پوکه معدنی چیست؟
کد خبر: 1094975
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aqt
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷

رپورتاژ آگهی/ چرا سنگ های پوکه سبک وزن هستند؟ اکنون برای این ما باید روی شکل گیری آن تمرکز کنیم. بنابراین پوکه یک سنگ آتشفشانی بسیار تاولی است که معمولاً دارای ترکیب ریولیتی است. بنابراین به دلیل منافذ زیاد هوا به دام افتاده در آن منجر به سبک شدن وزن این سنگ ها می شود. حالا اگر بپرسید این تاولی چگونه است، اجازه دهید آن را با کنتراست بطری نوشابه بفهمیم. اکنون، ماگما را تصور کنید که با گازها شارژ شده است، درست مانند بطری باز نشده نوشابه. هنگامی که ماگما به سمت سطح زمین بالا می رود، فشار روی آن کاهش می یابد، همانطور که فشار روی نوشابه با برداشتن درب بطری کاهش می یابد. و درست همانطور که دی اکسید کربن موجود در نوشابه هنگام آزاد شدن فشار حباب هایی تشکیل می دهد، به همین ترتیب بخارات آب و سایر گازهای به دام افتاده از گدازه خارج می شوند که منجر به تشکیل حفره ها یا وزیکول هایی مانند سنگ پا می شود. امیدوارم اکنون درک آن برای شما آسان باشد برای اطلاعات بیشتر درمود پوکه معدنی و لیست شماره تلفن های فروشندگان می توانید به سایت pokemoazami.ir مراجعه کنید

آیا سنگ های پوکه ایمن هستند؟

پوکه معدنی چیست؟

از روی تجربه، من می دانم که سنگ های پوکه می توانند بسیار تیز باشند. من یک عدد بزرگ دارم که سال ها پیش توسط شخصی که آن را از آلاسکا برگردانده بود به من داد و ما باید مراقب باشیم که چگونه آن را لمس می کنیم.

از کجا می توانم پوکه معدنی تهیه کنم؟

پوکه معدنی چیست؟

 پاسخ اصلی: پوکه معدنی  در کجا یافت می شود؟ پوکه محصول فوران آتشفشانی است، در منطقه اقیانوس آرام ممکن است آن را در امتداد جزر و مد در سواحل پیدا کنید. در آمریکا و روسیه  و ایران استخراج می‌شود، یافت رایجی نیست، اما به ندرت یافت می‌شود.  بخصوص در شهر های قروه و بستان آباد تبریز معدن هایی از پوکه ها موجود هست می توانید تهیه کنید.

آیا پوکه سنگی سخت است یا نرم؟

زمین شناسی سنگ سخت و سنگ نرم واقعاً اصطلاحی است و رسمی نیست. سنگهای رسوبی معمولاً نرمتر از سنگهای آذرین یا دگرگونی هستند. زمین شناسان سنگ های نرم معمولاً به سنگ های رسوبی و زمین شناسی تاریخی علاقه مند هستند و در نهایت به مشاغلی مانند تجارت نفت یا زغال سنگ یا زهکشی می پردازند. زمین شناسان سنگ سخت عموماً به مطالعه سنگ های آذرین یا دگرگونی یا حتی شهاب سنگ ها علاقه مند هستند. آنها اغلب به استخراج فلز یا حتی جمع آوری و یادگیری در مورد جواهرات و مواد معدنی می پردازند. هر دو می توانند آموزش و دوستیابی محیطی و رادیومتری و خیلی چیزهای دیگر را انجام دهند.

آیا پوکه معدنی در باغبانی هم به کاربرد دارد.

در سال 1401 به دلیل خشک سالی و هوای بیسار گرم که وجود دارد باعث تبخیر اب خاک ها می شود و این باعث می شود درختان زودبه زود به آب نیاز داشته باشند به همین دلیل اگر هنگام کاست نهال ها مثل نهال انگور نهال پالونیا و نهال گل محمدی نهالت تمشک یک سوم خاک را به جاش از پوکه معدنی استفاده کنید باعث میشود پای درختان همیشه مرطوب باشه و سریع تر رشد کنند.

 

پوکه در کجای ایران  استخراج می شود؟

 پوکه دارای توزیع بسیار گسترده ای در سطح زمین است و در واقع تمام قاره ها را پوشش می دهد. اغلب در نهشته های کشف شده در عمیق ترین بخش های کف اقیانوس یافت می شود و در خاک رس قرمز پرتگاهی رایج است. ذخایر فراوان پوکه اقیانوسی را می توان با فوران های آتشفشانی زیردریایی و همچنین توزیع پوکه شناور توسط بادها و جریان های دریایی توضیح داد. افغانستان ، اندونزی ، ژاپن ، ایران  و (نیمه شرقی) روسیه کشورهای آسیایی با ذخایر قابل توجهی از سنگ پا هستند. در اروپا، ایتالیا ،، یونان ، مجارستان و ایسلند دارای ذخایر بزرگ سنگ پا هستند. ایالات متحده آمریکا، کانادا و مکزیک در آمریکای شمالی، مانند تعدادی از جزایر کارائیب، دارای ذخایر پوکه هستند. چند آفریقایی (کنیا ، اتیوپی ، تانزانیا و کشورهای آمریکای جنوبی (پرو ، آرژانتین ، اکوادور ، شیلی همچنین رسوبات پوکه به نام مربوطه خود دارند. هند اینجا هیچ اشاره ای ندارد… ایتالیا بزرگترین تولید کننده پوکه معدنی در جهان است. پنج تولیدکننده برتر پوکه دیگر اسپانیا هستند ، یونان، ترکیه و شیلی. پوکه نیز به طور گسترده در ایالات متحده استخراج می شود اورگان، آریزونا و کالیفرنیا به ویژه تولیدکنندگان عمده سنگ در این کشور هستند.

 استخراج پوکه نسبت به سایر سنگ ها و کانی ها تاثیر کمتری بر محیط زیست دارد. نه حتی اینجا نتیجه قابل توجهی وجود ندارد. یک چیز واضح است که ایران  چندان در تولید پوکه معدنی نیست اما در ایران  موجود است. در اینجا می توانید لیست تولید کنندگان، تامین کنندگان، صادرکنندگان سنگ پوکه سنگ - تولید کنندگان، تامین کنندگان و صادرکنندگان در ایران را دریافت کنید. پوکه یک سنگ آتشفشانی بسیار سبک و متخلخل است که زمانی تشکیل می شود که کف غنی از گاز از گدازه شیشه ای به سرعت جامد می شود. سنگ پوکه به طور گسترده در ساخت بتن سبک یا بلوک های نسیم با چگالی کم استفاده می شود. سنگ پا همچنین در سالن های زیبایی برای فعالیت های مختلفی مانند از بین بردن پوست خشک و اضافی کف پا در حین انجام پدیکور استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای از بین بردن موهای زائد استفاده کرد. پودر ریز سنگ پوکه به عنوان خمیر دندان و پاک کننده دست به عنوان یک ساینده سبک استفاده می شود. استخراج پوکه از نظر زیست محیطی یک فرآیند کم تاثیر است. بیشتر سنگ پا به صورت سطحی استخراج می شود. خاک (بار روبار) پوشاننده پوکه به کناری رانده شده و برای احیای بعدی سایت معدن ذخیره می شود. پوکه پاره شده یا خراشیده می شود و برای پردازش اولیه (درجات معدن) به سنگ شکن فشار داده می شود. سپس پوکه بارگیری می شود و برای پردازش بیشتر به کارخانه منتقل می شود. سپس آن پوکه معمولاً تا رطوبت لازم برای تصفیه خشک می شود، سپس به داخل کارخانه منتقل می شود تا از طریق سنگ شکن ها، تکان دهنده ها و صفحه ها عبور کند، بر اساس درجه جدا شده، خالص شده و در نهایت بسته بندی یا به صورت عمده برای تحویل بارگیری می شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار