آخرین اخبار از طرح شفافیت قوای سه‌گانه/ طرح این هفته مجددا در دستورکار مجلس قرار می‌گیرد
کد خبر: 1094299
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004afz
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس آخرین وضعیت بررسی طرح شفافیت قوای سه‌گانه در مجلس را تشریح کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: علی حدادی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین وضعیت بررسی طرح شفافیت قوای سه‌گانه، دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها گفت: این طرح در جلسه علنی به تصویب رسید و جهت بررسی به شورای نگهبان ارسال شده بود که پس از ارزیابی‌ها از سوی شورا، ایراداتی نسبت به این طرح گرفته و جهت رفع آنها به مجلس بازگردانده شد.

وی افزود: هیئت رئیسه مجلس طرح را به کمیسیون شوراها ارجاع کرد و در جلسه اخیر کمیسیون ، در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان بحث و تبادل نظر شد.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس ادامه داد: در نهایت پس از انجام بررسی‌ها در این کمیسیون جمع‌بندی بر این شد که ، طرح شفافیت قوای سه‌گانه به کارگوه تخصصی کمیسیون ارجاع شود.

حدادی در تشریح جلسه اخیر این کمیسیون برای برطرف کردن ایرادات شورای نگهبان نسبت به طرح شففایت قوای سه‌گانه، اظهار کرد:اعضای کمیسیون شوراهای مجلس در این جلسه با حضور سخنگوی شورای نگهبان طرح شفافیت قوای سه‌گانه را جهت تأمین نظر این شورا مورد بررسی قرار دادند؛در این جلسه ایرادات مربوط به ماده یک که بیشتر اصلاح عباراتی بود، انجام شد و آنچه مربوط به ماده 2 و ادامه طرح می شد به دلیل نیاز به کار کارشناسی به کارگروه مربوطه ارجاع داده شد تا ظرف مدت یک هفته بررسی شده و هفته آینده مجددا در کمیسیون بررسی شود.

وی افزود: ماده یک طرح شفافیت قوای سه‌گانه درباره شفافیت مجلس بود که ایراد خاصی نداشت، ماده 2 درباره وزارتخانه ها و هیأت وزیران و ماده 5 درباره خدمات کشوری و برخی مواد دیگر که مربوط به قوه قضائیه و نهادهای تابعه آن بودند نیاز به برخی اصلاحات داشتند که کارگروه آن را به سرعت پیگیری و کارشناسی خواهد کرد تا نظر شورای نگهبان نیز در این خصوص تأمین شود.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس بیان کرد:قرار است تا این کارگروه با حضور نمایندگان از شورای نگهبان طرح شفافیت قوای سه‌گانه را بررسی کنند که احتمالا روز یکشنبه جمع‌بندی نهایی انجام می‌شود و طرح روز سه‌شنبه یا پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه در دستورکار جلسه علنی قرار می‌گیرد.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار