دموکرات‌ها با همه توان راه ورود ترامپ به انتخابات را می‌بندند
کد خبر: 1100682
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cKw
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
با کشف اسناد «فوق محرمانه» از اقامتگاه ترامپ در فلوریدا

درحالی که احتمال نامزدی مجدد دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، بیش از پیش به واقعیت نزدیک می‌شود، دموکرات‌ها تلاش می‌کنند پرونده‌های زیادی را از تخلفات او رو کنند تا مانع ورود او به کارزار انتخاباتی شوند. از این رو، دادگستری امریکا اسناد فوق محرمانه‌ای را از محل اقامت ترامپ به دست آورده است که افشای محتوای آن‌ها می‌تواند به ضرر او تمام شود.
به گزارش «جوان»، دموکرات‌ها که چند ماهی است در جلسات استماع کنگره، دنبال یافتن حقایق اتفاقات حمله هواداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق امریکا به ساختمان کنگره در ژوئن ۲۰۲۱، هستند با همه ابزار‌های لازم تلاش می‌کنند او را به انجام کودتا در این کشور متهم کنند. به گزارش روزنامه القدس‌العربی، مأموران اف‌بی‌آی در جریان بازرسی ملک شخصی ترامپ در ایالت فلوریدا، اسناد با مهر کاملاً محرمانه کشف کردند. براساس گزارش قاضی تحقیق، در مجموع ۱۱ سند و مدرک محرمانه در این عملیات کشف و ضبط شده است. بخشی از این اسناد در طیف «اطلاعات مجزای حساس» یا «فوق‌محرمانه» طبقه‌بندی شده‌اند؛ داده‌هایی که افشای آن‌ها می‌تواند «منافع ملی» ایالات متحده را در خطر قرار دهد، از جمله سندی مربوط به «رئیس‌جمهور فرانسه.» مأموران اف‌بی‌آی با حکم دادگستری مأمور تحقیق درباره نقض احتمالی سه قانون فدرال امریکا بودند. مهم‌ترین قانون‌شکنی که ترامپ متهم به آن است، نقض ممنوعیت‌های قانون جاسوسی است. مأموران اف‌بی‌آی دو شنبه هفته گذشته در زمانی که رئیس‌جمهور پیشین امریکا در برج ترامپ در نیویورک به سر می‌برد، به خانه وی در فلوریدا یورش برده و آنجا را تفتیش کردند. روزنامه واشنگتن‌پست به نقل از منابع نزدیک به تحقیقات اعلام کرد که در میان اسناد کشف شده، اسناد طبقه‌بندی شده مربوط به سلاح‌های هسته‌ای هم وجود دارد. ترامپ در اظهارنظری ظاهراً صحت این اطلاعات را رد کرد و گفت که «مسئله تسلیحات هسته‌ای یک فریب و حقه است و اشاره کرد که اف‌بی‌آی ممکن است شواهدی را در خانه او قرار داده باشد.»
حمایت جمهوریخواهان از ترامپ
در پی تصمیم دادگاه برای لغو حکم تفتیش عمارت ترامپ، جمهوریخواهان کنگره امریکا بلافاصله و بدون معطلی، حمایت خود را از رئیس‌جمهور سابق اعلام کردند. دونالد ترامپ و همقطارانش در حزب جمهوریخواه این بازرسی را «سیاسی کاری» خوانده و دموکرات‌ها را به تلاش برای ممانعت از حضور رئیس‌جمهوری پیشین در انتخابات آینده توصیف کردند، اما دولت دموکرات جو بایدن این اتهام را رد می‌کند. به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، تیلور گرین یکی از جمهوریخواهان کنگره ضمن متهم کردن دادستان کل امریکا در سوءاستفاده از قدرتش، اظهار کرد آنچه که علیه ترامپ انجام می‌شود، نوعی شکنجه سیاسی دشمنان جو بایدن است و تمام اهداف این قبیل اقدامات، جلوگیری از به قدرت رسیدن دوباره ترامپ است. ما نمی‌توانیم این موضوع را تحمل کنیم. این درحالی است که در ماه‌های اخیر جلسات استماع کنگره با حضور مقامات دولت ترامپ برگزار شده است تا جزئیات بیشتری درباره حوادث ناگوار حمله به کنگره به دست آورند. دموکرات‌ها با استناد به اظهارات مقامات سابق کاخ سفید بر این باورند که ترامپ متهم به اجرای کودتا در امریکا بوده است و باید متهم شناخته شود و برای همیشه از رقابت‌های سیاسی کنار برود. این درحالی است که جمع‌بندی جلسات کنگره هنوز به اتمام نرسیده و دیوان عالی امریکا هم تاکنون نظر نهایی در این زمینه ارائه نداده است. در صورتی که رأی دیوان عالی و جلسات استماع کنگره، ترامپ را محکوم کند، او دیگر نمی‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ یا هر رقابت سیاسی دیگری در این کشور نامزد شود. اما ترامپ بار‌ها گفته که دموکرات‌ها در پرونده‌سازی علیه او شکست خواهند خورد و او و تیمش سال ۲۰۲۴ دوباره کاخ سفید را از دموکرات‌ها پس خواهند گرفت. ترامپ در هفته‌های اخیر بار‌ها از برنامه اقتصادی و سیاست خارجی دولت بایدن به شدت انتقاد کرده و گفته که امریکا در دوران بایدن در حال افول است. دموکرات‌ها از حضور مجدد ترامپ در انتخابات آتی واهمه دارند و به همین منظور تلاش می‌کنند به هر نحوی شده تا پیش از شروع رقابت‌های درون حزبی بتوانند پرونده‌های خود را علیه او به نتیجه برسانند. هرچند تلاش دموکرات‌ها برای کنار زدن ترامپ و پیروزی مجدد بایدن در انتخابات ۲۰۲۴ درحالی است که بیش از نیمی از امریکایی‌ها در نظرسنجی‌های اخیر اعلام کرده‌اند که نه ترامپ را می‌خواهند نه بایدن، و حتی شانس پیروزی ترامپ بیشتر از بایدن است و همین مسئله نگرانی دموکرات‌ها را در پی داشته است؛ لذا تنها راه مقابله با روی کار آمدن ترامپ پرونده‌سازی و متهم شناختن او در حوادث حمله به کنگره است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار