قدومی: انتقام خون شهیدان غزه را می‌گیریم/مقاومت در نبرد غزه بازدارندگی ایجاد کرد
کد خبر: 1101266
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cUM
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲
خالد قدومی نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در ایران با اشاره به جنایت‌های وحشیانه اخیر رژیم صهیونیستی در تجاوزگری سه روزه خود به نوار غزه تاکید کرد که انتقام خون شهیدان ملت فلسطین را خواهیم گرفت.
خالد قدومی نماینده جنبش حماس در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران که به میزبانی خبرگزاری جمهوری اسلامی برگزار شد، گفت که رژیم صهیونیستی در تجاوزگری خود علیه نوار غزه شماری از شهروندان فلسطینی از جمله ۵ کودک را در اردوگاه جبالیا به شهادت رساند و از خبرنگاران می‌خواهیم که قلم خود را علیه جنایات رژیم صهیونیستی به کار بگیرند.

وی افزود: ما در ابتدای نبرد اخیر با برادرانمان صحبت کردیم که به این جنایت پاسخ دهیم. ما دو چیز را همزمان مطرح کردیم، نخست اینکه مسولیت هرگونه جنایت بر عهده رژیم صهیونیستی است و دوم اینکه ما حق پاسخ مشروع به این جنایات را داریم و انتقام این جنایات را می‌گیریم.

قدومی: انتقام خون شهیدان غزه را می‌گیرم
قدومی درباره مدیریت نبرد اخیر با رژیم صهیونیستی در نوار غزه و برخی فضاسازی‌های دشمنان گفت: دشمن وقتی فهمید که ما در اتاق عملیات مشترک تصمیماتی از جمله لزوم وحدت صفوف گروه‌های مقاومت در برابر دشمن صهیونیست را اتخاذ کردیم، شروع به جنگ تبلیغاتی علیه مقاومت کرد و مدعی شد که پشت جهاد اسلامی فلسطین خالی است و بین گروه‌های مقاومت تفرقه وجود دارد.

نبرد مبارزان در غزه بازدارندگی ایجاد کرد

وی تصریح کرد: ما در مرحله بسیار حساسی از مسئله فلسطین قرار داریم و ما این پیروزی در نبرد اخیر غزه را تبریک می‌گوییم که باعث ایجاد بازدارندگی در برابر اشغالگران شد.

نماینده حماس در ایران با تبریک پیروزی جنبش جهاد اسلامی بر دشمن صهیونیستی، این پیروزی را پیروزی مردم فلسطین عنوان کرد.

قدومی با یادآوری محاصره غزه و رنج آوارگان فلسطینی، از همه نخبگان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در جهان عرب و جهان اسلام خواست تا برای آزادی فلسطین از ستم اشغالگران صهیونیست و بهبود شرایط مردم در سرزمین‌های اشغالی و غزه فعال شوند.

وی با اشاره به خرابی‌های ناشی از حملات رژیم صهیونیستی و همچنین زخمی شدن تعداد زیادی از مردم در حملات این رژیم در غزه، حمایت فوری هلال احمر کشور‌های اسلامی و دیگر موسسات امدادی و بهداشتی برای درمان زخمی‌ها را خواستار شد.

نماینده جنبش حماس در ایران، فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) درباره اینکه فقط یک گروه فلسطینی برای مقابله با رژیم صهیونیستی کافی است را یادآور شد و افزود: در همان ابتدای نبرد، در حمایت از جنبش جهاد اسلامی بیانیه صادر و اعلام کردیم تل آویو مسئول عواقب جنگ است.

قدومی گفت: حماس در بیانیه خود تصریح کرد که انتقام حق جنبش جهاد اسلامی است.

وی با بیان اینکه نبرد «شمشیر قدس» که در سال گذشته میلادی و توسط نیرو‌های مقاومت در حمایت از ساکنان قدس رقم خورد، معادلات را به نفع گروه‌های مقاومت تغییر داد، افزود: گروه‌های مقاومت فلسطینی در این نبرد، وحدت تصمیم گیری در اتاق عملیات مشترک را به نمایش گذاشتند.

نماینده جنبش حماس در ایران از وجود هماهنگی بین حماس و جهاد اسلامی در اتاق عملیات مشترک در همان ابتدای جنگ اخیر با رژیم صهیونیستی خبر داد و گفت: انتشار این خبر که حماس پشت جهاد اسلامی را خالی کرده بخشی از جنگ روانی دشمن صهیونیستی بود و وارد نشدن حماس به مرحله عملیاتی جنگ تصمیم اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطینی بود.

قدومی با بیان اینکه تقویت وحدت بین گروه‌های مقاومت فلسطینی مهمترین دستاورد جنگ اخیر غزه بود، افزود: از روز اول جنگ، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس با سران کشور‌های مختلف در جامعه جهانی، جهان عرب و جهان اسلام برای توقف جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه در تماس بود.

وی از رایزنی هنیه با مقامات روسیه، مصر، ترکیه و قطر برای توقف جنگ خبر داد و افزود: حماس در مذاکرات برای توقف جنگ غزه، خود را میانجی معرفی نکرد بلکه خود را یک طرف جنگ می‌دانست و خواستار توقف تجاوز رژیم اشغالگر قدس شد.

قدومی به سوءاستفاده تبلیغاتی رژیم صهیونیستی از رفتن صهیونیست‌ها به پناهگاه‌ها در سرزمین‌های اشغالی اشاره کرد و گفت: ما در تماس با سران کشور‌های جهان تاکید کردیم که این اسرائیل است که جنگ را با حمله به غزه شروع کرده و حتی مسئول ناامنی‌ها در سرزمین‌های اشغالی هم این رژیم است و دفاع حق مشروع جهاد اسلامی است.

حماس و جهاد اسلامی هر دو از مکتب مقاومت هستند

نماینده جنبش حماس در ایران، دفاع از غزه را تنها هدف گروه‌های مقاومت فلسطینی ندانست و دفاع از تمام فلسطین را هدف عنوان کرد و افزود: حماس و جهاد اسلامی هر دو از مکتب مقاومت هستند و خواستار آزادی فلسطین از نهر تا بحر هستند.

وی، رژیم صهیونیستی را در ضعیف‌ترین وضعیت ارزیابی کرد و گفت: اقدامات مقاومت در وحدت میادین و انجام عملیات «شمشیر قدس» این رژیم را در موضع ضعف قرار داده است و به همین خاطر هم جنگ سه روزه را علیه مردم غزه آغاز کرد.

این مقام ارشد حماس، شهید ابراهیم نابلسی فرمانده گردان‌های الاقصی و دیگر شهدا را شهید همه گروه‌های مقاومت عنوان کرد و افزود: اولین دستاورد جنگ غزه، تقویت وحدت میادین و تصمیم‌گیری مشترک بین گروه‌های مقاومت بود.

قدومی، تحمیل هزینه به رژیم صهیونیستی را هدف مشترک گروه‌های مقاومت ارزیابی کرد و گفت: رژیم صهیونسیتی باید بفهمد حمله به مقاومت، تفریح نیست و هر کنش این رژیم با واکنش شدید گروه‌های مقاومت مواجه خواهد شد.
منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار