۸۵۰ هزار همکار فرهنگی مشمول قانون رتبه‌بندی هستند
کد خبر: 1087128
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004YoK
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲
وزیر آموزش و پرورش:
وزیر آموزش و پرورش گفت:۸۵۰ هزار همکار فرهنگی مشمول قانون رتبه‌بندی هستند و کار با سرعت انجام خواهد شد

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در نشست صمیمی با جمعی از فرهنگیان در سنندج، با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای معلم به ویژه شهید مطهری اظهار کرد: جامعه فرهنگیان بیش از ۴ هزار معلم شهید را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: خدا را شاکر هستیم که امروز در سرزمین مجاهدت.‌های خاموش، شهر خلاق موسیقی با مردمی با نشاط و با ظرفیت‌های اقلیمی فرهنگی و تاریخی بسیار بالا، اما نیازمند تلاش بیشتر از سوی سرمایه‌گذاران و دولت و دانشگاهیان و فرهنگیان برای توسعه است.

وی به جایگاه معلمان اشاره کرد و گفت: امام راحل فرمودند معلمی شغل انبیا است پس برجسته‌ترین انسان‌های روزی زمین معلمین هستند.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، امروز این رسالت به عهده معلمین است و باید در مسیر انجام این وظیفه تلاش کنند.

نوری با بیان اینکه در نظام آموزش و پرورش هرم واژگون است و کسی که در خط مقدم قرار دارد مقدم‌تر است و باید در راس هرم باشد، افزود: این هرم را باید برگردانیم و به جای وزیر، معلم در راس قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه معلم باید در راس وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد، گفت: وقتی رهبر معظم انقلاب اسلامی می. فرمایند افسران سپاه پیشرفت، به این معنی است که اگر در مملکت پیشرفتی وجود دارد باید افسران برنامه‌ریزی و نقش‌آفرینی کنند.

وی عنوان کرد: اگر با وجود تمام دستورات دینی و توصیه‌های رهبری معلمین در پایین این هرم قرار دارند شاید به خاطر این است که معلمین پیشرفت نداشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در دوران دفاع مقدس معلمین نه تنها خود در میدان جنگ حضور پیدا کردند بلکه ۳۶ هزار دانش. آموز بسیجی را به میدان آوردند و بزرگترین اثرگذاری کردند.

وی گفت: معلمان در جنگ با کرونا و شرایط کرونایی نیز به بهترین شیوه انجام وظیفه کردند و نقش خود را به بهترین شیوه ایفا کردند.

وی اضافه کرد: ۲۵ تا ۳۰ هزار نفر نیرو‌های خریدخدمت که نصف حقوق و نصف بیمه می‌گیرند در مجموعه وزارت کشور فعالیت داشتند که مشکل این عزیزان را حل کردیم.

نوری با بیان اینکه این افراد الان حقوق و بیمه کامل البته با مقداری تاخیر دریافت می‌کنند، گفت: مهرآفرین مربوط به سال ۸۶ است که کد کارمندی نداشتند و حدود ۶۰ هزار نیروی قراردادی وزارت آموزش و پرورش هستند که تبدیل وضعیت این افراد درکنار احکام تعیین تکلیفی‌هایی که مجلس تصویب باید تا پایان امسال عملیاتی می‌شد سال گذشته ساماندهی کردیم.

وی خاطرنشان کرد: احکام ۲۰ هزار نفر از حق. التدریس، خدمات، نهضتی و ... که سر کلاس هستند صادر شده و حدود ۱۲ هزار نفر هم تا اول مهر امسال انجام می. شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ۱۰۰ هزار نفر از افرادی که تاکنون تعیین تکلیف نشده و کد کارمندی ندارند در قالب برگزاری یک آزمون تبدیل وضعیت خواهند شد.

وی در مورد رتبه‌بندی معلمان هم گفت: اجرای طرح رتبه‌بندی معلمین نیاز به اعتبار دارد، اما وعده‌هایی داده‌اند.

نوری اضافه کرد: دولت قبلی با وجود اینکه ۸ سال سر کار بود هیچ اقدامی در حوزه رتبه‌بندی معلمان انجام نداد و در ماه‌های پایانی یک طرح خام را تحویل مجلس داد که برای رسیدن به نتیجه نیاز به کار جدی دارد.

وی افزود: اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی برای سه سال به ۶۸ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمین در نظر گرفته شده که ۳۸ هزار میلیارد تومان آن در سال جاری اختصاص پیدا کرد.

وی تصریح کرد: طرح رتبه. بندی معلمین شروع شده البته تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله دارد و دنبال ارتقای هرچه بیشتری آن هستیم.

نوری با بیان اینکه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ این طرح کلید خورده است، گفت: از دوشنبه با شیفت‌های کاری متراکم و متعدد سعی خواهیم کرد کار را به نتیجه برسانیم و رییس جمهور نیز دستورات لازم در این خصوص را صادر کرده است.

وی اضافه کرد: در کنار رتبه‌بندی معلمین، آزمون جذب ۳۴ هزار و ۸۱۳ نیروی جدید هم امروز و فردا برگزار می‌شود.

نوری افزود: قدرت مانور برای کار‌های رفاهی در سال گذشته نداشتیم، اما امسال از هفته معلم این مهم را شروع کردیم.

وی گفت: ۸۵۰ هزار همکار فرهنگی مشمول قانون رتبه‌بندی هستند و کار با سرعت انجام خواهد شد.

نوری گفت: سرانه مدرسه، تغذیه رایگان و ... هم که کاملا تعطیل شده بود احیا می‌شود.

وی از اجرای طرح تغذیه رایگان از اول مهرماه امسال در مدارس سطح کشور خبر داد و گفت: یک هزار و ۱۳۵ میلیارد تومان برای اجرای این طرح اختصاص پیدا کرده است.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار