3 پارک محله‌ای آماده بهره برداری است
کد خبر: 1103711
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004d7n
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۷
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از پایان عملیات فنی و عمرانی و فضای سبز سه پارک محله ای دریا ، کوهپایه و حاشیه بلوار شورا خبرداد

سرپرست این سازمان با بیان اینکه اقدامات مطلوبي در زمينه احداث و توسعه پاركهاي اين كلانشهر انجام شده که این روند با  احداث 30 پارک محله‌ای تداوم دارد گفت: 3 پارک محله ای شامل پارک دریا در منطقه 10، پارک خطی حاشیه بلوار شورا در منطقه 1، و پارک کوهپایه در منطقه 8  تکمیل و آماده بهره برداری است.
رمضانعلی پور رستمی درباره کمبود سرانه فضای سبز منطقه 5 و ارتقای آن اظهار داشت: تلاش برای تملک 4 آدرس شامل کوکب غربی ، حاشیه بلوار سرداران، حاشیه بلوار حدادی ، تقاطع اختر شرقی وغربی که مستعد ایجاد فضای سبز هستند در حال انجام است که  امیدواریم منجربه نتیجه شود.
وی کمبود زمین و محدودیت در تملک فضای مناسب برای ایجاد پارک را مهمترین عامل محدود کننده احداث پارک در مناطق کم برخوردار دانست و افزود : برخوداری از فضای سبز مناسب حق تمامی شهروندان بوده و مدیریت شهری در توزیع این سرانه هیچ تبعیضی بین ساکنان مناطق مختلف قائل نمی‌شود ولی در این فرایند محدودیت‌های موجود را نمی‌توان نادیده گرفت.
به گفته پوررستمی نهضت کاشت درخت و جنگل‌کاری‌های شهر کرج  با رویکرد فراهم آوردن زمینه‌های مساعد اکولوژیکی در 100 هکتار  از حاشیه بزرگراه شمالی و 20 هکتار از اراضی حلقه دره  ها تداوم خواهد داشت و همزمان با فصل سرما این فعالیت‌ها سرعت بیشتری خواهد گرفت.
 سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با بیان اینکه مدیریت شهری هزینه‌های قابل‌توجهی را برای نگهداری و حفظ سرانه‌های فضای سبز صرف می‌کند، افزود: تلاش این سازمان در وهله اول بر حفظ و نگهداری فضاهای سبز موجود و در مرتبه دوم بر گسترش و توسعه فضاهای جدید متمرکزشده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار