غدیر به وسعت دل‌های عاشقان علی (ع)
کد خبر: 1097362
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004bTO
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
رونق مراسم‌های مذهبی در دهه‌های اخیر مانند راهپیمایی جهانی اربعین و جشن‌های پرشکوه اعیاد اسلامی و حالا جشن غدیر، گواهی بر عشق روزافزون ملت‌های مسلمان به اسلام، پیامبر اکرم و ائمه‌اطهار است.

رونق مراسم‌های مذهبی در دهه‌های اخیر مانند راهپیمایی جهانی اربعین و جشن‌های پرشکوه اعیاد اسلامی و حالا جشن غدیر، گواهی بر عشق روزافزون ملت‌های مسلمان به اسلام، پیامبر اکرم و ائمه‌اطهار است.
تعظیم شعائر دیگر محدود به تاسوعا و عاشورا و محرم و صفر نیست. به برکت انقلاب اسلامی ایران، مراسم‌های مذهبی رونق گرفته‌اند؛ از حماسه پرشکوه اربعین گرفته تا عید اکمال دین و اتمام نعمت، غدیر. از همین تجمع‌های میلیونی می‌توان عشق و ارادت به خاندان عترت و نبوت را که حالا دیگر نهادینه شده و سینه‌به‌سینه
منتقل شده، فهمید. دیروز در گوشه گوشه میهمانی ۱۰ کیلومتری غدیری در خیابان، ولی عصر (عج) تهران می‌شد اقشار مختلفی از مردم را دید، بدون دسته‌بندی فرهنگی و جناح‌بندی سیاسی. همه به عشق علی (ع) آمده بودند. کودکان غرق در شادی، بزرگان مسرور از عیدی به چنین بزرگی. هر موکب حال و هوای خاص خودش را داشت. یکی غذای نذری می‌داد، دیگری شربت خنک. مولودی در همه جا برپا بود. حتی اسباب بازی کودکان هم فراهم بود. علی (ع) و عشق و محبتش محور این اجتماع عظیم شده بود. هزاران اجتماع غدیری دیگر هم در جای‌جای ایران، مردمی و خودجوش، حال و هوای شهر‌ها را عوض کرده بود. در حالی که این همایش‌های میلیونی، خبر یک و نقل همه محافل خانوادگی و غیرخانوادگی در دو سه روز گذشته بود، رسانه‌های معلوم‌الحال حتی حاضر نشدند یک خط از این خوشی و اتحاد مردم ایران و سایر مسلمانان جهان را مخابره کنند، چون مشغول اجرای دستور ویژه خود برای تفرقه‌افکنی با کلیدواژه‌هایی، چون حجاب بودند. همین‌جاست که اهداف پیداوپنهان بنگاه‌های خبرپراکنی و پادو‌های رسانه‌ای وطنی و غیروطنی بیشتر از هر وقت دیگری درک می‌شود؛ آن‌ها نمی‌خواهند ایران و ایرانیان روی خوش ببینند، غرق در شادی باشند و بر سر اشتراکات عدیده‌شان به خیابان بیایند. آن‌ها فقط وقتی موتور رسانه‌ای‌شان روشن می‌شود و خبر مخابره می‌کنند که چند جوگیر و فریب خورده کف خیابان سطل آشغال آتش بزنند!

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار