برنامه‌ریزی تامین آب ۷۱۳۸ روستا در پروژه جهاد آبرسانی
کد خبر: 1096139
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004b9f
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: طی هماهنگی با وزارت نیرو تأمین آب ۷۱۳۸ روستا در قالب طرح جهاد آبرسانی در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد قرارگاه امام حسن (ع) به عنوان هماهنگ‌کننده بالادستی عمل کرده و بسیج سازندگی به همراه سایر رده‌ها به عنوان مجری وارد کار شود.

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: سردار محمد زهرایی با اشاره به تکلیف بسیج اظهار داشت: یکی از ماموریت‌هایی که به سازمان بسیج محول شده، تبدیل تهدید به فرصت‌ها است، در این راستا بسیج سازندگی با شبکه گروه‌های جهادی و صندوق‌های قرض‌الحسنه و تشکل‌‎های مردمی به عنوان حلقه واقعی میان امام و امت در قالب ماموریت‌ها به پیش می‌رود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه به دنبال حل مسائل مردم هستیم، گفت: همیشه مسئله مردم مسئله دستگاه‌های اجرایی نیست، اما در مسئله آب شرب و کشاورزی همه کارشناسان اتفاق نظر دارند که مسئله هم مسئله مردم و و هم موضوع دستگاه‌های اجرایی است.

وی با اشاره به برنامه حل مسئله آب در روستا‌های کشور افزود: در حال حاضر دو طرح تهیه کردیم که در قالب طرح جامع محرومیت‌زدایی مردم‌پایه با اولویت تامین آب شرب روستایی و طرح آبخیز تا جالیز را به منظور تامین آب کشاروزی به پیش می‌رود.

آبرسانی به ۷۱۳۸ روستا در پروژه جهاد آبرسانی

سردار زهرایی تاکید کرد: الحمدالله هم اکنون ۷۱۳۸ روستا در قالب طرح جهاد آبرسانی با وزیر نیرو توافق شد و بر این مبنا قرارگاه امام حسن به عنوان هماهنگ کننده بالادستی عمل کرده و بسیج سازندگی به همراه سایر رده‌ها نیز به عنوان مجری وارد کار شد.

وی ادامه داد: از تعداد روستا‌های در نظر گرفته شده ۳۴۴۰ روستا به بسیج سازندگی در استان‌های مختلف داده شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به آخرین وضعیت پروژه‌های جهاد آبرسانی گفت: در مرحله اول کار با سرعت خوبی به پیش می‌رود و نظام ارزیابی و صورت وضعیت تعیین تکلیف شده و در حال حاضر روی ریل قرار گرفتیم.

وی با اشاره به تعامل وزارت نیرو با نیرو‌های جهادی گفت: الحمدالله کار وزارت نیرو کار عاقلانه، فنی و تخصصی است و در این مسیر همراهی بسیار خوبی از سوی این وزارتخانه شاهد هستیم.

سردار زهرایی بیان کرد: کار ما و وزارت نیرو به شیوه کارفرما و پیمانکاری جلو نمی‌رود و ما در کنار هم برای حل مسئله مردم تلاش می‌کنیم.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار