شفاف‌سازی و رسیدگی تسکینی بر التهاب داغ مهسا امینی
کد خبر: 1105112
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dUO
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به فوت خانم مهسا امینی در واحد امنیت اخلاقی پلیس تهران بزرگ
فوت خانم مهسا امینی با واکنش‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی همراه بود. پلیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که خانم امینی به همراه تعدادی از افراد به دلیل پوشش نامناسب از سوی مأموران پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ و به منظور اخذ تعهد و توجیه به یکی از مقر‌های پلیس هدایت شدند که وی در جمع سایر مراجعه‌کنندگان در سالن اجتماعات به طور ناگهانی بیهوش و بلافاصله با همکاری پلیس و اورژانس به نزدیک‌ترین بیمارستان جهت مداوا منتقل شد که متأسفانه اقدامات درمانی مثمر ثمر واقع نشد.

فوت خانم مهسا امینی با واکنش‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی همراه بود. پلیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که خانم امینی به همراه تعدادی از افراد به دلیل پوشش نامناسب از سوی مأموران پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ و به منظور اخذ تعهد و توجیه به یکی از مقر‌های پلیس هدایت شدند که وی در جمع سایر مراجعه‌کنندگان در سالن اجتماعات به طور ناگهانی بیهوش و بلافاصله با همکاری پلیس و اورژانس به نزدیک‌ترین بیمارستان جهت مداوا منتقل شد که متأسفانه اقدامات درمانی مثمر ثمر واقع نشد. کاربران ضمن ابراز تأسف از فوت امینی تأکید کردند که باید ابعاد این ماجرا بررسی تا دلیل فوت وی مشخص شود. آن‌ها همچنین با اشاره به فیلم انتشاریافته از سوی پلیس، آن را باطل‌کننده توطئه تلویزیون‌های معاند برای القای ضرب و جرح خانم امینی از سوی پلیس دانستند. در ادامه مروری داشته‌ایم بر برخی از واکنش‌های کاربران.

احمد وحیدی، وزیر کشور:
امروز با صدور دستوری، سیدمجید میراحمدی معاون امنیتی- انتظامی وزیر کشور را مسئول رسیدگی به حادثه برای مهسا امینی کردم. وی موظف است علت حادثه برای خانم امینی را با فوریت، دقت و به صورت ویژه بررسی و نتیجه را فوراً به اینجانب گزارش کند.
سیدمرتضی فاطمی:
خسته‌تر و حیران‌تر از آن هستم که از این داغ و اندوه عمیق بنویسم، هر چه می‌گردم واژه کم می‌آورم. پس‌ای اندوهی که پایان نمی‌پذیری، افزون شو...
علیرضا زادبر:
تا همین دیروز من و شما هم مهسا امینی را نمی‌شناختیم، زیرا او هم یک شهروند عادی و صاحب حقوق در این کشور بود. آنچه بر او گذشته قطعاً نمی‌تواند مورد تأیید هیچ کس باشد حتی خود پلیس، توضیحات شفاف پلیس و ورود دادستانی لازم است. این هزینه‌سازی‌ها، سرمایه اجتماعی را بر باد می‌دهد.
مهدی عرب صادق:
یادمان نرود فلسفه حجاب تکریم جایگاه زن است، حال خدشه بر این جایگاه، معلول از هر علتی باشد، آن علت شوم است و نامبارک! وظیفه مسئولان قضایی و امنیتی در این پاسداری، باری سنگین و کوتاهی در آن خطایی نابخشودنی است. شفاف‌سازی و رسیدگی به موقع موضوع مهسا امینی تسکینی بر التهاب افکار عمومی جامعه است!
سبحان برکتی:
خدا به قلب خانواده امینی آرامش بده داغ جوان واقعاً سخته... فقط اون دسته از دوستانی که ماجرای کتک زدن و درگیری رو وسط کشیدن با دیدن این کلیپ چی واسه گفتن دارن؟
محسن پورپیر:
فیلم دوربین مداربسته از لحظه ورود خانم مهسا امینی از سوی فراجا منتشر شد، او در کمال صحت و با پای خودش وارد ساختمان شد، در سالنی که می‌شود فضای آموزشی را دید وارد و پس از چند دقیقه ایستادن و صحبت با کارشناس از هوش رفت. همانطور که مشخص بود پلیس به هیچ وجه خشونتی به خرج نداده است.
کاربری با نام «آدم»:
فیلم دوربین مداربسته نشون داد اولاً لباس این بنده خدا واقعاً در حد یک پوشش عادی و عرفی بوده؛ ثانیاً همین فشار روحی و روانی باعث فوت این بنده خدا شده و مقصرش هم قطعاً گشت ارشاده؛ ثالثاً دروغگویی اون کثافتایی مشخص شد که گفتن کتک خورده.
مهدیه مددی:
باید حداقل پنج سال تو فضای سیاسی باشید تا بفهمید هیچکی به اندازه جریان معاند واسه مهسا امینی تو توئیتر غصه نمی‌خوره و هیچکی مثل خود جریان معاند تو حقیقت ازاین مرگ شاد نیست.
مسعود یارضوی:
باید به خانم مهسا امینی اهمیت بدهیم، ولی نه از لسان و قلم آن‌ها که می‌نویسند تا لایک بگیرند، حساسیت کردی برانگیزند، زنان را حساس کنند و معاند نظام جمهوری اسلامی ایران هم هستند! این‌ها گرگ‌های میش‌پوش کمین کرده در مسیر گشت ارشاد هستند نه دلسوز کسی...

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار