فتح خرمشهر فتح قله‌های ایثار و شهامت
کد خبر: 1089798
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZVO
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۷
سردار رحیمی

فتح خرمشهر فتح قله‌های ایثار و شهامتگروه اجتماعی دفاع‌پرس - سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ؛ سوم خرداد در حقیقت روز حماسه آفرینی ملتی نستوه و بزرگ است که توانست پاره تن خود را از چنگال دژخیمان ددمنشی که با شعار «آمده ایم تا بمانیم» آمده بودند نجات دهد. سوم خرداد روز ملی مقاومت برای ملتی است که هشت سال مجاهدانه با دست خالی در مقابل دشمنان دون مایه و سفاک خود ایستاد و هشت سال حماسه و ایثار و مجاهدت را به تصویر کشاند و به جهانیان نشان داد که هرگز در مقابل زیاده خواهی آنان سر تسلیم فرونخواهد آورد و با مجاهدت و پایمردی خود دشمنان را به زانو در آورد.

در طول تاریخ پر فراز و نشیب این مرز و بوم سلسله پادشاهان مختلف به خصوص قاجاریان و پالانی‌ها بخش‌های این کشور را به بیگانگان تقدیم کردند تا خود در رفاه و آسایش و آرامش روزگاران را سیر نمایند و هیچ خلل و لطمه‌ای به عیش و نوش و خوش گذرانی آن‌ها وارد نشود. از این رو در قراردادهایی، چون گلستان و ترکمانچای و... سرزمین مان را به تاراج دادند تا خود به سلامت باشند.

اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی علیرغم اینکه حاکمیت همچنان در تب و تاب تثبیت و به ثبات رساندن عناصر داخلی و ... خود بود، دشمنان با به میدان کشاندن دیوانه‌ای سفاک جنگی نیابتی را علیه کشور ما به راه انداختند و هشت سال از زمین و آسمان و دریا صدام ملعون را حمایت و پشتیبانی کردند و آنچه در چنته داشتند را به میدان آوردند و در نهایت هم نتوانستند به خواسته خود که به زانو در آوردن ملت بزرگ ما بود دست پیدا کنند.

انقلاب اسلامی به ما قدرت و باوری بی نظیر داد و مردم ما با روحیه‌ای انقلابی با ایمانی راسخ به میدان نبرد شتافتند و در این میدان عظیم ایرانیان از جان و مال و هستی خود مایه گذاشتند و با اتحاد و انسجام و همدلی و ایمان راسخ خود دشمنان تا بن دندان مسلح و سفاک و ددمنش خود را به زانو در آورند و به دنیا نشان دادند که ملت بزرگ ما سرآمد رشادت و دلاوری هستند و به دشمنان ثابت کردند که تا پای جان از میهن و باور و اعتقادات خود دفاع خواهند کرد و پیروزی را به دست خواهند آورد.

سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر در حقیقت فتح قله‌های ایثار و شهامت و شجاعت بود و در این روز ملت بزرگ ما صلابت و عظمت خود را به رخ جهانیان کشاند. یاد و خاطره امام عظیم الشان و شهدای ۸ سال دفاع مقدس را گرامی می‌داریم.

منبع: دفاع پرس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار