همکاری‌های دانشگاه تبریز با سازمان بسیج علمی توسعه می‌یابد
کد خبر: 1092969
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aKX
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
در نشستی راه‌های توسعه همکاری‌های مشترک دانشگاه تبریز و سازمان بسیج علمی و پژوهشی و فناوری کشور به میزبانی دانشگاه تبریز بررسی شد.

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی کشور در این نشست گفت: دانشگاه تبریز به عنوان یکی از دانشگاه‌های جامع و برتر کشور و با توجه به ظرفیت‌هایی که در حوزه‌های مختلف دارد، باید نقش آفرینی‌های لازم برای برطرف نمودن نیازهای جامعه را ایفا کند و به این منظور نیز سازمان بسیج علمی و پژوهشی و فناوری کشور، آماده همکاری و پشتیبانی از دانشگاه تبریز است.

سردار مهدی رحیمی در ادامه تاکید کرد: ما باید با توجه به منویات مقام معظم رهبری و توصیه به علم و پژوهش در بیانیه گام دوم، اسناد بالادستی و نقشه جامع دفاعی کشور گام‌های موثری را در خیزش ملی و مرجعیت علمی کشور برداریم.

وی خاطرنشان کرد: امروزه با توجه به جهش تولید علمی کشورمان، ایران در تولید علم و فناوری در منطقه جایگاه اول و در دنیا رتبه ۱۶را بدست آورده است که این روند تولید دانش با جریان سازی انقلابی و مردمی تولید علم و فناوری در کشور باید با توجه به نیاز کشورمان شتاب بیشتری بگیرد.

وی لازمه جهش علمی را ایجاد تحول و نوآوری در تولید دانش و خلق فناوری‌های مرز شکن عنوان کرد و یادآور شد: ما با سیاست‌گذاری و تدوین برنامه راهبردی و با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و دیگر مراکز علمی و با حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های دانش بنیان، مراکز رشد و پردیس‌های علم و فناوری ضمن برطرف نمودن بسیاری از مشکلات و نیازهای کشورمان در بخش‌های مختلف به سوی مرجعیت علمی در دنیا حرکت کنیم.

رئیس دانشگاه تبریز با تشریح برخی دستاوردهای این دانشگاه در حوزه‌های مختلف گفت: دانشگاه تبریز در حال حاضر با داشتن ۸۰۰ نفر هیات علمی، ۲۰هزار دانشجو، چندین مرکز پژوهشی، تحقیقاتی و قطب علمی، پردیس علم و فناوری و ... به عنوان یکی از دانشگاه‌های مهم، تاثیرگذار، جامع و برتر کشورو منطقه است.

دکتر نصراله زاده در ادامه با تاکید براینکه دانشگاه تبریز با توجه به ظرفیت‌هایی که در حوزه‌های مختلف دارد، آماده همکاری‌های مشترک با دیگر نهادها و دستگاه‌ها و به ویژه با سازمان بسیج علمی و پژوهشی و فناوری کشور برای رشد و شکوفایی کشور و رفع نیازهای جامعه است، تصریح کرد: این دانشگاه با توجه به سند راهبردی خود و با شناسایی نخبگان، جوانان پر استعداد و اساتید برجسته و با پشتیبانی، حمایت از آن‌ها و با همکاری دیگر دستگاه‌ها و نهادها می‌تواند در توسعه و پیشرفت کشورمان در حوزه‌های مختلف گام‌های موثری بردارد.

وی در بخش دیگر سخنان خود تاکید کرد: امروزه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های زیادی در بخش‌های مختلف در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز تحقیقاتی کشورمان وجود دارد که باید از این پتانسیل برای رفع نیازهای کشورمان استفاده شود، چرا که هر وقت جامعه، صنعت و دولتمردان به دانشگاه‌ها اعتماد کردند، بسیازی ازمشکلات و نیازهای جامعه برطرف شده است.

سرهنگ ارسلانی، رییس سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه عاشورا نیز در این نشست با ارایه گزارشی از فعالیت حوزه علمی و پژوهشی سپاه عاشورا در استان گفت: دانشگاه تبریز ظرفیت‌های فراوانی در بخش‌های مختلف دارد که با امضای تفاهم نامه و توسعه همکاری‌های مشترک می‌توان از این توانمندی‌ها برای پیشرفت و رشد استان و کشورمان بهره گرفت.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز هم در این نشست گفت:  دانشگاه تبریز در سال‌های اخیر به کمک نخبگان، اساتید بسیجی و دیگر دانشمندان خویش، قدم‌های بزرگی در عرصه تولید علم و فناوری در کشور و منطقه برداشته است که با توسعه همکاری‌ها و حمایت و پشتیبانی رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشوراین روند در آینده شتاب بیشتری خواهد گرفت.

بازدید از پردیس علم و فناوری دانشگاه تبریز از جمله دیگر برنامه‌های رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور و هیات همراه وی در این دانشگاه بود.

برچسب ها: بسیج ، تبریز ، دانش
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار