خدمت بی‌منت به مردم
کد خبر: 1094897
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004apd
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
گزارشی از گرامیداشت یاد آیت‌الله بهشتی (ره) در شبکه‌های اجتماعی
در سالروز شهادت شهید آیت‌الله بهشتی (ره) کاربران شبکه‌های اجتماعی یاد و خاطره ایشان را گرامی داشتند. کاربران با به اشتراک گذاشتن جملاتی از شهید بهشتی و بازخوانی احوال او از ویژگی‌هایش نوشتند. آن‌ها همچنین از مظلومیت شهید و تهمت‌هایی که به او زده‌شد، گفتند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران را مرور می‌کنیم.

در سالروز شهادت شهید آیت‌الله بهشتی (ره) کاربران شبکه‌های اجتماعی یاد و خاطره ایشان را گرامی داشتند. کاربران با به اشتراک گذاشتن جملاتی از شهید بهشتی و بازخوانی احوال او از ویژگی‌هایش نوشتند. آن‌ها همچنین از مظلومیت شهید و تهمت‌هایی که به او زده‌شد، گفتند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران را مرور می‌کنیم.
صفحه توئیتری «Khamenei. ir»:
شهید بهشتی رضوان‌الله‌علیه حقاً و انصافاً شخصیت برجسته‌ای بود. سال‌هایی که ما با ایشان همکاری‌های نزدیک و مستمر داشتیم، انسان می‌دید که ایشان یک شخصیت برجسته است. اداره شورای انقلاب به عهده مرحوم آقای بهشتی بود حتی در زمان حیات مرحوم آقای طالقانی.
صفحه «آیت‌الله جوادی آملی»:
شهید بهشتی در بحبوحه آن شورای عالی قضایی که هنوز قانونی نبود [و در]مصادره‌ها و زندان کردن‌ها دست قضات باز بود، چقدر مدبرانه و حکیمانه عمل کرد. ایشان درس مرحوم علامه طباطبایی هم می‌آمد، می‌دیدیم خیلی خوش فهم است! در دستگاه قضایی هم با هم و کنار هم بودیم.
صفحه توئیتری «نشر آثار حضرت آیت الله مصباح یزدی»:
شاید شنیده باشید بالاترین تهمت‌ها را به مرحوم شهید بهشتی می‌زدند، تا آنجا که امام فرمود: «بهشتی قبل از اینکه به شهادت برسد، مظلومانه ترور شخصیت شده بود، ظلمی که به بهشتی شد از همه ظلم‌ها بالاتر است.» مضمون فرمایش امام این بود، احتمال بدهید که این جریانات تمام نشده باشد.
سیدمهرداد سیدمهدی:
شهید بهشتی واقعاً مظلوم بود. اینکه یک عالم دینی، صاحب اندیشه روز، اهل منطق و استدلال، گشاده‌رو، اهل تعامل با جوانان و راهنمایی دلسوز برای آنان، تابع محض ولایت، انقلابی و خلاق و نوآور را رهبر چماقداران، متحجر و بی‌منطق و قاتل مرحوم طالقانی بنامند، چیزی جز مظلومیت می‌توان نامید.
علی فرخنده:
در زندگی دنبال کسانی حرکت کنید که هرچه به جنبه‌های خصوصی‌تر زندگی ایشان نزدیک می‌شوید، تجلی ایمان را بیشتر می‌بینید.
تقی دژاکام:
شهید بهشتی: در مسائل فردى اینقدر سنگ «مرکزیت در افتاء» را به سینه نزنیم و سخت نگیریم و هر کسى از هر کسى مى خواهد تقلید کند، ولى در مسائل اجتماعى آنجا که وظیفه شما را درباره کوچک‌ترین مسئله اجتماعى بیان مى‌کند، این فتوا صرفاً حق رهبر است. (جاودانه تاریخ، ج ۸، ص ۸۳)
مهدی عبدی‌زاده:
این انقلاب و این جامعه آنقدر کار درش هست که دیگر استراحت بی‌استراحت...
میکائیل دیانی:
با دروغ، تهمت، شایعه‌سازی، حرف نسنجیده می‌شود در جنگ حق بر باطل شرکت کرد؟! نمی‌شود! آن جبهه؛ خودش جبهه باطل است! با صرف ادعای برحق بودن، انسان برحق نمی‌شود، باید در عمل انسان برحق عمل کند!
سیدرضا میرجعفری:
شهید بهشتی: خودت را به دست حوادث و جریان‌ها نسپار...، چون خدا تو را آفریده است تا به وجود آورنده جریان‌ها باشی، نه تسلیم شونده در برابر جریان‌ها...
جواد تاجیک:
بگذارید رفاقت‌ها و رابطه‌ها هرگز نتواند صداقت‌ها و ضابطه‌ها را به خطر بیندازد که عدالت در جامعه ما تنها و تنها براساس حاکمیت ضابطه‌ها و صداقت‌ها به‌وجود می‌آید و نه بر اساس رفاقت‌ها و رابطه‌ها!
حسین اقبالی:
صحبت‌های شهید بهشتی خطاب به روحانیون: رابطه طلبه‌ها با مردم در یک جمله کوتاه خلاصه می‌شود؛ خدمت بی‌منت به مردم. ما سال‌ها از شیوه مدیریت و زمامداری پیغمبر (ص)، علی (ع) و ائمه هدی صحبت کردیم، حالا موقع عمل است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار