شاخص بورس یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد شد
کد خبر: 1088886
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZGg
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱
شاخص بورس تهران بار دیگر درگیر مقاومت یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد شد، از دید بسیاری از تحلیلگران تثبیت بالای این عدد می‌تواند آغاز روندصعودی جدیدی برای بورس باشد.

شاخص بورس تهران بار دیگر درگیر مقاومت یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد شد، از دید بسیاری از تحلیلگران تثبیت بالای این عدد می‌تواند آغاز روندصعودی جدیدی برای بورس باشد.
آخرین بار مهر ماه سال ۱۳۹۹ بود که شاخص کل بورس در سطح یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی ایستاد و امروز بازار سرمایه با رشد ۲۲ هزار واحدی توانست بعد از دوسال بار دیگر وارد محدوده مهم و حساس یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی شود.
بازار بورس در ابتدای صبح با قدرت وارد عمل شداما با نزدیک شدن به لحظات پایانی کار بازار بر صف‌های فروش افزوده شد و از تعداد ۷ صف فروش به ۶۶ فروش در نماد‌ها رسید، طی روز‌های آینده مشخص می‌شود آیا شاخص توانایی تثبیت در عدد یک میلیون ۶۰۰ واحد را دارد یا خیر؟
برترین تقاضا‌ها در نماد‌های مدریت، فاروم، آسیاتک، شپارس، ددانابود و برترین عرضه‌ها مربوط به نماد‌های خاور، فلوله، غبشهر، تلیسه، زگلدشت، خکاوه بود.
به گزارش خبرنگارجوان آنلاین، بر اساس ارقام درج شده در پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق و بهادار تهران امروز با ۲۲۲۲۵ واحد افزایش به یک میلیون و ۶۰۶ هزار واحد و ارزش روز بازار به ۶ هزار و ۳۸۵ هزار میلیارد تومان رسید.
شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) با ۵۴۴۹ واحد افزایش به ۳۹۳ هزار و ۷۹۵ واحد رسید. شاخص کل (هم‌وزن) با ۱۴۱۱ واحد کاهش به ۴۴۷ هزار و ۸۱۲ واحد رسید. شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۸۷۴ واحد افت به ۲۷۷ هزار و ۳۴۵ واحد رسید.
شاخص آزاد شناور با ۲۰۳۸۲ واحد صعود به ۲ میلیون و ۳۸ هزار و ۹۵ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با ۱۹۷۳۸ واحد رشد به یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۹۱۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۴۰۵۴ واحد رشد به رقم ۳ میلیون و ۳۷ هزار و ۳۹۶ واحد رسید.
نماد پارس، کگل، فولاد، کچاد، فملی، شبریز، فخوز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس ایران داشت و شپنا، خودرو، شبندر، تاپیکو بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشت.
در بازار فرابورس ایران شاخص کل فرابورس ۶۹.۰۸ واحد صعود به رقم ۲۱ هزار و ۶۸۹ واحد رسید.
معامله‌گران فرابورس تعداد ۵ میلیارد و ۷۹۶ میلیون برگ سهم در قالب ۴۶۷ هزار و ۷۸ فقره به ارزش ۵ هزار و ۷۵۵ میلیارد تومان با مجموع اوراق بدهی دولت داد و ستد کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار