کاهش 218 میلیون مترمکعب آب از حجم ذخایر سد ارس مغان
کد خبر: 1087922
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Z18
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: به رغم افزایش بارش‌ها در روزهای اخیر ۲۱۸ میلیون متر مکعب آب از حجم ذخایر آب سد ارس مغان کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، علی حیدری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته آب موجود در مخزن سد ارس یک میلیارد و ۱۵۸ میلیون مترمکعب بود که هم اکنون این میزان به ۹۴۰ میلیون متر مکعب آب رسیده است.

وی با بیان اینکه در اکثر سدهای استان منابع آبی کاهش یافته است، افزود: استفاده بهینه و مدیریت مصرف آب در تمام حوزه ها از سوی شهروندان ضروری است و کشاورزان استان هم باید از مصرف بی‌رویه آب خودداری کرده و از کشت دوم اجتناب کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اظهار کرد: برای مدیریت منابع آب و سازگاری با کم‌آبی و خشکسالی ۶ راهبرد و ۳۵ برنامه اساسی در سطح استان اجرا می شود.

وی بیان کرد: سال گذشته برنامه‌های مقابله با خشکسالی و کم آبی تا ۶۵ درصد تحقق پیدا کرد و امسال هم تلاش می شود با هدف‌گذاری درست ،کاستی‌ها و نارسایی‌های منابع آبی به شکل مطلوب برطرف شود.

حیدری با بیان اینکه اولویت اصلی شرکت ، تأمین آب آشامیدنی در روستاها و شهر ها است، افزود: بعد از تامین آب آشامیدنی، سعی بر این است آب مورد نیاز بخش کشاورزی هم با روش‌های نوین در استان تامین شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل مصرف بهینه آب و رعایت الگوی کشت از سوی کشاورزان را یادآور شد و گفت: امید است زارعان شمال استان با پرهیز از کشت دوم در مصرف بهینه آب کمک کنند تا شهرها و روستاها در فصل تابستان دچار کمبود آب نشوند.

حیدری اضافه کرد: به غیر از شهرستان‌های خلخال و کوثر، در سایر مناطق استان میزان بارندگی کاهش یافته بطوریکه کمبود آب به یک چالش تبدیل شده و برای برطرف شدن آن راهکارها و راهبردهای اساسی مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در صورت استفاده بهینه از آب، قطعی آب در مناطق شهری و روستایی استان اتفاق نخواهد افتاد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار