مجازات پزشکان زیرمیزی‌بگیر تشدید شد
کد خبر: 1087904
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Z0q
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۲
مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت با بیان این‌که جریمه پزشکان زیرمیزی‌بگیر افزایش یافته است، گفت: اکثر جامعه پزشکی پاکدست هستند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علیرضا رحیم‌نیا درباره تخلفات پزشکان در زمینه دریافت زیرمیزی اظهار کرد: بحث دریافت زیرمیزی از خطوط قرمز وزارت بهداشت است؛ هیچگونه پرداختی خارج از ضابطه در مراکز درمانی نباید صورت بگیرد و هرگونه پرداخت مازاد، تخلف محسوب و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی با بیان این‌که مردم می‌توانند از طریق تماس با شماره ۱۹۰ این تخلفات را گزارش کنند، افزود: شکایت‌هایی که در زمینه دریافت زیرمیزی پزشکان به این سامانه گزارش می‌شود به دانشگاه‌های علوم پزشکی مربوطه ارجاع می‌شود.

وی ادامه داد: مجازات پزشکان متخلف که زیرمیزی دریافت می‌کنند اخیراً افزایش یافته است؛ مجازات قبلی بازدارندگی لازم را نداشت، اما به تازگی تصمیم گرفته شده که مجازات پزشکان متخلف تشدید شود. قبلا اگر فردی زیرمیزی دریافت می‌کرد در اولین برخورد، دو برابر میزان زیرمیزی دریافت شده به عنوان جریمه درنظر گرفته می‌شد، اما اخیراً این جریمه به ۵ برابر رسیده است و پزشکانی که زیرمیزی بگیرند باید ۵ برابر مبلغ دریافت‌شده، جریمه بپردازند.

مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت بیان کرد: در دانشگاه شهید بهشتی به طور متوسط ماهانه ۷۰ تا ۸۰ پرونده دریافت زیرمیزی به تعزیرات ارجاع می‌شود البته این تعداد، شکایت‌های ثبت شده است و به معنای تعداد تخلفات صورت گرفته نیست و ممکن است تعداد تخلفات از تعداد شکایات ثبت شده، کمتر باشد. به این معنا که برخی افراد ممکن است تصور کنند که از آن‌ها پول بیشتری دریافت شده، اما پس از بررسی‌ها مشخص می‌شود که تخلفی صورت نگرفته است.

وی با بیان این‌که عمده جامعه پزشکی ما را پزشکان عمومی، متخصصین داخلی و ... تشکیل می‌دهد، گفت: در برخی تخصص‌ها مانند داخلی، کودکان و ... اصلا جایی برای گرفتن زیرمیزی وجود ندارد. در میان پزشکان، بیشترین گزارش دریافت زیرمیزی در بین جراحان بوده است؛ البته باید توجه داشت که اکثر جامعه پزشکی پاکدست هستند و تعداد افرادی که تخلف می‌کنند در حد کمتر از ۵ درصد جامعه پزشکی است.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار