۲۹ میلیارد برای ۴ ماه و یک امتحان پس‌داده!
کد خبر: 1103787
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004d91
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
فریدون حسن

انتظار در فوتبال ایران مسئله‌ای عادی است! عادی از آن جهت که به سبب نوع برنامه‌ریزی و نوع مدیریت حاکم بر فوتبال ایران، به‌خصوص در دو دهه گذشته علاقه‌مندان به این رشته و آن‌ها که از نزدیک با آن درگیرند همیشه منتظر یک اتفاق بوده، هستند و گویا خواهند بود.
زمانی همه منتظر انتخاب رئیس فدراسیون هستند، آن‌هم با حاشیه‌های بسیار و سروصدا‌های زیاد. تفاوتی هم نمی‌کند چه نام‌هایی مطرح باشند از شهاب‌الدین عزیزی‌خادم گرفته تا کفاشیان، تاج و دادکان هر کدام برای خودشان حاشیه‌های خاصی داشتند و فوتبال و فوتبال‌دوستان را جان به لب کردند. زمانی دیگر هم بحث انتخاب سرمربی تیم ملی است که این یکی الان هم مطرح است.
نام‌های متعددی همواره مطرح می‌شود و سروصدای زیادی به راه می‌افتد که بیا و ببین و در نهایت هم گزینه‌ای سر کار می‌آید که کمتر کسی باورش می‌شود که همه چیز تمام شده، این وسط فقط اعصاب و روان ویران شده هواداران و علاقه‌مندان به فوتبال می‌ماند که آن هم اصلاً اهمیتی برای آقایان فدراسیون‌نشین ندارد.
این روز‌ها و بعد از انتخاب پرسروصدای مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال بحث بازگشت کارلوس کی‌روش به تیم ملی داغ شده است. تاج که پیش از انتخابش به عنوان رئیس فدراسیون صراحتاً عنوان کرده بود کی‌روش را بازمی‌گرداند حالا درصدد تحقق هدفش است. آنچه از خبر‌ها مشخص است اینکه ظاهراً کار تمام شده و کی‌روش با قراردادی ۹۰۰ هزار دلاری اواخر همین هفته راهی ایران می‌شود تا سکان هدایت تیم ملی چند پاره شده کشورمان را به دست بگیرد.
در اینکه کی‌روش با روش‌های خاص خود به کسی باج نمی‌دهد و بازیکن‌سالاری را تاب نمی‌آورد شکی نیست، اما در نوع بازگرداندن او به تیم ملی حرف‌های زیادی می‌توان زد. همه می‌دانند که عزیزی‌خادم هم می‌خواست کی‌روش را برگرداند، اما زیاده‌خواهی مرد پرتغالی، آن‌هم بعد از قرارداد ویلموتس مانع به نتیجه رسیدن مذاکرات شد. حالا، اما اوضاع فرق کرده و تاج با قراردادی نزدیک به ۲۹ میلیارد تومان، آن هم برای یک بازه زمانی چهار ماهه قصد دارد کی‌روش را بازگرداند!
خب این مبلغ را باید برای مردی بپردازیم که کارنامه‌اش در تیم ملی ایران طی هشت سال کاملاً مشخص است. مردی یک‌دنده و البته پرمدعا و گستاخ که تا دلتان بخواهد در سابقه‌اش می‌توان توهین و تحقیر نسبت به مسئولان ورزش کشور را مشاهده کرد. حالا سؤال اینجاست که مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال با چه تضمینی قصد دارد دوباره سکان هدایت تیم ملی را به دست کی‌روش بسپارد؟!
۲۹ میلیارد تومان شاید در نگاه اول مبلغ زیادی نسبت به بقیه قرارداد‌هایی که سراغ داریم نباشد، اما وقتی به مدت این قرارداد نگاه می‌کنیم آن وقت است که دود از کله مان بلند می‌شود. ۲۹‌میلیارد برای چهار ماه، برای کسی که باز هم بیاید و به بالا و پایین ورزش توهین کند و برود، آیا این منطقی است؟ هرچند اصولاً در امور فدراسیون فوتبال با هر رئیس نباید به دنبال منطق گشت، اما فراموش نکنیم که این ۲۹ میلیارد هم قرار است از جیب بیت‌المال پرداخت شود و می‌توان از همین حالا گفت که به احتمال زیاد توفیقی هم برایمان به ارمغان نخواهد آورد.
مهدی تاج در بازگشت دوباره به فوتبال باز هم حرف از یک قرارداد خوب می‌زند، اما بد نیست که آقای رئیس حداقل در این یک مورد کوتاه بیاید و اجازه ندهد که پول و سرمایه مردم ایران به راحتی سرازیر جیب کسی شود که قبلاً هم خیلی از ایران برده است!

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار