افت ۱۳ هزار واحدی شاخص بورس
کد خبر: 1094380
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ahI
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰

بازار بورس تهران اولین روز هفته را با افت بیش از ۱۳ هزار واحدی آغاز کرد و تا کانال یک میلیون و ۵۲۰ هزار واحد سقوط کرد.
حقیقی‌ها با خروج نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان از بازار خارج شدند و خبر‌های مثبت از برجام و برگشت پول‌های بلوکه شده در کره نیز نتوانست بر بازار تاثیر مثبتی داشته باشد.
نماد‌های فلزی و معدنی از یک سو و نماد‌های پتروشیمی و پالایشی از سوی دیگر همگی در افت شاخص تاثیرگذار بودند.
به گزارش خبرنگارجوان آنلاین، بر اساس ارقام درج شده در پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق و بهادار تهران امروز با ۱۳۰۵۸ واحد افت به یک میلیون و ۵۲۰ هزار و ۳۳۴ واحد و ارزش روز بازار به ۶ هزار و ۱۹۴ هزار میلیارد تومان رسید.
شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) با ۳۱۷۸ واحد کاهش به ۳۷۰ هزار و ۴۵ واحد رسید. شاخص کل (هم‌وزن) با ۳۶۷.۸۲ واحد رشد به ۴۲۲ هزار و ۶۶۰ واحد رسید. شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۲۲۴.۷۸ واحد رشد به ۲۵۸ هزار و ۲۹۱ واحد رسید.
شاخص آزاد شناور با ۱۴۷۸۴ واحد افت به یک میلیون و ۹۲۲ هزار و ۶۳۰ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با ۱۰۹۷۴ واحد کاهش به یک میلیون و ۱۵۲ هزار و ۱۶۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۱۹۳۱ واحد کاهش به رقم ۲ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۱۳۲ واحد رسید.
نماد فملی، فولاد، میدکو، تاپیکو، پارسان، فخوز، وغدیر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس ایران داشت و خودرو و خساپا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشت.
در بازار فرابورس ایران شاخص کل فرابورس ۸۶.۲۰ افت رشد به رقم ۲۰ هزار و ۵۸۴ واحد رسید.
معامله‌گران فرابورس تعداد ۴ میلیارد و ۳۳۵ میلیون برگ سهم در قالب ۲۵۰ هزار و ۲۰۳ فقره به ارزش ۴ هزار و ۶۵۳ میلیارد تومان با مجموع اوراق بدهی دولت داد و ستد کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار