امضاء تفاهم نامه مرزی میان مرزبانان ایران و عراق در آبادان
کد خبر: 1090055
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZZX
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲
به منظور حسن همجواری و تحکیم روابط مرزی، روز گذشته سردار لطفعلی پاکباز با سرلشکر خلف لفته عذافه فرمانده مرزبانی منطقه چهارم جمهوری عراق در شهرستان آبادان دیدار و گفتگو کرد.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: به منظور حسن همجواری و تحکیم روابط مرزی، روز گذشته سردار لطفعلی پاکباز با سرلشکر خلف لفته عذافه فرمانده مرزبانی منطقه چهارم جمهوری عراق در شهرستان آبادان دیدار و گفتگو کرد.

سردار پاکباز فرمانده مرزبانی استان خوزستان در حاشیه این نشست، گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های قبلی، جلسه تعاملی با همتای عراقی داشتیم که در این جلسه مباحث و مسائل مرزی مورد بررسی قرارگرفت و توافقاتی در این رابطه انجام شد.

وی در ادامه ضمن تاکید بر کنترل بیشتر مرز‌ها و ترددات مرزی و رعایت قوانین و مقررات، اظهار داشت: مرزبانان هر دو کشور با توانمندی که دارند در بحث امنیت مرز‌ها تلاش مضاعفی خواهند داشت و در این زمینه به توافقات بسیار خوبی از جمله گشت‌های همزمان و مشترک در نقاط مرزی و اروند رود رسیده ایم.

فرمانده مرزبانی استان خوزستان اظهار داشت: آماده سازی زیرساخت‌ها جهت پذیرش زائران اربعین حسینی (ع)، ساماندهی شناور‌های صیادی و تجاری در اروند رود، تامین امنیت رودخانه بین المللی اروند، تسهیل در کشتیرانی، ایجاد لایه‌های امنیتی و افزایش تعاملات در راستای تحکیم روابط بین دو کشور همسایه از بخش‌های دیگر موضوع این دیدار دیپلماتیک بود که به گفتگو پرداخته شد.

وی افزود: بحث و بررسی مسائل مرزی دو کشور در حوزه‌های امنیتی و مرزی، مبارزه با قاچاق کالا و عابران غیرمجاز، توسعه روابط اقتصادی، روان سازی ترانزیت پایانه‌های مرزی و حل مشکلات حوزه گمرکات دو کشور از دیگر موضوعات مهمی بود که بر اجرای آن‌ها تأکید شد.

لزوم ارتقاء امنیت مرز‌های ایران و عراق

در ادامه سرلشکر خلف لفته عذافه فرمانده منطقه چهارم مرزبانی عراق نیز با قدردانی از میزبانی فرمانده مرزبانی استان خوزستان، بیان داشت: بین دو کشور دوست و همسایه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق عهد برادری و اخوت برقرار است، این دو کشور دارای مشترکات زیاد دینی و فرهنگی هستند و تلاش می‌شود تا با برگزاری این نشست‌های مرزی امنیت در مرز دو کشور حفظ و ارتقاء یابد.

وی در ادامه با اظهار رضایت از حسن همجواری و ایدئولوژی‌های مکتبی دو ملت بزرگ ایران و عراق، آمادگی خویش را در جهت تسهیل موانع ارتباطی زائران اربعین حسینی، رفع برخی موانع در تردد‌های مرزی و افزایش تعاملات مرزی در جهت بهبود و تثبیت امنیت پایدار در هردوسوی مرز‌های ایران و عراق ابراز داشت.

گفتنی است؛ در این دیدار رسمی و دیپلماتیک، تفاهم نامه مرزی تنظیم و به امضای سردار لطفعلی پاکباز فرمانده مرزبانی استان خوزستان و سرلشکر خلف لفته عذافه فرمانده منطقه چهارم مرزبانی عراق رسید.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار