آماده تحویل قدرت به هر دولت منتخب در عراق هستیم
کد خبر: 1100346
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cFW
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷
مصطفی الکاظمی:
نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه گفتگو تنها راه حل مشکلات موجود در این کشور است، تأکید کرد آماده تحویل قدرت به هر دولت منتخب در عراق است.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق گفت که کشورش در مرحله پس از برگزاری انتخابات پارلمانی با مشکل سیاسی واقعی مواجه است.

الکاظمی که در افتتاحیه نشست شورای وزیران عراق سخن می‌گفت، در ادامه افزود: اکنون ما در ماه هشتم سال ۲۰۲۲ قرار داریم در حالی که بودجه وجود ندارد و این موضوع بسیار خطرناکی است. فراکسیون‌های سیاسی باید برای حل مسئله بودجه با دولت همکاری کنند.

نخست وزیر عراق تصریح کرد: گفتگو تنها راه حل مشکلات موجود است و ما آماده انتقال قدرت به هر دولت منتخب به محض توافق گروه‌های سیاسی در عراق هستیم.

مصطفی الکاظمی همچنین گفت: طرح پیشنهادی ما برای برون رفت از بن بست سیاسی با استقبال گروه‌های سیاسی مواجه شده است و دولت طرف هیچ نزاعی نیست.

این اظهارات نخست وزیر عراق در حالی است که «کمیته سازماندهی تظاهرات حمایت از قانون و مشروعیت نهاد‌های دولتی» و همچنین حامیان مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق هر یک به صورت جداگانه و با صدور فراخوان‌هایی از طرفداران خود برای برگزاری تظاهرات در روز جمعه دعوت کرده‌اند.

به گزارش منابع عراقی، «صالح محمد العراقی» چهره نزدیک به مقتدی صدر ضمن انتشار فراخوان تظاهرات نامحدود برای همه استان‌های عراق در توئیتر، پر کردن فرم‌هایی از سوی تظاهرکنندگان برای انحلال پارلمان و تحویل آن به دستگاه قضائی را خواستار شد.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار