنی و ناآرامی کردند. کار حتی به آتش‌زدن قرآن و مسجد هم کشیده‌شد تا بیش از پیش ماهیت اغتشاشگران را روشن کند. اینگونه بود که معترضان به حجاب اجباری، چادر از سر زنان محجبه کشیدند تا نشان دهند آزادی برای آنان معنی اتفاقاً انحصاری و استبدادی دارد و قائل به بی‌حجابی اجباری‌اند! و وقتی مأموران نظم و امنیت جامعه را کتک زدند و ماشین آتش‌نشانی را به آتش کشیدند و آمبولانس را سرنگون کردند، اثبات کردند آمده‌اند تا آرامش و امنیت و سلامت مردم را دستمایه بازی‌های سیاسی‌شان قرار دهند. در این میان یک‌بار دیگر ضد انقلاب با تمرکز بر پروژه کشته‌سازی خبر‌های دروغینی از مرگ برخی افراد در ناآرامی‌ها پخش کرد؛ افرادی که برخی سال‌ها پیش از این به واسطه حضور در داعش و در سوریه یا دیگر کشور‌ها کشته شده‌بودند و برخی اصلاً کشته نشده‌بودند! در میانه اغتشاشات، اما تعدادی از مردم، معترضان و نیرو‌های امنیتی کشته و مجروح شدند. به همین خاطر هم مردم روز گذشته در راهپیمایی گسترده‌ای در سراسر کشور بعد از اقامه نماز جمعه در تجدید بیعت دوباره با نظام، بساط آشوبگران را جمع کردند

ماجرای مرگ مهسا امینی به‌رغم گزارش‌های پزشکی قانونی و انتشار فیلم‌های دوربین مدار بسته در تأکید بر اینکه هیچ‌گونه برخورد فیزیکی بین مأموران نیروی انتظامی با وی صورت نگرفته و با وجود پیگیری شخص رئیس‌جمهور و همچنین رئیس قوه‌قضائیه برای روشن شدن تمامی ابعاد ماجرا، دستمایه‌ای برای ضد انقلاب و اپوزیسیون خارج‌نشین شد تا اهداف و مطامع خود را پیش ببرند و با ایجاد ناامنی و اغتشاش ضرر به اموال عمومی و خصوصی، تعرض به مأموران امنیت و آرامش جامعه، کشیدن چادر از سر زنان مؤمن و محجبه، آتش‌سوزی و تخریب آمبولانس و خودروی آتش‌نشانی، فضای جامعه را ناامن کنند و اهداف‌شان را پیش ببرند، اما هوشیاری مردم این‌بار هم اجازه نداد اغتشاشگران و ضد انقلاب به اهداف خود دست یابند؛ البته ذکر این مطلب هم خالی از فایده نیست که این جریانات در حالی اتفاق می‌افتد که با وجود اینکه خانواده مرحومه مهسا امینی همچنان اصرار دارند سابقه بیماری وی را پنهان کنند، اطلاعات جدیدی از پرونده پزشکی او به دست آمده که نشان می‌دهد وی طی سال‌های گذشته مکرراً به بیمارستان مراجعه و تحت درمان قرار داشته‌است؛ اسنادی که با مراجعه به سامانه تأمین اجتماعی نیز تطبیق موارد و پزشکان معالج آن قابل صحت‌سنجی است، نشان می‌دهد مرحومه مهسا امینی در بین سال‌های ۹۴ تا ۹۸ فقط در شهر سقز حداقل ۱۹ بار به پزشکان متخصص مغز و اعصاب و غدد مراجعه کرده و در حالی که پدر وی به طور مکرر به رسانه‌ها گفته، دخترش در ۲۲ سال گذشته سابقه هیچ‌گونه بیماری نداشته و جز برای سرماخوردگی به پزشک مراجعه نکرده، بررسی پرونده مهسا امینی نشان‌دهنده مراجعه مکرر به متخصصان مغز و اعصاب است که در کنار دارو‌های تجویز شده برای او، احتمال ابتلای وی به بیماری مغزی را افزایش می‌دهد. همچنین وی طی سال گذشته چند نوبت به صورت مکرر به شهر تبریز نیز برای درمان توسط متخصص غدد مراجعه کرده‌است.
در اغتشاشات روز‌های اخیر تعدادی از هموطنانمان کشته شدند که نشان می‌دهد پروژه کشته‌سازی حین و بعد اغتشاشات همچنان تاکتیک رهبران اغتشاشگران است که در خارج از کشور ساکنند. روز گذشته هم مردم سراسر کشور پس از برگزاری هر چه باشکوه‌تر نماز جمعه به خیابان‌ها آمدند تا در راهپیمایی همبستگی خود را با نیروی انتظامی اعلام و ضمن تجدید بیعت با انقلاب و آرمان‌های آن، بیزاری خود را از فتنه‌گران و اغتشاشگران فریاد کنند. مردم انقلابی کشورمان ضمن حمایت همیشگی از انقلاب و آرمان‌های آن مردم بساط آشوبگران را جمع کردند.
خسارت ۵۷ میلیارد تومانی اغتشاشگران به اموال عمومی
ماجرای فوت مهسا امینی موجی از احساسات و همدردی را از سوی مردم و افکار عمومی در پی داشت، اما این ماجرا برای ضدانقلاب و اپوزیسیون خارجی و داخلی دستمایه اغتشاش و ایجاد ناامنی شد.
ضدانقلاب با فعال‌سازی عناصر داخلی خود همچون گذشته، مسیر اعتراضات مسالمت‌آمیز شهروندان را منحرف کرد و در نهایت کار به ایجاد آشوب، اغتشاش و ایراد خسارت به اموال عمومی و بیت‌المال کشید.
پدرام پاک‌آیین از تخریب ۶۱ آمبولانس سازمان اورژانس کشور در جریان تجمعات اخیر خبر داد و گفت: «خسارات وارده بر این آمبولانس‌ها بیش از ۳۰ میلیارد تومان بر آورد تقریبی می‌شود، اما اختلالی که ممکن است از ناحیه تخریب آمبولانس‌ها در خدمات فوریتی پزشکی و فرایند درمان بیماران ایجاد شود، از خسارت مادی زیانبارتر است.»
به گفته علیرضا زاکانی شهردار تهران، عده‌ای اغتشاشگر باعث آسیب به ۴۳ دستگاه اتوبوس شده‌اند و ۵۴ ایستگاه به بهانه اعتراض آسیب دید و به پاکبانانی که به رفت و روب پرداخته بودند، حمله شد.
تجهیزات ایمنی و خودرو‌های آتش‌نشانی از جمله مصادیق اموال عمومی بود که در جریان اغتشاشات اخیر آسیب‌های قابل‌توجهی به آن‌ها وارد شد. جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر از ایراد آسیب به ۲۵ خودروی آتش‌نشانی طی ناآرامی‌های روز‌های اخیر خبر داد و افزود: متأسفانه طی ناآرامی‌های روز‌های اخیر یک خودروی سازمان آتش‌نشانی تهران به‌طور کامل آتش‌زده شد و از بین رفت.
با توجه به آمار‌های اعلام شده از سوی مسئولان، بنابر آنچه در این گزارش عنوان شد، اغتشاشگران تاکنون بالغ بر ۵۷ میلیارد تومان خسارت به اموال عمومی و بیت‌المال وارد کرده‌اند.
مردم پاسخ اغتشاشگران را دادند
مردم انقلابی و نمازگزاران تهران پس از اقامه نماز جمعه در محکومیت حرکات هنجارشکنانه اخیر راهپیمایی کردند. مردم تهران در این راهپیمایی با سر دادن شعار‌هایی همچون «نابودی فتنه‌گر شعار ملت ماست»، «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»، «مرگ بر امریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر انگلیس»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، «وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد»، «توطئه و اغتشاش کار منافقین است» و «پیروی از رهبری باعث هر عزت است» انزجار خود را به اقدامات آشوبگرانه و توطئه‌آمیز دشمنان و آشوبگری‌ها در کشور نشان دادند. مردم همچنین با سردادن شعار‌هایی همچون «نیروی انتظامی تشکر، تشکر» و «نیروی انتظامی حافظ امنیت است» از تلاش نیرو‌های انتظامی و امنیتی برای برقراری امنیت قدردانی کردند. تظاهرات‌کنندگان در سراسر کشور در محکومیت اغتشاشات روز‌های اخیر خواستار رسیدگی قوه‌قضائیه به جرائم آشوبگران و اغتشاشگران شدند. راهپیمایی گسترده مردم ایران در محکومیت فتنه‌گران و هتاکان به مقدسات دینی با صدور قطعنامه‌ای پایان یافت.
در بخشی از این بیانیه آمده‌است: «ما با تمام وجود اعلام می‌کنیم تا جان در بدن داریم از قرآن و اهل بیت «علیهم‌السلام» و ولایت جدا نخواهیم شد و همچنان ادامه دهنده راه نورانی شهدا و امام شهدا بوده و دشمنان را در رسیدن به اهداف پست و پلید خود ناکام خواهیم گذاشت.»
ارتش در بیانیه‌ای هجمه به خادمان مردم در فرماندهی انتظامی را که همواره مجاهدانه و مخلصانه در جهت امنیت و آسایش مردم تلاش می‌کنند، محکوم کرد.
محکومیت اغتشاشات و تأکید بر برخورد با شایعه‌سازان
ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید اقدامات اغتشاشگران یادآور شده، استقلال، اقتدار و امنیت ایران اسلامی به برکت خون ده‌ها هزار شهید گرانقدر و در پرتو مجاهدت فرزندان غیور ملت ایران در نیرو‌های مسلح به دست آمده و ملت بزرگ ایران و جان‌برکفان نیرو‌های مسلح هرگز به دشمنان اجازه نخواهند داد تا از موقعیت به‌وجود آمده سوء‌استفاده کنند و خدشه‌ای به آرمان‌های حضرت امام (ره) و شهدای گلگون کفن و ملت آگاه و بصیر ایران اسلامی وارد سازند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای مجاهدت‌های ایثارگرانه و فداکارانه فرماندهی انتظامی کشور را ضامن اقتدار و امنیت نظام و میهن اسلامی دانست.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در بیانیه‌ای با قدردانی از هوشمندی، آگاهی و بصیرت ملت شریف ایران در عدم همراهی با توطئه سازمان یافته دشمن علیه ارکان امنیت آفرین کشور در روز‌های اخیر، مجاهدت‌های ایثارگرانه و فداکارانه فرماندهی انتظامی کشور را ضامن اقتدار و امنیت نظام و میهن اسلامی دانست.
این بیانیه در پایان با ابراز همدردی با خانواده و وابستگان مرحومه مهسا امینی از قوه قضائیه درخواست کرده‌است شایعه‌سازان و دروغ‌پردازان در فضای مجازی و حقیقی که امنیت روانی جامعه را به مخاطره می‌اندازند، شناسایی و برخورد قاطعانه، عادلانه و عبرت‌آموز با آنان انجام دهد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار