آل‌کثیر جایگزین طالقانی شد
کد خبر: 1099570
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004c30
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰
آخرین متحد تاج و متهم پرونده ویلموتس رفت
دنیا حیدری

بهاروند سرپرست سازمان لیگ که عزل شد، عبدالکاظم طالقانی رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان تنها متحد باقیمانده تاج در ساختار فدراسیون فوتبال و مجمع بود. متحدی که از روز‌ها قبل حمایت همه‌جانبه خود را از رئیس سابق فدراسیون برای بازگشت به رأس قدرت آغاز کرده بود، به همین دلیل هم با وجود پایان دوره ریاستش در تاریخ ۲۰ خرداد، حاضر به برگزاری انتخابات هیئت فوتبال استان خوزستان نبود که مبادا به واسطه عدم تأیید از سوی وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال نتواند به واسطه عدم حضورش در هیئت فوتبال خوزستان به تاج در انتخابات هشتم شهریور‌ماه رأی دهد (هرچند تأیید نهایی تاج هم هنوز نیامده است). فدراسیون فوتبال، اما بساط لابی‌های طالقانی با کاندیدای ریاست فدراسیون را برهم زد. با انتخاب عبدالعظیم آل‌کثیر به عنوان سرپرست هیئت فوتبال استان خوزستان و کنار گذاشتن طالقانی (بعد از گذشت ۵۰ روز از پایان دوره) آخرین متهم باقیمانده از پرونده قرارداد ویلموتس در ساختار مجمع و فدراسیون فوتبال، دیگر هیچ یک از هشت متهم اصلی این پرونده ننگین که هزینه گزافی روی دست فوتبال ایران گذاشته‌اند در ساختار فعلى فدراسیون و حتى مجمع فوتبال باقى نمانده‌اند.
تغییرات ایجاد شده، اما به مزاج طالقانی خوش نیامده و مدعی شده که کنار گذاشتن او و انتخاب سرپرست غیرقانونی است: «به هیچ عنوان نمی‌توانند چنین کاری انجام دهند. در واقع می‌خواهند افراد باسابقه را به این شکل از صحنه خارج کنند.» این در حالی است که عبدالعظیم آل‌کثیر، سرپرست انتخاب شده برای هیئت فوتبال استان خوزستان نه فقط داور ملی فدراسیون فوتبال بوده که سرپرست تیم فوتبال پگاه خوزستان در لیگ دسته اول فوتبال، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شوش و عنوان سرپرست کمیته داوران هیئت فوتبال خوزستان را نیز در کارنامه دارد. طالقانی که در مراسم تودیع و معارفه روز گذشته حاضر نشد با تهدید ضمنی میرشاد ماجدی تأکید کرد: «او نباید یادش برود حضورش در هیئت رئیسه فدراسیون با تلاش‌های من و حیدر بهاروند صورت گرفت. با این کار در آستانه انتخابات فدراسیون شائبه ایجاد می‌شود.».
اما آیا رفتار طالقانی که با برکناری او جامعه فوتبال خوزستان جشن شادی گرفته است و حمایت‌های بی‌دریغش از تاج که این روز‌ها زمین و زمان بابت پرونده ویلموتس از او شکار هستند و همچنین تهدید سرپرست فدراسیون شائبه‌برانگیز نیست؟!

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار