تجهیز آموزشگاههای فنی خراسان رضوی  رهاورد اعتبارات رییس جمهور
کد خبر: 1098118
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004bfa
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی گفت: اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر اخیر رییس جمهور برای تجهیز و نوسازی آموزشگاههای فنی در استان بی‌سابقه است
سیده سمیه ناصری

افشین رحیمی در نشست خبری به مناسبت هفته ملی مهارت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این میزان اعتبار ظرف مدت سه سال تامین و هزینه خواهد شد، بیان کرد: به این ترتیب از امسال هر سال ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز و نوسازی آموزشگاههای فنی دولتی در استان هزینه خواهد شد که تحول بزرگی در پی دارد.

وی ادامه داد: این میزان اختصاص اعتبار در حالی صورت گرفت که حداکثر سالانه ۴ میلیارد تومان اعتبار در این بخش نبار داشتیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی در ادامه با اشاره به اهمیت بحث مهارت‌آموزی و تلاش های انجام شده در این زمینه افزود: ماموریت این سازمان، توانمندسازی افراد برای ورود به بازار کار است .

وی گفت: در این راستا آموزش های مهارتی در ۸۱۱ زیر شاخه فنی و استاندارد به علاقه‌مندان و مهارت‌آموزان در این استان ارابه می شود.

وی از جمله اقدامات ویژه انجام شده در راستای توسعه عدالت اجتماعی را توجه ویژه به حاشیه نشینان دانست و اظهار کرد: در مجموع ۱۱۵ آموزشگاه آزاد و پایگاه آموزش مهارت در حاشیه مشهد و کلانشهر هایی چون تربت حیدریه نیشابور و سبزوار فعال است.

 رحیمی گفت: امسال در هفته دولت نخستین مرکز مهارتی ویژه بانوان در حاشیه شهر مشهد با مساحت ۵ هزار و ۴۰۰ متر به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه این مرکز با همکاری شهرداری، سپاه  و خیران در شهرک شهید رجایی مشهد احداث شده است، اظهار کرد: این پروژه دارای ۲۲ کارگاه آموزشی با ظرفیت آموزشی افزون بر یک میلیون نفر ساعت در سال می باشد.

رحیمی با بیان اینکه تاکنون ۸.۵ میلیارد تجهیزات برای مرکز مهارتی ویژه بانوان در حاشیه مشهد خریداری شده است ، افزود: برای اتمام این پروژه حدود همین میزان اعتبار نیاز است .

هم اکنون ۴۷ مرکز دولتی و هزار و ۸۶ آموزشگاه آزاد در زمینه آموزش فنی و حرفه ای در خراسان رضوی فعالیت دارند که سال گذشته ۱۳۲ هزار و ۲۳۲ نفر در این مراکز آموزش دیدند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار