مرگ کابینه و نخست وزیری دوباره نتانیاهو؛ کابوس این روز‌های صهیونیست‌ها
کد خبر: 1094800
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ao4
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
این روز‌ها شاید کمتر کسی باشد که نداند در سرزمین‌ها اشغالی چه خبر است؛ وضعیت سیاسی آشفته تقریباً خواب خوش را از مقامات صهیونیستی ربوده است.
نفتالی بنت، نخست وزیر فعلی رژیم صهیونیستی در روز‌های اخیر در گفتگو با شبکه‌های اسرائیلی خطر جنگ داخلی را برای سرزمین‌های اشغالی دور از ذهن ندانسته و از نگرانی شدید خود در این زمینه پرده برداشته است.

بنت در این گفتگو که در چندین رسانه غربی بازنشر شد، گفته است در صورت وارد شدن به جنگ داخلی فروپاشی اسرائیل حتمی است.

بنت: خطر جنگ داخلی اسرائیل را تهدید می‌کند

وی در این رابطه اعتراف کرده که می‌دانسته رسیدن به جایگاه نخست وزیری می‌تواند برای او بسیار چالش برانگیز باشد، ولی هرگز تصور آن را هم نمی‌کرده که تهدید به جنگ داخلی شود. او در بخشی از این مصاحبه صراحتاً گفته است: «بزرگترین دغدغه و نگرانی من آن است که ما روزی اسرائیل را از دست بدهیم. ما در حال حاضر در شرایط خطرناکی قرار داریم.»

بنت در ادامه تاکید کرده که سرزمین‌های اشغالی در حال حاضر در وضعیت جنگی قرار دارد و هر لحظه ممکن است این جرقه شعله ور شود و در صورت شعله ور شدن آن شاید پیدا کردن راهی برای خاموش کردنش کار چندان راحتی نباشد.

اما با توجه به تحولات اخیر در کابینه رژیم صهیونیستی به نظر می‌رسد این روز‌ها بنیامین نتانیاهو و طرفدارانش بیش از هر فرد دیگری خوشحال باشند. نتانیاهو که از ابتدا قسم خورده بود تا اجازه کار به کابینه بنت نخواهد داد حالا خود را پیروز میدان می‌داند و شاید به فکر بازگشت دوباره به قدرت باشد.

تصویب قانون متهم راه را برای نخست وزیری دوباره نتانیاهو بست

اما در همین روز‌های اخیر کمیته قانونگذاری کابینه رژیم صهیونیستی با تصویب "قانون متهم" راه را برای بازگشت دوباره نتانیاهو در جایگاه نخست وزیر بست. طبق این قانون هر فرد متهم به پرونده‌های جنایی، حق تشکیل کابینه نخواهد داشت از این نظر نتانیاهو که دارای سوابق متعدد در دادگاه‌های اسرائیل است نمی‌تواند بار دیگر در سمت نخست وزیری به عرصه سیاسی بازگردد و شاید این دستاوردی برای کابینه فعلی باشد که حداقل تا حدی خیالش از بازگشت نخست وزیر پیشین به قدرت راحت شود.

حالا با تغییراتی که در کابینه رژیم صهیونیستی به وجود آمده است به گفته بسیاری از رسانه‌های صهیونیستی از جمله تایمز اسرائیل یائیر لاپید خود را در یک قدمی نخست وزیری می‌بیند. اتفاقی که با توجه به تحولات اخیر اصلاً دور از ذهن به نظر نمی‌رسد و بسیاری به نقل از لاپید گفته اند اگر وی نخست وزیر شود نه می‌تواند و نه قصد دارد تغییرات عمده‌ای در کابینه اعمال کند.

بسیاری از رسانه‌های عبری زبان هم در روز‌های گذشته اعلام کرده اند نفتالی بنت، نخست وزیر فعلی رژیم صهیونیستی و یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل با هم به توافق رسیده اند برای خروج از بن بست سیاسی فعلی در روز‌های آینده برای برگزاری انتخابات زودهنگام با هم به توافق برسند.

اگر نفتالی بنت و یائیر لایپید بتوانند لایحه انحلال پارلمان را هفته آینده به رای بگذارند از آن به بعد تا زمان روشن شدن سرنوشت سیاسی در سرزمین‌های اشغالی و برگزاری انتخابات که پنجمین رای گیری در ۴ سال گذشته خواهد بود، یائیر لاپید به عنوان نخست وزیر رژیم صهیونیستی و نفتالی بنت به عنوان وزیر خارجه کار خود را ادامه خواهند داد.

اتفاقی که بسیاری از رسانه‌های عبری زبان از جمله شبکه ۱۳ اسرائیل به آن خوش بین نیستند و بعید می‌دانند بدون تغییر در مهره‌های سیاسی بتوان اوضاع سیاسی در اسرائیل را سر و سامان داد.

روزنامه تایمز در آخرین تحلیل خود نوشته که با تغییراتی که قرار است پس از توافق مقامات رژیم صهیونیستی در ساختار سیاسی کابینه ایجاد شود خیلی بعید به نظر می‌رسد اتفاق خاصی در کابینه ایجاد شود و راه حلی برای اختلافات پیدا شود.

همین روزنامه در بخش دیگری از گزارش خود اذعان کرده که آن‌هایی که از برکناری نتانیاهو از نخست وزیری اسرائیل خوشحال بودند امروز خوب فهمیده اند که دچار اشتباه محاسباتی شده بودند چراکه نتانیاهو نه تنها از سیاست کنار گذاشته نشد که حتی در یک سال گذشته توانست تمام نقشه‌های خود برای بر هم زدن اوضاع در کابینه فعلی را عملی کند.

تحلیلگران اسرائیلی نابودی رژیم صهیونیستی را پیش بینی کرده اند

امنون ابراموویچ، تحلیلگر سیاسی اسرائیل هم اخیراً اعلام کرده است: زمانی که از تغییر شیوه در انتخابات صحبت می‌کنیم منظورمان چیزی فراتر از یک تغییر ساختاری و موضوع فنی و تاکتیکی است.

این تحلیلگر اسرائیلی معتقد است که در سال‌های اخیر چهار دوره انتخابات برگزار شده و حالا این رژیم به سمت برگزاری پنجمین دوره پیش می‌رود، ولی اگر تغییری اساسی در نحوه برگزاری ایجاد نشود باید منتظر بود که اسرائیل به تدریج به سمت نابودی قطعی پیش برود.

حالا در داخل سرزمین‌های اشغالی کابینه نفتالی بنت پس از یک شکست بزرگ سیاسی و رسیدن به بن بستی تقریباً بی سابقه حالا تصمیم گرفته تا جای خود را با یائیر لاپید، وزیر خارجه فعلی عوض کند. خیلی‌ها در داخل سرزمین‌های اشغالی این حرکت را مضحک و به نوعی خودکشی سیاسی در ساختار اسرائیل توصیف کرده اند، توافقی که به احتمال زیاد عملی می‌شود و شاید اوضاع را در اسرائیل و در میان احزاب سیاسی آن بیش از پیش سخت‌تر و کلاف سر در گم رژیم صهیونیستی را پیچیده‌تر از قبل کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار