مفقود شدگان اربعین چگونه خانواده خود را پیدا کند؟
کد خبر: 1104980
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dSG
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۵
به دلیل ازدحام بیش از حد جمعیت و ناآشنایی با کشور عراق، گم شدن زائران در شهر‌های زیارتی و مسیر پیاده روی طبیعی است. به همین منظور مکان‌هایی برای مفقود شدگان ایجاد شده است.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: یکی از مشکلاتی که زائران اربعین با آن مواجه می‌شوند؛ مفقودی خود و یا یکی از همراهانشان است.

بسیاری از زائران به دلیل عدم خرید سیم کارت عراقی امکان تماس با همراهان خود را ندارند و یا چندان به استفاده از وسایل ارتباطی آشنایی ندارند.

در این میان حضور در یک کشور خارجی، عدم آشنایی با زبان عربی و نگرانی بابت سلامت همراهان گمشده از مواردی است که هم استرس فرد گمشده را بیشتر می‌کند و هم همراهانش را که در جست‌وجوی وی هستند نگران‌تر می‌کند.

با این حال، به دلیل ازدحام بیش از حد جمعیت و ناآشنایی با کشور عراق، گم شدن زائران در شهر‌های زیارتی و مسیر پیاده روی طبیعی و محتمل است. به همین منظور در هریک از این مناطق، مکان‌هایی برای مفقود شدگان در نظر گرفته شده است.

سرکنسولگری‌های ایران در نجف و کربلا اصلی‌ترین مراکز مفقودشدگان هستند؛ با این حال پایگاه‌های هلال احمر در هر نقطه از عراق یک مرکز کوچک برای مفقودشدگان است که بتوانند همراهان خود را پیدا کنند.

به عنوان مثال پایگاه مفقود شدگان در صحن حضرت زهرا در نجف یکی از این مراکز است که به صورت دائمی گمشدگان را اعلام می‌کند.

در طول مسیر هر یک از پایگاه‌های هلال احمر یک مرکز مفقود شدگان است. در شهر کربلا هم سرکنسولگری ایران مرکز اصلی مفقودشدگان است که توسط هلال احمر پیگیری می‌شود.

احد شعار مسئول مانیتورینگ هلال احمر در شهر کربلا در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه مفقود شدگان به دو بخش در راه ماندگان و گمشدگان تقسیم می‌شوند؛ گفت: برای کسانی که در راه مانده‌اند، ما با هزینه خودمان در هلال احمر آنان را به مرز می‌رسانیم و حتی در هر یک از مرز‌ها نیز مأموران هلال احمر در راه ماندگان را به استان‌های خودشان منتقل می‌کنند.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار