خدمت تخصصی جهادگران به کشاورزان یزدی
کد خبر: 1093878
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aZC
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
حضور جهادگران در عرصه‌های مختلف توانسته است ثمرات و برکات زیادی برای مردم به همراه داشته باشد. حالا تخصصی شدن این گروه‌ها کمک بزرگی برای ورود به بخش‌هایی است که نیاز به برنامه و طرح ویژه‌ای دارند

حضور جهادگران در عرصه‌های مختلف توانسته است ثمرات و برکات زیادی برای مردم به همراه داشته باشد. حالا تخصصی شدن این گروه‌ها کمک بزرگی برای ورود به بخش‌هایی است که نیاز به برنامه و طرح ویژه‌ای دارند. بر همین اساس جهادگران به صورت خاص به جامعه هدف آموزش می‌دهند و با کمک و حمایت، آن‌ها را در کارهای‌شان توانمند می‌کنند، درست مثل گروه جهادی شهید کاظم دهستانی در یزد که جهادگران متخصصش به شهرستان زارچ رفتند تا در زمینه کشاورزی و عمرانی و اجتماعی و فرهنگی کمک حال ساکنان این منطقه باشند.


طی روز‌های اخیر تعدادی از جهادگران تحصیلکرده در رشته‌های کشاورزی تصمیم گرفتند سراغ باغداران و کشاورزان یزدی بروند و آن‌ها را در کارهای‌شان کمک کنند.
گروه جهادی شهید دهستانی با حضور در باغات شهرستان زارچ اقدام به سم‌پاشی و تله‌گذاری جهت مبارزه با مگس‌های مدیترانه‌ای کردند.
وقتی قرارگاه سازندگی و اقتصاد مقاومتی سپاه الغدیر استان یزد برنامه‌هایش را برای حمایت از اقشار مختلف جامعه اعلام کرد گروه جهادی شهید کاظم دهستانی متشکل از ۱۲جهادگر کوله‌های خود را آماده کرده و با ورود به باغات و مزارع مختلف، سم‌پاشی، تله‌گذاری و پرچم‌زدایی را در دستور کار خود قرار داده است و همراه با آموزش‌های لازم به کشاورزان، بخشی از کار‌ها را نیز خودشان انجام می‌دهند.
مسئول جهادی شهید دهستانی در این زمینه می‌گوید: «طی سال‌های گذشته مناطق وسیعی از باغات صحرای چاه قبله و دشت امامیه را سم‌پاشی کرده و برنامه‌های آموزشی برای کشاورزان این منطقه داشته‌ایم.»
مختاری ادامه می‌دهد: «امسال برای شروع سه باغ را شناسایی کردیم که باغداران توانایی انجام این کار را نداشتند، لذا ابتدا انار‌های آلوده را جمع‌آوری و پاکسازی کردیم، سپس پرچم‌زدایی از درختان انار و سپس تله‌گذاری و سم‌پاشی نیز انجام شد.»
این جهادگر متخصص در رشته کشاورزی تصریح می‌کند: «گروه جهادی شهید دهستانی در زمینه مبارزه با مگس‌های مدیترانه‌ای مشارکت خوبی با بسیج سازندگی و جهادکشاورزی زارچ دارد و بچه‌ها می‌توانند در زمینه‌های دیگر هم همراه آن‌ها باشند.»
مسئول جهادی شهید دهستانی با بیان اینکه گروه متشکل از جهادگران متخصص در رشته‌های دیگر است و می‌تواند همزمان اقدامات خوبی ارائه دهد، تأکید می‌کند: «این گروه جهادی در عرصه‌های گوناگون عمرانی، اجتماعی و فرهنگی فعالیت دارد که اخیراً در شهرستان خاتم اقدام به بازسازی و تعمیر دو منزل محروم کرده و در حال حاضر نیز همزمان با سم‌پاشی باغات در حال شیب‌بندی و ایزوگام خانه محرومان و ساخت نمازخانه یک مدرسه قرآنی است.»
حالا گروه‌های جهادی که پسوند «تخصصی» را به همراه دارند، نشان داده‌اند می‌توانند موجب ایجاد پیشرفت و تحول در هر زمینه شوند. تغییر نوع کشت و کمک به رفع آفات و همچنین جلوگیری از هدررفت آب در مزارع از جمله کار‌هایی است که جهادگران متخصص برای کمک به کشاورزان در دستور کار دارند.
در کنار این اقدامات، گروه‌های دیگر نیز آمادگی خود را برای کمک به کشاورزان هنگام برداشت محصول اعلام کرده‌اند تا با این کار علاوه بر کوتاه کردن دست دلالان، محصولات را به صورت مستقیم به دست مصرف‌کننده برسانند تا هم لبخندی بر لبان مردم نشانده باشند و هم کشاورزان مزد واقعی زحمات خود را کسب کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار