کمبود تاریخی نیروی کار در انگلیس به‌دنبال بحران برگزیت و کرونا
کد خبر: 1075750
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Vqo
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۶
اتاق بازرگانی انگلیس ازکمبود تاریخی نیروی کار در این کشور پیامد برگزیت و بحران کرونا خبر داد.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: روزنامه "هندلزبلات آلمان" در مطلبی نوشت: مسئله برگزیت و همه گیری کرونا همچنان باعث کمبود آشکار نیروی کار در انگلیس می‌شود.

انجمن اتاق بازرگانی انگلیس (BCC) شب گذشته اعلام کرد که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ حدود ۷۹ درصد شرکت‌ها در انگلیس در یافتن کارمند مشکل داشتند، که این یک رکورد تاریخی محسوب می‌شود. به ویژه بخش‌های مربوط به ساخت و ساز و بخش مهمان داری تحت تاثیر این کمبود‌ها قرار گرفتند. به طور سنتی در این زمینه‌ها بیشتر تعداد زیادی از شهروندان اروپایی در انگلیس کار می‌کردند.

از زمان نهایی شدن برگزیت قواعد مهاجرت سختگیرانه تری در انگلیس اعمال شده که امکان دسترسی به نیرو‌های کار خارجی را برای شرکت‌ها را دشوار می‌کند.

شرکت‌های بازاریابی و رسانه‌ای کمتر تحت تاثیر این شرایط قرار گرفتند؛ اما بر اساس اطلاعات انجمن اتاق بازرگانی انگلیس درخواست‌ها در این زمینه‌ها هم به بالاترین سطح خود رسیده است.

بر اساس اطلاعات رسمی در حال حاضر بیش از یک میلیون شغل در انگلیس خالی است و به گفته "جین گراتون" از کارشناسان اتاق بازرگانی انگلیس این نتایج نشان می‌دهد که خطر در کمین روند بهبود اقتصادی در دوران پسا کرونا در انگلیس است. به دلیل کمبود کارگران ماهر شرکت‌ها در تامین تقاضا‌ها با مشکل مواجه می‌شوند. به گفته گراتون این شرایط فشار‌ها بر زنجیره تامین را افزایش می‌دهد.

وی از دولت خواست برای آموزش نیرو‌های متخصص داخلی بیشتر سرمایه گذاری کند و اجازه ویزا‌های موقت برای متخصصان خارجی را بدهد.

قبل از برگزیت شهروندان اتحادیه اروپا بیش از نیمی از همه کارکنان صنعت غذا در انگلیس را تشکیل می‌دادند. در دوران کرونا بسیاری از شاغلان اروپایی در این بخش‌ها به وطن خود بازگشتند و قواعد سختگیرانه دوران پسا برگزیت هم امکان جایگزین برای این پرسنل را دشوار کرد.

انجمن حمل و نقل جاده‌ای انگلیس هم در سال ۲۰۲۱ با کمبود شدید راننده کامیون مواجه شد که دلیل مهم آن مسئله برگزیت است. بسیاری رانندگان اروپایی انگلیس را ترک کرده‌اند و به دلیل مراحل ویزای پیچیده و گران به دلیل عواقب برگزیت رانندگان جدید جایگزین نشدند.

مسئله کمبود شدید راننده کامیون سال گذشته مشکلات قابل توجهی را در انگلیس ایجاد کرده بود و تعدادی از پمپ بنزین‌ها به این دلیل دچار کمبود سوخت شدید شده و تعطیل شدند. قفسه بسیاری از سوپر مارکت‌ها هم خالی ماند.

کمبود پرستار و راننده اتوبوس هم به عنوان یکی دیگر از عواقب برگزیت سال گذشته شرایط دشواری را در این کشور ایجاد کرد.

ارتش انگلیس هم اخیرا برای جبران کمبود نیروی کار حاصل از شیوع اومیکرون در بیمارستان‌های لندن مستقر شده است.

لندن طی روز‌های گذشته با موج جدید و فزاینده مبتلایان به ویروس کرونا روبرو شده و این مساله موجب شده تا تعداد زیادی از نیرو‌های کادر درمان به این بیماری مبتلا شده و توانایی حضور در محل کار خود را نداشته باشند.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار