رفاقت برگ برنده تیم درستکار
کد خبر: 1104351
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dI7
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
یزدانی تنها ستاره ایران نیست
فریدون حسن

شاگردان پژمان درستکار سال قبل در نروژ روی سکوی سوم مسابقات قهرمانی جهان ایستادند، البته این سکوی سومی با توجه به درخشش حسن یزدانی ۸۶ کیلو، کامران قاسمپور ۹۲ و امیرحسین زارع در ۱۳۰ کیلوگرم با کسب مدال طلا و مدال نقره علیرضا سرلک ۵۷ کیلو، امیرمحمد یزدانی ۶۵ و محمد نخودی در ۷۹ کیلوگرم همراه تک مدال برنز مجتبی گلیج در ۹۷ کیلوگرم چیزی کمتر از قهرمانی نداشت، اما آن‌ها هم مانند بچه‌های فرنگی امسال به صربستان رفته‌اند تا در بالاترین سکو یعنی سکوی قهرمانی بایستند. درستکار به ترکیب برنده خود دست نزده و از جمع مدال‌آوران سال گذشته تنها گلیج را به همراه نبرده و به جای او محمدحسین محمدیان را در ترکیب خود دارد. امیرمحمد یزدانی هم به یک وزن بالاتر رفته و حالا در ۷۰ کیلو کشتی می‌گیرد. در ۶۵ کیلو ایران رحمان عموزاد را دارد؛ جوان جویای نامی که می‌خواهد نشان دهد بیهوده نیست که به جمع بزرگان راه پیدا کرده است. به جز این‌ها رضا اطری در ۶۱ کیلو و یونس امامی در ۷۴ کیلوگرم هم حضور دارند تا ترکیب رؤیایی تیم آزاد ایران شکل بگیرد.
ناگفته پیداست با شروع رقابت‌های کشتی آزاد تمام نگاه‌ها متوجه حسن یزدانی و رقابت او با تیلور خواهد شد، اما پژمان درستکار تنها یک ستاره ندارد و تیمش همه مدعی کسب مدال و رفتن روی سکوی قهرمانی جهان هستند؛ تیمی که آمده است تا عنوان سومی سال گذشته خود را بالاتر ببرد و جز به سکوی اول جهان نمی‌اندیشد. بچه‌های آزاد بعد از بچه‌های فرنگی به میدان می‌روند و حتماً با دیدن پیروزی‌های آن‌ها روحیه‌ای مضاعف پیدا می‌کنند.
درستکار با شاگردانش رفیق است و همین موضوع اصلی‌ترین فاکتور موفقیت تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات به حساب می‌آید. درستکار که خود تجربه سال‌ها کشتی در مسابقات جهانی را دارد، خوب می‌داند کسب مدال در این میدان سختی‌های خاص خود را دارد، اما شاگردانش مدال‌آوران این میدان هستند. ایران در هشت وزن دارنده مدال جهانی است و همین مسئله از همین حالا ترس را به دل رقبا انداخته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار