سازندگی پول‌دارها!
کد خبر: 1077092
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004WCS
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
اعتراض کاربران شبکه‌های اجتماعی به تیتر روزنامه سازندگی در نقد مالیات بر عایدی سرمایه
روزنامه سازندگی در صفحه اول روز دوشنبه ۴بهمن‌ماه کاریکاتوری از احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد کشید و از مالیات بر عایدی سرمایه انتقاد کرد، کاربران شبکه‌های اجتماعی با بازخوانی تیتر این روزنامه درخصوص حوادث آبان ۹۸ و افزایش قیمت بنزین به رویکرد‌های این روزنامه اعتراض کردند

روزنامه سازندگی در صفحه اول روز دوشنبه ۴بهمن‌ماه کاریکاتوری از احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد کشید و از مالیات بر عایدی سرمایه انتقاد کرد، کاربران شبکه‌های اجتماعی با بازخوانی تیتر این روزنامه درخصوص حوادث آبان ۹۸ و افزایش قیمت بنزین به رویکرد‌های این روزنامه اعتراض کردند. سازندگی افزایش قیمت بنزین در آبان‌ماه و حوادث پس از آن را «هزینه جراحی» خوانده بود. کاربران معتقدند این دو تیتر در روزنامه رسمی حزب کارگزاران به خوبی نشان از مبانی اقتصادی کارگزاران دارد. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران به تیتر روزنامه سازندگی مرور شده است.
امیر حسین موسوی:
همون روزنامه‌ای که گرون کردن بنزین با اون شیوه اجرا رو #هزینه_جراحی می‌دونست؛ این روز‌ها انگار از شروع روند اصلاح نظام مالیاتی بدجوری دردش اومده!

سید میلاد ناظمی:
گرون کردن بنزین و شکستن کمر مردم تهیدست تصمیم درستیه و براش تیتر هزینه جراحی می‌زنند، اما اصلاح نظام مالیاتی تصمیم غلط و تورم‌زاست. چقدر سوءاستفاده‌چی هستید! چقدر سیاسی‌کار و غیرقابل اعتمادید!

حسن صادقی‌نژاد:
از نظر لیبرال‌ها خلق پول و تورم که طبقات پایین جامعه را غارت می‌کند «تیغ بی‌دریغ» نیست، ولی مالیاتی که تنها منبع پایدار بودجه است، تیغ بی‌دریغ است! ضمن تشکر از خاندوزی امیدوارم تیغ بی‌دریغ بر پیکر رانتخوار‌ها و دلال‌ها بیشتر شود.

میلاد گودرزی:
لیبرترین‌ها (آزادی‌خوا‌های رادیکال) سال‌هاست مهم‌ترین دشمن مالیات و مشخصاً مالیات‌ستانی از ثروتمندانند. از نظر چهره‌هایی مثل «نوزیک»، مالیات‌گیری از ثروتمندان، به بردگی گرفتن اونا نوعی تجاوز دولتیه. تو دنیا دیگه حناشون رنگی نداره، اما در ایران۱۴۰۰ صفحه‌یک‌های رنگی و خاصی درمیارن!

سیدعلی‌اکبر مطهری:
در شرایطی که مالیات بر عایدی سرمایه در کشور وجود ندارد و طی فقط دو سال قیمت ملک تا ۱۰ برابر رشد می‌کند و در یک شبیخون اقتصادی نصف جمعیت کشور فقیرتر می‌شود و مالکین محترم به دنبال چند برابر کردن نرخ اجاره هستند. آن وقت کمترین ورود به این حوزه را که در برخی کشور‌های پیشرفته قانون مشخص برای آن وجود دارد، جمود کمونیزم می‌خوانند؟

علی‌اصغر محرم‌زاده:
روزنامه سازندگی طرف کیه؟ وقتی حرف از فشار به اقشار کم‌درآمد و ضعیف جامعه است با تیتر «هزینه‌جراحی» از اقدام دولت روحانی حمایت می‌کنه و وقتی دولت رئیسی می‌خواد از ثروتمندان مالیات بگیره، صداشون درمیاد!

محسن پورپیر:
روزنامه سازندگی گرون کردن یک دفعه و بی‌خبر بنزین از سوی روحانی که به ضرر مردم بوده رو تصمیم درست دولت می‌دونه، اما مالیات گرفتن از گردن کلفت‌ها و سرمایه‌دار‌ها از سوی رئیسی رو تیغ زنی دولت.

محمدجواد محمدزاده:
در مورد این تیتر سازندگی زیاد نوشتند. تذکری که به ذهن خودم آمد اینکه در راه مطالبه‌گری و اصلاح‌گری دلسردی معنا ندارد؛ یعنی اینطور نیست که اگر در مسیر عدالتخواهی گاهی از اصلاح امور ناامید بشویم و گوشه‌گیر شویم، سرمایه‌داری هم دست از سر ما و ملت بردارد. باید بود و مبارزه کرد.

حمزه غالبی:
البته هم کم‌کردن سوبسید به پنج دهک بالا کار درستیه (افزایش قیمت بنزین) و هم تأمین هزینه‌های عمومی از مالیات از دهک‌های بالا (افزایش مالیات) و هم افزایش یارانه مستقیم (کمک واقعی به دهک‌های پایین) به جای چاپ اسکناس که یک جور مالیات از فقراست.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار