انتشار ۱۲ اثر تفسیری از رهبر انقلاب
کد خبر: 1076444
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004W20
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۲
در آیین رونمایی از «جهاد تبیین» در اندیشه رهبر انقلاب مطرح شد

دشمن با تحریف انقلاب اسلامی می‌خواهد ساقط شدن طاغوت را در ذهن جوانان اقدامی اشتباه ترسیم کند، بر همین اساس است که رهبر انقلاب می‌فرمایند اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم هم شکست می‌خورد.
نویسنده کتاب «جهاد تبیین» در مراسم رونمایی از این‌کتاب ضمن تأکید بر اینکه اگر تبیین رخ دهد جریان تحریم شکست خواهد خورد می‌گوید کارکرد ضعیف برخی مسئولان سبب شده فضا غبارآلود شود و راه‌حل مقابله با این تحریف‌ها هم تبیین است. محمدعلی قندهاری‌نیا، مدیر انتشارات انقلاب اسلامی در آیین رونمایی از کتاب «جهاد تبیین» در اندیشه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفت: یکی از وظایفی که دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب در کنار کار‌های رسانه‌ای و مطالعاتی، جمع‌آوری اسناد و فعالیت‌های پژوهشی انجام می‌دهد، آماده‌سازی و انتشار فرمایشات، بیانات و آثار رهبر انقلاب است تا برای گروه‌های مختلف مخاطبان قابل استفاده باشد.
مدیر انتشارات انقلاب اسلامی اضافه کرد: مجموعه انتشارات انقلاب اسلامی از ۱۱‌سال پیش قریب به ۲۰۰ عنوان کتاب را منتشر کرده و در اختیار عموم علاقه‌مندان قرار داده که اکثر این کتاب‌ها به صورت متعدد به چاپ رسیده و در اختیار عموم علاقه‌مندان قرار گرفته است. در دوره جدید نیز این انتشارات در تکمیل مسیری که تا کنون پشت سر گذاشته است، بنا دارد توجه بیشتری به مخاطبان داشته باشد. از این رو یکی از اهداف مجموعه سرعت در انتشار آثار است. کتاب جهاد تبیین مصداق تحقق این اهداف محسوب می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به دیگر اهداف و چشم‌انداز این انتشارات در دوره جدید گفت: تکمیل بخشی از زحمات که در سنوات گذشته کشیده شده از دیگر اهداف این انتشارات در دوره جدید به شمار می‌رود. لازم به ذکر است تا به امروز چهار اثر تفسیری از حضرت آقا منتشر شده که در ماه‌های آینده مابقی تفاسیر نیز منتشر خواهد شد که در نهایت این تفاسیر به ۱۲ تفسیر خواهد رسید.
قندهاری‌نیا با اشاره به قالب‌های محتوایی و فرمی آثار گفت: یکی دیگر از مسیر‌هایی که مورد توجه این انتشارات است، مربوط به قالب‌های آثار می‌شود. با همین نگاه بسته چند محصولی به نام «سرباز» تهیه شد و شهید والامقام سردار سلیمانی تکریم و بیانات رهبری در خصوص شهدای مدافع حرم بیان شد.
مدیر انتشارات انقلاب اسلامی گفت: با توجه به ارتقای سلیقه بصری و نیازی که مخاطبان دارند برای امکان بهره‌مندی از این محتوا‌ها توجه به قالب‌های جدید هنری مانند طرح جلد‌های متفاوت، تولید‌های متفاوت، انتخاب کاغذ‌های مناسب و... محسوس است.
وی درباره کتاب جهاد تبیین خاطرنشان کرد: محتوای کتاب جهاد تبیین توسط حجت‌الاسلام صلح میرزایی و طراحی جلد و مدیریت کار به همت مسعود نجابتی صورت گرفته است که در پنج جلد در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.
تبیین شاخصه مهم سیره رهبری
در ادامه این برنامه حجت‌الاسلام سعید صلح‌میرزایی نویسنده کتاب «جهاد تبیین» اظهار داشت: همه بیانات و فرمان‌هایی که از سوی رهبر انقلاب بیان و صادر می‌شود بر اساس حکمت، عقلانیت و توجه به زمان است. همانطور که بار‌ها رهبر انقلاب اسلامی فرمودند، اساس کار ما تبیین است. اصلاً اساس کار اسلام تبیین است؛ حتی در دوره طاغوت نیز گفته می‌شد در مبارزات تبیین روش اسلامی است. حضرت آقا از سال‌های دور این مسئله را مطرح می‌کردند و ایشان در کتاب «خون دلی که لعل شد» ویژگی خودشان را برای اینکه در تاریخ ثبت شود اینگونه بیان کردند. من همواره خط تبیین و خط مبارزاتی را در کنار هم داشتم و بنده به این امر معروف بودم و همیشه تلاش داشتم این دو خط را در کنار هم داشته باشم. وی با طرح این پرسش مبنی بر اینکه چرا حضرت آقا در این بیانات از لفظ جهاد استفاده کردند، گفت: قرآن کریم درباره مبلغان دینی بیان می‌کند که آنان افرادی نترس هستند. این نشان می‌دهد که در برخی مواقع تبیین برای مصالح و منافع بعضی افراد و جریان‌ها تعارض دارد و این اقدام شجاعت می‌خواهد تا آدمی به تبیین دست بزند. حتی امروز عده‌ای افراد هستند در سالروز شکست طاغوت در فضای مجازی درباره این پیروزی سخن نمی‌گویند اگر چنین کنند باید پاسخگو باشند.
حجت‌الاسلام صلح میرزایی ادامه داد: حتی بیان دستاورد‌های انقلاب اسلامی که وظیفه همگانی است، گاهی اوقات هزینه دارد که در این مواقع جهاد معنا پیدا می‌کند. طبق آیات صریح قرآن کریم، هر جهادی جهاد نیست بلکه تلاش در مواجهه با دشمن جهاد نام دارد. یک جهاد همگانی باید اتفاق بیفتد و هر کدام از ما نسبت به اطرافیان خودمان نسبت به غبارآلود شدن ذهن‌ها و فهم‌ها حساسیت پیدا کنیم و این جهاد است.
شکست تحریم با شکست جریان تحریف
نویسنده کتاب «جهاد تبیین» در ادامه گفت: اگر تبیین رخ دهد جریان تحریم شکست خواهد خورد؛ چراکه بحث تحریم با حل مشکل ارتباط دارد. با توجه به پیشرفت‌هایی که انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ... مد نظرش بوده با توجه به حساسیت دشمن و هجمه‌های گوناگون و کارکرد ضعیف برخی مسئولان سبب شده فضا غبارآلود شود و راه‌حل مقابله با این تحریف‌ها، تبیین است.
این نویسنده درباره خط تحریف دشمن ابراز کرد: دشمن با تحریف انقلاب اسلامی می‌خواهد ساقط شدن طاغوت را در ذهن جوانان اقدامی اشتباه ترسیم کند. او می‌خواهد بگوید انقلاب اسلامی هیچ دستاورد و کارآمدی نداشته است تا از این طریق مردم را ناامید و در برابر پیشرفت جمهوری اسلامی سنگ‌اندازی کند. بر همین اساس است که رهبر انقلاب می‌فرمایند اگر جریان تحریف شکست بخورد جریان تحریم شکست می‌خورد.
صلح میرزایی در پایان گفت: یکی از راهبرد‌های رهبری جامعه حق آن است که به قدر فهم و ادراک مردم تکلیف بر دوش آنان قرار دهد. زمانی رهبر یک جامعه اقدام به تبیین می‌کند که جامعه تنزل کرده باشد تا با همین حکم اولیه جامعه را نجات دهد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار