سیاست ایران توسعه روابط با همسایگان و نفی اشغالگری است
کد خبر: 1077126
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004WD0
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
سرلشکر باقری در دیدار وزیر دفاع جمهوری آذربایجان:
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان مشترکات و نزدیکی‌های فراوانی به لحاظ تاریخی، دینی، مذهبی، زبانی و سایر موضوعات دارند، گفت: سیاست ایران توسعه روابط با همسایگان و مخالفت با هرگونه اشغالگری است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان مشترکات و نزدیکی‌های فراوانی به لحاظ تاریخی، دینی، مذهبی، زبانی و سایر موضوعات دارند، گفت: سیاست ایران توسعه روابط با همسایگان و مخالفت با هرگونه اشغالگری است.
به گزارش خبرگزاری دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح روز گذشته در دیدار سپهبد ذاکرحسن، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان اظهار امیدواری کرد سفر ایشان به ایران فرصت مناسبی برای توسعه و تحکیم روابط میان دو کشور به‌خصوص در موضوعات دفاعی، فنی و نظامی باشد. سرلشکر باقری ادامه داد: «ما همواره از دیدن برادران آذربایجانی خود خوشحال می‌شویم، زیرا همه ملت ایران احساس نزدیکی با ملت مسلمان جمهوری آذربایجان دارند».
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به سیاست جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مخالفت با هرگونه اشغالگری گفت: «آزادسازی سرزمین‌های اشغالی آذربایجان که بعد از مدت سه دهه اتفاق افتاد، موجب خرسندی رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم عزیز ایران شد. دو کشور مشترکات و نزدیکی‌های فراوانی از جهت تاریخی، دینی، مذهبی، زبانی و سایر موضوعات دارند و سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران هم توسعه روابط با همسایگان است؛ تمام این موارد باعث می‌شود که تلاش کنیم تا مناسبات بسیار نزدیک‌تری را با شما داشته باشیم.»
سرلشکر باقری با تأکید بر لزوم احترام گذاشتن به تمامیت ارضی همه کشور‌ها خاطرنشان کرد: «ما همان مقدار که نسبت به کشور خودمان حساسیت داریم، نسبت به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان هم حساس هستیم.»
مقابله با ترویسم
نیازمند همکاری کشور‌های منطقه
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در ادامه با بیان اینکه تروریست‌ها در سوریه و عراق شکست خورده‌اند، اما نابود نشده‌اند، گفت: «این تروریست‌ها تلاش دارند در منطقه از جمله افغانستان، قفقاز و آسیای مرکزی گسترش یابند که با توجه به این موضوع، مقابله با آن‌ها نیازمند همکاری کشور‌های منطقه است». وی سپس بر لزوم رایزنی‌های بیشتر بین دو کشور به‌منظور جلوگیری از بروز سوءتفاهمات تأکید و عنوان کرد: «سیاست اصولی ما حل و فصل مسائل منطقه توسط کشور‌های منطقه، بدون دخالت بیگانگان است. سردار باقری حضور رژیم صهیونیستی در منطقه را عامل ایجاد تفرقه و تهدیدکننده امنیت و ثبات کشور‌های منطقه دانست.»
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای مشارکت در بازسازی اراضی آزادشده جمهوری آذربایجان را اعلام کرد.
توسعه همکاری‌های نظامی ایران و جمهوری آذربایجان
سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح همچنین در حاشیه دیدار سپهبد ذاکر حسن، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: «ملاقات خوبی را با وزیر دفاع کشور برادر و مسلمان جمهوری آذربایجان داشتیم و در این دیدار سیاست جمهوری اسلامی ایران در توسعه روابط با همسایگان از جنبه روابط نظامی و دفاعی با کشور آذربایجان را توضیح دادیم. همچنین در مورد اینکه با همکاری نیرو‌های مسلح دو کشور چگونه می‌توان امنیت و دفاع مطمئن برای دو کشور را فراهم کنیم، با یکدیگر تبادل نظر کردیم.»
سردار باقری اضافه کرد: «با سفر وزیر دفاع جمهوری آذربایجان به ایران به‌طور حتم روابط نظامی دو کشور توسعه چشمگیری خواهد یافت و این موجب امنیت هر دو کشور می‌شود؛ به نحوی که مرز دو کشور، مرز صلح و دوستی و توسعه تجارت و نیز رفت و آمد مردم خواهد بود.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار