رئیس‌جمهور: بسیج کارآزموده و کارآمد است
کد خبر: 1076754
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004W70
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
بسیج نیروی بسیار کارآزموده و کارآمدی است که با انگیزه و روحیه انقلابی در کنار مردم است و آلام مردم را کاهش می‌دهد.

بسیج نیروی بسیار کارآزموده و کارآمدی است که با انگیزه و روحیه انقلابی در کنار مردم است و آلام مردم را کاهش می‌دهد.
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان در گفتگو با خبرگزاری بسیج، اظهار داشت: بسیج در دفاع مقدس در پیروزی‌ها نقش بسیار مهمی داشت. بعد از جنگ هم در سازندگی نقش بسیار مهمی دارد. جلوه کار بسیج در سازندگی در روستا و شهر و به‌ویژه کار‌های بزرگی که در قرارگاه سازندگی انجام شده، است. مانند ساخت نیروگاه‌ها، ساخت بزرگراه‌ها، مراکز بزرگ صنعتی و این کاری که خصوص استقلال بنزینی در کشور انجام شد. ستاره خلیج فارس از کار‌های ماندگاری است که ما از قرارگاه سازندگی داریم و کار‌های بزرگی که انجام می‌شود و گاهی هم مطرح نمی‌شود.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه یکی از جلوه‌های مهم کار بسیج در همین حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل است، گفت: شاید اولین گروهی که فعال می‌شوند و برای مردم کار می‌کنند، بچه‌های بسیج هستند. این‌ها نیرو‌هایی انقلابی هستند و در واقع خود مردم هستند.
آیت‌الله رئیسی بسیج را بدنه انقلابی جامعه دانست و ادامه داد: این‌ها برای مسئولیت پذیری در حوزه‌های مختلف آمادگی دارند؛ قدر این نیرو را باید دانست. این نیروی بسیار کارآزموده و کارآمدی است که با انگیزه و روحیه انقلابی در کنار مردم است و آلام مردم را کاهش می‌دهد. با مردم، از مردم و در مردم است. وی تأکید کرد: بسیج خصوصاً در حوزه کمک رسانی به مردم در کنار همه نیرو‌ها و سازمان‌هایی که فعال هستند، باید نقش بیشتر و بهتری ایفا کند و کمک کند تا این کار بهتر انجام شود. فرماندهان عالی محترم سپاه از قبیل سردار سلامی در استان کرمان هست و سردار معروفی نیز همین روحیه را دارند. تلاشمان بر این است که بسیج نقش بیشتری در حل مشکلات جامعه داشته باشد.
رئیس‌جمهور افزود: در دولت با نشست‌هایی که با سردار سلیمانی و بچه‌های سازمان بسیج داشتیم، قرار گذاشتیم که در حوز‌های مختلف بسیج در کنار دولت و دولت در کنار بسیج، بتوانند کار‌ها را با هم پیش ببرند که نقش آن‌ها برای مردم سازنده‌تر بشود.
رئیسی با اشاره به اینکه در حوزه‌های خدماتی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی که امروز نگرانی خاص مردم است، همکاری بین بسیج، سپاه و دولت به صورت کلان وجود دارد، گفت: ما در دولت، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان، کمیته امداد امام خمینی و همه این نهاد‌ها را که در کمک به مردم خوش درخشیده‌اند، در کنار خود می‌بینیم و همه با هم باید به کشور و مردم خدمت رسانی کنیم. وی خاطرنشان کرد: در سیل هم گزارش‌هایی که استاندار و سرداران عزیز می‌دادند، یکی از جلوه‌های همکاری همه نهاد‌ها با هم است. بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی، بسیج سازندگی، بخش‌های مسئول دیدگر مانند هلال احمر با هم برای خدمت رسانی به مردم سیل زده تقسیم کار کرده اند.
رئیس‌جمهور افزود: استانداری وقتی برای خدمت رسانی برنامه ریزی می‌کند همه ظرفیت‌ها را می‌بیند و همه ظرفیت‌ها برای گره گشایی از کار مردم پای کار هستند؛ محوری‌ترین بخش بسیج است. بسیجی یعنی آن مردم انقلابی باانگیزه‌ای که آماده مسئولیت پذیری برای خدمت رسانی به مردم هستند و این کار بسیار ارزشمندی است و همواره برای ایفای این نقش باید تلاش کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار