بنیاد برکت ۸۵ مدرسه در کهگیلویه و بویراحمد می‌سازد
کد خبر: 1076313
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Vzt
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از اجرای ۴۲هزار طرح عمرانی و زیربنایی در مناطق محروم کشور خبر داد و گفت این بنیاد تعهد ساخت ۸۵ مدرسه در کهگیلویه و بویر احمد را دارد که تاکنون ۳۹ مدرسه با ۲۷۷ کلاس درس را آماده و به بهره‌برداری رسانده است.
سجاد مرسلی

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از اجرای ۴۲هزار طرح عمرانی و زیربنایی در مناطق محروم کشور خبر داد و گفت این بنیاد تعهد ساخت ۸۵ مدرسه در کهگیلویه و بویر احمد را دارد که تاکنون ۳۹ مدرسه با ۲۷۷ کلاس درس را آماده و به بهره‌برداری رسانده است.
محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در جریان سفر به کهگیلویه و بویراحمد و در مراسم بهره‌برداری از مدرسه برکت شهید مصطفی خمینی در روستای جاورده و پایگاه سلامت شهرستان دیشموک در این استان گفت: این بنیاد ساخت و تکمیل ۵۷هزار طرح عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راه‌سازی و آبرسانی را در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار دارد که از این تعداد، ۴۲هزار طرح تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده است. وی درباره پروژه‌های عمرانی افتتاح شده در کهگیلویه و بویر احمد توضیح داد: مدرسه شش کلاسه برکت شهید مصطفی خمینی در روستای جاورده شهرستان کهگیلویه ساخته و تقدیم دانش‌آموزان این منطقه شده است. مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: تعهد بنیاد برای ساخت این مدرسه شش کلاسه ۱۰میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال است.
وی درباره مدرسه‌سازی بنیاد برکت در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بنیاد نسبت به ساخت ۸۵ مدرسه با ۳۴۵ کلاس درس در مناطق محروم و روستایی استان متعهد است که تا به امروز ۳۹ مدرسه با ۲۷۷ کلاس به بهره‌برداری رسیده است. همچنین ۴۰ پروژه آبرسانی و ۱۵ طرح پل و راه‌سازی در این استان اجرا شده و ۳۲ مسجد و خانه عالم ساخته شده است. ترکمانه با اشاره به افتتاح پایگاه سلامت برکت گفت: بنیاد برکت برای ساخت این پایگاه سلامت در شهرستان دیشموک یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال اعتبار پرداخت کرده است.
مدیرعامل بنیاد برکت افزود: بنیاد ساخت شش پروژه بهداشتی شامل پایگاه سلامت، مرکز بهداشتی درمانی و خانه بهداشت را در استان کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار دارد که از این تعداد، سه پروژه افتتاح شده و در حال خدمت‌رسانی به مردم است.
وی تأکید کرد: در حال حاضر ۲۵۰هزار دانش‌آموز ساکن مناطق محروم کشور مشغول تحصیل در مدارس برکت هستند و بیش از ۳هزار و ۶۰۰ روستا تحت پوشش فعالیت مدرسه‌سازی بنیاد قرار دارند.
ترکمانه با اشاره به فعالیت‌های مدرسه‌سازی بنیاد برکت افزود: تا به امروز یکهزار و ۷۰۰ مدرسه برکت با ۱۲هزار و ۵۰۰ کلاس درس در مناطق محروم و روستایی کشور به بهره‌برداری رسیده و تقدیم دانش‌آموزان این مناطق شده است.
مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: بنیاد نسبت به ساخت ۲۷۲ مرکز بهداشتی و درمانی در کشور تعهد دارد که تا به امروز ۲۰۰ مرکز به بهره‌برداری رسیده است. به گفته ترکمانه، این مراکز بهداشتی و درمانی شامل خانه و مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، آزمایشگاه، پایگاه اورژانس، مرکز تجهیزات پزشکی و پایگاه سلامت می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار