صنایع دفاعی در لبه فناوری حرکت می‌کنند
کد خبر: 1100272
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cEK
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۹
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح:
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه صنایع دفاعی به عنوان صنایع پیشتاز و پیشرو در لبه فناوری حرکت می‌کنند، گفت: این صنعت قطعاً قادر است به پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف نیز کمک کند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه صنایع دفاعی به عنوان صنایع پیشتاز و پیشرو در لبه فناوری حرکت می‌کنند، گفت: این صنعت قطعاً قادر است به پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف نیز کمک کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در جریان بازدید از نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش بنیان، طی سخنانی اظهار داشت: محصولات و دستاورد‌های دانش بنیان به نمایش درآمده سرریز صنایع توانمند کشور در حوزه دفاعی است که در سایر بخش‌های صنعتی کشور نیز قابل بهره برداری است. وی با بیان اینکه صنایع دفاعی به عنوان صنایع پیشتاز و پیشرو در لبه فناوری حرکت می‌کنند افزود: این صنعت به لحاظ ضرورت و چند وجهی بودن در بعد امنیت، پیشرفتی چند‌جانبه در حوزه علوم زیستی، پزشکی، هسته ای، حمل و نقل زمینی، دریایی، هوایی، سایبری و الکترونیک، شیمیایی، مهندسی و... دارد و قطعاً قادر است به پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف نیز کمک کند. سرلشکر باقری تأکید کرد: نیرو‌های مسلح این تعهد را دارند با رعایت تمام ویژگی‌های فنی و استاندارد‌های صنعتی، حداقل قیمت و متناسب با نیاز بخش‌های مختلف کشور، نیازمندی بخش‌های راهبردی و زیرساختی کشور را پشتیبانی کنند. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به همکاری‌های رو به رشد و مؤثر وزارت دفاع با مجموعه‌هایی همچون خودرو‌سازی، پتروشیمی و نفت گفت: این ارتباط و تعامل دو‌جانبه باید روز به روز با پیشرفت همراه باشد و امیدواریم این حرکت رو به جلو در سایر بخش‌های کشور نیز رقم بخورد. وی با ابراز خرسندی از بازدید تعدادی از وزرا و مسئولان از نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش بنیان گفت: نیرو‌های مسلح با آغوش باز از همکاری با مجموعه‌های مختلف کشوری استقبال می‌کنند و امیدواریم این همکاری روز به روز توسعه پیدا کند تا پیشرفت همه‌جانبه کشور در بخش‌های مختلف را شاهد باشیم.
سرلشکر باقری این نمایشگاه را گامی در مسیر شعار سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» عنوان کرد و گفت: نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش بنیان به رغم تحریم‌های همه جانبه، نشان‌دهنده کاهش وابستگی است و حتماً خواهد توانست نیاز بخش‌های مختلف کشور در عرصه‌های مختلف را پاسخگو باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار