۲ طرح اضطراری افزایش تولید برق در گیلان در آستانه بهره‌برداری
کد خبر: 1094903
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004apj
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۲
شش مورد پروژه مربـــوط به طرح‌های افزایش ظرفیت تولید برق در استان گیلان در حال بهره‌برداری است و دو پروژه دیگر نیز تا هفته‌های آتی به نتیجه می‌رسد.

شش مورد پروژه مربـــوط به طرح‌های افزایش ظرفیت تولید برق در استان گیلان در حال بهره‌برداری است و دو پروژه دیگر نیز تا هفته‌های آتی به نتیجه می‌رسد.
بهمن داراب‌زاده مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به تولید ۲هزار و ۲۰۰ مگاوات برق از انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: با ورود بخش خصوصی می‌توانیم تا پایان امسال دو نیروگاه دیگر نیز بسازیم. وی با بیان اینکه توان اسمی تولید برق در گیلان ۲هزار و ۷۵۵ مگاوات است، افزود: توان عملی تولید برق استان ۲هزار و ۵۰۰ مگاوات بوده و ۲۵/۳ درصد تولید برق کشور را در اختیار داریم. این مسئول با اشاره به اینکه هزار میلیارد تومان پروژه در استان در حال اجراست، ادامه داد: هشت پروژه مربوط به طرح‌های اضطراری ویژه افزایش ظرفیت تولید برق در تابستان امسال داریم که شش مورد آن در حال بهره‌برداری و دو پروژه نیز تا هفته‌های آتی به بهره‌برداری می‌رسد. داراب‌زاده با بیان اینکه زیرساخت‌ها و شاخص‌های فنی تولید برق در گیلان مطلوب است، گفت: پیش‌بینی می‌شود با تداوم همکاری مردم و صنایع با این مجموعه، خاموشی برنامه‌ریزی شده نداشته باشیم. وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه‌های برق منطقه‌ای با مراکز دانشگاهی و پارک علم و فناوری افزود: مشکلاتی را تعریف کردیم و دانشجویان و اساتید نیز به موضوع ورود کرده‌اند و با توجه به اولویت‌هایی که تعریف شده، امسال و سال آینده طرح‌ها را به سرانجام می‌رسانیم. هم‌اکنون از ۱۱ نیروگاه سیکل ترکیبی پره سر، سد آبی تاریک، سد سفیدرود، برق آبی سینه هونی تالش، شهید بهشتی لوشان، مقیاس کوچک گیل و آذر ایرانیان، سیکل ترکیبی گیلان، برق آبی شهر بیجار، بادی منجیل، مقیاس کوچک کاسپین و مقیاس کوچک کیسم برای تولید انرژی برق بهره می‌گیرد. این نیروگاه‌ها نه تنها نیاز استان گیلان را برآورده می‌کنند بلکه برق تولیدی آن‌ها به چهار استان مجاور شامل تهران، مازندران، زنجان و آذربایجان صادر می‌شود. در مجموع ۳۳درصد از تولید انرژی برق این استان به سایر استان‌های کشور صادر می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار