آمریکایی‌ها چند پایگاه نظامی در خاک سوریه دارند؟ / «العمر» پایگاه اصلی واشنگتن برای غارت میادین نفتی شرق رود فرات + نقشه و عکس
کد خبر: 1099671
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004c4d
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
آمریکایی‌ها در مناطق اشغالی استان‌های حسکه، رقه و حلب پایگاه‌های مختلفی دارند، اما مقر نظامی «العمر» در شرق استان دیرالزور مرکز اصلی واشنگتن برای دزدی آشکار از میادین نفتی سوریه است.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: مبارزه با گروهک‌های تروریستی یکی از بهانه‌های اصلی آمریکایی‌ها برای حضور غیرقانونی در بخش‌هایی از خاک کشور سوریه در سال‌های گذشته بوده و اشغال این مناطق با وجود شکست تروریست‌ها ادامه دارد.

برای همه مشخص شده که حمایت آمریکایی‌ها از نیرو‌های موسوم به دموکراتیک سوریه (گروه‌های شبه نظامی کُرد) در کوتاه مدت نمایشی برای جنگ با تروریست‌ها بوده و در بلند مدت با هدف اشغال دائمی خاک سوریه صورت گرفته و گذشت زمان هم این مسئله را ثابت کرده است.

در حال حاضر نیرو‌های دموکراتیک سوریه بخش‌های از شمال شرق استان حلب، غرب و شمال شرق استان رقه، نیمی از استان دیرالزور و نقاط وسیعی از استان حسکه را در تصرف دارند که در اصل باید گفت این مناطق در اشغال ارتش تروریستی آمریکا است.

براساس آخرین اطلاعاتی که منابع میدانی در اختیار گذاشته اند آمریکایی‌ها در مناطق تحت تصرف نیرو‌های وابسته (دموکراتیک سوریه) چند پایگاه نظامی را با امکانات مختلف احداث کرده اند تا جای پای خود را در این مناطق محکم کنند.

آمریکایی‌ها چند پایگاه نظامی در خاک سوریه دارند؟ / «العمر» پایگاه اصلی واشنگتن برای غارت میادین نفتی شرق رود فرات + نقشه و عکس

پایگاه نظامی «رمیلان» در شمال شرق استان حسکه (شرق شهر مرزی قامشلی) یکی از بزرگترین مقر‌های غیرقانونی آمریکایی‌ها در خاک سوریه است و جزء اتاق‌های عملیات عناصر ارتش تروریستی این کشور محسوب می‌شود.

این پایگاه نظامی به باند فرودگاهی مجهز شده و پرواز تعداد زیادی از جنگنده‌های آمریکایی در مناطق مختلف سوریه از طریق این مقر صورت می‌گیرد و امکانات برای فرود بالگرد‌های نظامی هم در این پایگاه پیش بینی شده است.

«تل بیدر، تل تمیر، الشدادی، سیرین، عین دادا، اوساری، میستانور، خرب عشق، مبروکه، عین عیسی و...» پایگاه‌های دیگر هستند که در سال‌های اخیر غیرقانونی در خاک سوریه احداث و فعال بوده اند.
آمریکایی‌ها چند پایگاه نظامی در خاک سوریه دارند؟ / «العمر» پایگاه اصلی واشنگتن برای غارت میادین نفتی شرق رود فرات + نقشه و عکس
عنوان

این پایگاه‌ها در مناطق مختلف استان‌های اشغالی (حسکه، دیرالزور، رقه و حلب) واقع شده اند و خودرو‌های زرهی، سلاح‌های نیمه سنگین، موشک‌های ضد زره «تاو»، دوربین‌های دید در شب و... فقط بخشی از تجهیزات نیرو‌های آمریکایی در این مقر‌ها است.

به گفته منابع میدانی، شماری از این پایگاه‌ها در سال‌های اخیر توسعه یافته اند (مجهز به باند فرودگاهی) و فعالیت برخی دیگر از این مقر‌های نظامی نیز به مرور کاهش یافته و نیرو‌ها و تجهیزات به دیگر مراکز منتقل شده اند.

در حال حاضر پایگاه نظامی «العمر» در شرق رود فرات (شرق استان دیرالزور) یکی از اصلی‌ترین مقر‌های ارتش تروریستی آمریکا در خاک سوریه محسوب می‌شود و برای واشنگتن از اهمیت خاصی برخوردار است.

این پایگاه نظامی در حومه میادین ارزشمند نفتی شرق استان دیرالزور احداث شده و نیرو‌های ارتش تروریست آمریکا در این محور مسئولیت حفاظت از شرکت‌هایی را برعهده دارند که روزانه مشغول غارت ثروت‌های ملت سوریه هستند.

آمریکایی‌ها چند پایگاه نظامی در خاک سوریه دارند؟ / «العمر» پایگاه اصلی واشنگتن برای غارت میادین نفتی شرق رود فرات + نقشه و عکس

در سال‌های اخیر پایگاه نظامی العمر همواره هدف حملات راکتی و موشکی قرار گرفته، اما آمریکایی‌ها تاکنون آماری از خسارت‌های مالی و جانی متحمل شده در این مقر نظامی منتشر نکرده اند و ترجیح داده اند سکوت کنند و به چپاول میدان‌های نفتی (از جمله میدان العمر) ادامه دهند.

این پایگاه نظامی که در نزدیکی میدان‌های نفتی شرق دیرالزور احداث شده نماد دزدی آشکار آمریکایی‌ها در سال‌های اخیر به شمار می‌آید و گفته می‌شود روزانه چندصد هزار بشکه نفت از این مناطق استخراج و به یغما می‌رود.

به گزارش مشرق، پایگاه نظامی «التنف» در جنوب استان حمص و هم مرز با عراق و اردن یکی دیگر از مقر‌های بزرگ آمریکایی‌ها در (جنوب) سوریه است و چند هزار تن از تروریست‌های موسوم به «اسود الشرقیه و مغاویر الثوره» در این مقر مستقر هستند و واشنگتن به صورت مستقیم از آنان حمایت می‌کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار