به حل مشکلات مردم به دست دولت امیدوارم
کد خبر: 1094440
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aiG
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
آیت‌الله جوادی آملی:
حضرت آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه به بهبود شرایط و حل مشکلات مردم از سوی دولت امیدوار است، گفت: دولت باید در حل مشکلات مردم مصمم و قوی باشد.

به گزارش رسا، آیت‌الله جوادی آملی در دیدار سید مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه از تلاش‌های دولت برای حل مشکلات مردم حمایت می‌کند، گفت: تورم و گرانی یکی از مشکلاتی است که دولت باید برای آن برنامه علمی و منطقی داشته باشد. وی با اشاره به ظرفیت‌های خدادادی کشور و وجود مردمی نجیب، افزود: با وجود ظرفیت‌ها و امکانات کشور سزاوار نیست مردم برای تأمین معیشت خود در مضیقه باشند.
آیت‌الله جوادی آملی بر به کارگیری انسان‌های درستکار و متخصص در مناصب دولتی تأکید و تصریح کرد: وجود مفاسد اقتصادی به اعتماد مردم و نظام آسیب وارد می‌کند. استاد برجسته تفسیر قرآن در پایان با بیان اینکه به بهبود شرایط و حل مشکلات مردم به دست دولت امیدوار است، گفت: دولت باید در حل مشکلات مردم مصمم و قوی باشد.
سید مسعود میرکاظمی هم در این دیدار از برنامه دولت برای مهار تورم خبر داد و گفت: سه عامل بدهی‌های تلنبار شده گذشته، رشد قیمت‌های جهانی و برخی تصمیمات اقتصادی که بر اساس تکلیف قانونی انجام شده از علل رشد تورم است. وی افزود: دولت سیزدهم زمانی روی کار آمده که نه خزانه خالی بلکه خزانه‌ای مقروض و منفی را تحویل گرفت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به رشد هشت برابری نقدینگی در هشت سال گذشته، گفت: یکی از ریشه‌های تورم چاپ پول و استقراض از بانک مرکزی است در حالی‌که این موضوع خط قرمز ما است و دولت سیزدهم کشور را هشت ماه بدون ریالی استقراض از بانک مرکزی اداره کرد.
میرکاظمی با اشاره به ادامه حمایت‌های ریالی یا کالایی از مردم برای جبران هزینه ها، گفت: کشور‌هایی که سال‌ها با تورم حدود صفر مواجه بودند با رشد شدید قیمت‌های جهانی با تورم تا ۲۰ درصد دست و پنجه نرم می‌کنند، چون قیمت مواد غذایی و انرژی رشد چند برابری داشته است. معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: در زمان تحویل دولت ذخایر کالا‌های اساسی از حد مجاز بسیار پایین‌تر آمده بود، ولی در حال حاضر وضعیت ذخایر راهبردی کشور مناسب است. وی با بیان اینکه سال گذشته با تمام محدودیت‌های مالی و بدهی‌های گذشته بودجه عمرانی به ۱۸۰ هزار میلیارد تومان رسید، تأکید کرد: برنامه دولت تقویت تولید و افزایش صادرات است کما اینکه در سه ماه ابتدایی سال تراز تجاری کشور مثبت و صادرات افزایش خوبی داشته است. رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه دولت برای کنترل تورم برنامه ریزی کرده است، گفت: انضباط بودجه، کاهش هزینه‌های غیر ضرور و کنترل اضافه برداشت‌ها بانک‌ها با جدیت دنبال خواهد شد.
میرکاظمی ادامه داد: امروز دیگر شاهد مرگ روزانه تا ۷۰۰ نفر از مردم در اثر کرونا نیستیم، حتی منابع برای تزریق دوز چهارم واکسن هم تأمین شده است. وی در پایان از بهبود وضعیت اقتصاد و کنترل تورم خبر داد و افزود: با کنترل تورم، راه افتادن طرح‌های عمرانی، فعال شدن بخش خصوصی در تولید با اهرم کردن منابع دولتی، شاهد رشد بهتر اقتصادی خواهیم بود کما اینکه سال گذشته هم رشد اقتصادی از میانگین در حد صفر هشت ساله به بیش از ۴ درصد رسید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار