کد خبر: 1077650
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۵

یوسف ابراهیمی، دارنده بزرگ‌ترین مجموعه گلخانه‌ای هیدروپونیک در کشور در گفتگو با «جوان»: خوشبختانه رهبر معظم انقلاب با حوزه تولید و اقتصاد آشنایی خوبی دارند و این یک امتیاز برای تولید‌کنندگان در عرصه‌های مختلف تولید به شمار می‌رود.
در جلسه‌ای که با رهبری داشتیم، موارد خوب و راهگشایی در مورد تولید صادرات‌محور عنوان شد و وقتی حاکمیت به دنبال تقویت تولید صادرات‌محور است این حوزه آینده روشن‌تری خواهد داشت. مجموعه ویتانا که به معنی پدر ویتامین است، هفت سالی می‌شود که کار تولید محصولات کشاورزی را به شکل گلخانه‌ای و هیدروپونیک آغاز کرده است و تجربه سال‌ها فعالیت در حوزه باغبانی و کشاورزی و به‌طور کل تولید این ضرورت را هویدا می‌کند که کشاورزی ایران باید به سمت مکانیزاسیون حرکت کند. مجموعه گلخانه‌ای ۹۰ هکتاری ویتانا در سال ۴۶ هزار تن محصول تولید می‌کند که ۸۵ درصد آن به روسیه صادر می‌شود و ارزآوری خوبی برای کشور دارد. در این مجموعه بیش از هزار و ۳۰۰ نفر مشغول به فعالیت هستند.
با توجه به اینکه ایران از منظر اقلیمی در وضعیت خشک و کم‌آبی قرار دارد، لازم است که سرمایه‌گذاری در حوزه مکانیزاسیون باغبانی و کشاورزی انجام گیرد تا علاوه بر تأمین غذای مورد نیاز کشور، صادرات محصولات کشاورزی را نیز در دستور کار داشته باشیم. آذربایجان تا ۱۵ سال پیش اصلاً گلخانه‌ای نداشت، امروز آذربایجان زمین‌های زیادی را زیر کشت گلخانه‌ای دارد، این در حالی است که ایران با این همه قدمت در حوزه باغبانی و کشاورزی آنطور که انتظار می‌رود، کشت گلخانه‌ای ندارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار