آغاز رزمایش گروه‌های جهادی تخصصی در مناطق عشایری
کد خبر: 1100125
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cBx
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
مسئول سازمان بسیج عشایری اعلام کرد
احمد سعیدی گفت: رزمایش تابستانی خدمات رسانی به مناطق عشایری با شعار محوری "خدمت بی منت در کنار عشایر" و با رمز "یا ابا عبدالله الحسین (ع)" در سراسر کشور آغاز شد.

احمد سعیدی مسئول بسیج عشایری کشور اظهار داشت: یکی از دغدغه های اصلی هر کشور، تامین ابعاد مختلف امنیت از جمله ، امنیت اقتصادی و غذایی است ، در کشور ما جامعه عشایر خط مقدم جنگ اقتصادی و تامین امنیت غذایی هستند و باید همه نهاد ها و سازمان ها کمک کنند تا این قشر مولد بتواند در این عرصه به بهترین شکل ایفای نقش کند.

سعیدی افزود: رویکرد کلان سپاه و بسیج مردم داری و مردم یاری است، و اعزام گروههای جهادی به مناطق کم برخوردار یکی از برنامه های بسیج در راستای این رویکرد است، لذا در این رزمایش کلیه اقشار بسیج و سپاه های استانی با محوریت مناطق هدف عشایری ، حضور فعال دارند.

وی در ادامه با اشاره به عرصه های مختلف خدمات رسانی به عشایر گفت : در این مرحله از رزمایش در عرصه های خدمات معیشتی، بهداشتی درمانی، زیرساختی، عمرانی، آموزشی فرهنگی، بهره وری دام، ویزیت، درمان و واکسیناسیون دام خدمات رسانی انجام می شود.

مسئول بسیج عشایری کشور با اشاره به خسارت های حاصل از سیل به عشایر گفت: سیل خسارات زیادی به زندگی عشایر، از جمله دام که مهم ترین سرمایه اقتصادی عشایر است وارد کرده، لذا سازمان های متولی به دنبال برآورد این خسارات و پیگیری تصویب طرح های حمایتی از عشایر در دولت محترم باشند. سازمان بسیج عشایری نیز از ابتدای سیل، با اعزام گروههای جهادی در کنار عشایر بوده و در این رزمایش نیز در حد توان خدمات خود را به عشایر سیل زده گسترش خواهد داد.

سعیدی در پایان گفت: در مرحله اول این رزمایش، گروههای جهادی تخصصی در بیش از ۵۲۰ منطقه عشایری، اقدام به خدمات رسانی می کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار