قربانی: زمان خدمت خالصانه است
کد خبر: 1103851
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dA3
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۷
تأکید بر حمایت از ورزش بانوان و رشته‌های پایه
رئیس فدراسیون تیراندازی ابراز امیدواری کرد مدیریت جدید کمیته ملی المپیک بتواند کاستی‌ها موجود در ورزش قهرمانی را مرتفع کند.
رئیس فدراسیون تیراندازی ابراز امیدواری کرد مدیریت جدید کمیته ملی المپیک بتواند کاستی‌ها موجود در ورزش قهرمانی را مرتفع کند.
 
محمود خسروی‌وفا بعد از پیروزی در انتخابات ششم شهریورماه در اولین گام، مرتضی قربانی را به عنوان مشاور عالی کمیته ملی المپیک انتخاب کرد. قربانی بعد از انتخابش به این سمت بر خدمت خالصانه تأکید کرد: «امروز زمان ارائه خدمت خالصانه و بدون ادعاست. گروهی از جوانان، مدیران و ورزشکاران برای خدمت به ورزش تلاش می‌کنند. هم‌افزایی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای تحقق این موضوع مورد نیاز است و تنها در این صورت می‌توان فرصت کافی برای شکوفا شدن استعداد‌های جوانان مستعد کشور ایجاد کرد.»
 
رئیس فدراسیون تیراندازی با اشاره به منشور المپیک اظهار داشت: «یکی از وظایف کمیته به عنوان عضوی از کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در عرصه بین‌المللی ایجاد شرایطی است تا ورزشکاران سراسر جهان به کمک همدیگر محیطی را برای تعامل و گفتگو فراهم کنند تا ارتباط میان ملت‌ها توسعه یابد. آنچه در منشور المپیک بیان شده تقریباً به‌طور کامل همسو با اعتقادات ارزشی ماست. همچنین ارتباط کمیته ملی المپیک ایران با کشور‌های همسایه باید ادامه داشته باشد و باید تعامل و فرصتی ایجاد شود تا آن‌ها از ظرفیت‌های ورزش ایران استفاده کنند.»
 
مشاور عالی کمیته در خصوص حمایت از رشته‌های پایه و بانوان گفت: «در کنار حمایت و توجه به رشته‌هایی که همواره برای کاروان‌های ایران مدال‌آوری کرده‌اند از جمله کشتی، تکواندو و وزنه‌برداری و همچنین تیراندازی و دوومیدانی که به جمع رشته‌های مدال‌آور در المپیک اضافه شدند باید روی رشته‌های پایه و پرمدال نیز سرمایه‌گذاری کرد تا بتوانیم در آینده‌ای نزدیک شاهد افزایش مدال‌های کاروان ایران در رشته‌های مختلف باشیم. از طرفی دختران و بانوان ورزشکار ایرانی همواره در میادین مختلف ورزشی با حفظ شأن و جایگاه یک بانوی مسلمان با حفظ حجاب اسلامی درخشیده‌اند. دختران ایرانی می‌توانند بهترین نتایج را در مسابقات ورزشی کسب کنند و باید از سوی وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های حمایت‌های ویژه‌ای از دختران ورزشکار انجام شود. کشور‌های موفق در المپیک با تکیه بر مهارت ورزشی بانوان از رقبا سبقت گرفتند. اگر می‌خواهیم نتایج بهتری در بازی‌های بزرگ به دست آوریم تنها کافیست فرصت مناسبی را در اختیار بانوان قرار دهیم.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار